Човниковий рух

Човниковий рух (за аналогією з рухом ткацького човника) — спосіб організації руху функціональних елементів, або їх блоків.

Приклади

Транспорт

Човниковий рух рейкового пасажирського маршрутного транспорту (метрополітену, трамвая), при якому один і той же поїзд рухається в обидві сторони однією і тією ж колією, без обороту в кінцевих пунктах. Для цього необхідно мати відповідний рухомий склад, що здатний рухатися в обох напрямках і зазвичай, має двері по обидві боки вагона.

Як правило, використовується на маршрутах з незначним пасажиропотоком, або в період обмеження руху у зв'язку з ремонтом або реконструкцією.

Наприклад, у Київському метрополітені човниковий рух потягів відбувався при будівництві станції «Театральна» влітку 1987 року, в перші роки роботи Оболонсько-Теремківської та Сирецько-Печерської ліній, а також з 25 жовтня 2012 року до 6 листопада 2013 року по першій колії між станціями «Виставковий центр» «Іподром».

Гірництво

Човникова схема роботи гірничої машини — виймання корисної копалини здійснюється без холостих перегонів при поступально-зворотному переміщенні її вздовж очисного вибою за схемою човника.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.