Цефпіром

Цефпіром — антибіотик з групи цефалоспоринів IV покоління для парентерального застосування.

Цефпіром
Систематизована назва за IUPAC
1-{[(6R,7R)-7-[(2E)-2-(2-amino-1,3-thiazol-4-yl)-2-(methoxyimino)acetamido]-2-carboxylato-8-oxo-5-thia-1-azabicyclo[4.2.0]oct-2-en3-yl]methyl)-5H,6H,7H-cyclopenta[b]pyridin-1-ium
Класифікація
ATC-код J01DE02
PubChem 6917674
CAS 84957-29-9
DrugBank
Хімічна структура
Формула C22H22N6O5S2 
Мол. маса 514,58 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність 90-100%
Метаболізм не метаболізується
Період напіввиведення 1,8-2,2 год.
Екскреція Нирки 80-90%
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ЦЕФПІРОМ,
ТОВ«Авант»,Україна
UA/1502/01/01
01.10.2009-01/10/2014

Фармакологічні властивості

Цефпіром — антибіотик широкого спектра дії. Препарат діє бактерицидно, порушуючи синтез клітинної стінки бактерій. Препарат має широкий спектр антибактеріальної дії. До цефпірому чутливі такі мікроорганізми: грампозитивні бактерії стрептококи, стафілококи, клостридії, Corynebacterium spp., ентерококи, пропіонобактерії, пептострептококи; грамнегативні сальмонелли, шиґелли, нейсерії, клебсієли, єрсінії, Pseudomonas spp., Proteus spp., Escherichia coli, Haemophilus influenzae, Enterobacter spp., Serratia spp., Hafnia aveli, Morganella morganii. Цефпіром стійкий до дії β-лактамаз, у тому числі до хромосомних та плазмідних β-лактамаз, що найчастіше розповсюджені у внутрішньолікарняних штамів бактерій родів Enterobacter та Citrobacter.[1] Нечутливими до цефпірому є лістерії, Bacteroides fragilis, Closnridium difficile, фузобактерії, туберкульозна паличка.

Фармакодинаміка

Після внутрішньовенного введення цефпірому максимальна концентрація в крові досягається за 1,5-2,5 години. Біодоступність цефпірому при внутрішньом'язовому введенні становить 90 %, при внутрішньовенному введенні — 100 %. Препарат добре проникає в усі органи і тканини організму, але погано проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Цефпіром проникає через плацентарний бар'єр і в грудне молоко. Препарат не метаболізується, виводиться з організму в незміненому вигляді з сечею (80-90 % введеної дози), в невеликих кількостях — з жовчю, період напіввиведення препарату становить 1,8-2,2 год. В літніх осіб (старших 65 років) та у осіб з нирковою недостатністю період напіввиведення підвищується до 4,4-14,5 год.

Показання до застосування

Цефпіром застосовують при інфекційних хворобах, які спричинюють чутливі до нього мікроорганізми: генералізовані інфекції з бактеріємією, сепсис); інфекції в пацієнтів з послабленим імунітетом і нейтропенією; госпітальні інфекції, у тому числі пневмонії; ускладнені інфекції сечовидільних шляхів; інфекції шкіри і м'яких тканин (целюліт, ранові інфекції).

Побічна дія

При застосуванні цефпірому можуть спостерігатись наступні побічні ефекти[2]:

При застосуванні цефпірому частота побічних ефектів не перевищує таку, як при застосуванні інших препаратів групи цефалоспоринів.[3]

Протипокази

Цефпіром протипоказаний при підвищеній чутливості до β-лактамних антибіотиків, при вагітності і годуванні грудьми. Препарат не застосовується для лікування дітей до 12 років.

Форми випуску

Цефпіром випускається у вигляді порошку для ін'єкцій в флаконах по 0,25; 0,5; 1,0 і 2,0 г.[4]

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.