Чорна (Кам'янець-Подільський район)

Чо́рна село в Україні, у Чемеровецькій селищній територіальній громаді Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. До адміністративної реформи 19 липня 2020 року село належало до Чемеровецького району[1]. Населення становить 1211 осіб. Село лежить у межах національного природного парку «Подільські Товтри».

село Чорна
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Кам'янець-Подільський район
Громада Чемеровецька селищна громада
Основні дані
Засноване 1494
Населення 1211
Площа 3,657 км²
Густота населення 331,15 осіб/км²
Поштовий індекс 31642
Телефонний код +380 3859
Географічні дані
Географічні координати 48°56′16″ пн. ш. 26°28′27″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
296 м
Водойми річка Батіжок
Місцева влада
Адреса ради 31642, Хмельницька обл., Чемеровецький р-н, с.Чорна, вул.Центральна,22
Карта
Чорна
Чорна
Мапа

Географія

Пам'ятний знак на честь воїнів-односельчан які загинули в Другу світову війну

Село Чорна знаходиться на обох берегах річки Батіжок, яка бере початок на північ від села. Нижче за течією на відстані менше 1 км примикає село Біла. Село розташоване за 25 км від райцентру і за 15 км від залізничної станції Балин.

Природоохоронні території

Село лежить у межах національного природного парку «Подільські Товтри».

Назва

За два кілометри від села Чорна, біля урочища «Чорна вікнина», знаходиться ділянка, на якій за переказами, стояло місто Чорноокнин, розгромлене татарами. Жителі, які врятувалися від погрому, переселилися на місцевість, де тепер розташоване село, і дали йому найменування Чермна Хуста, згодом Чермний, Чорний, Чорна. В історичних документах назва Чермна Хуста згадується в 1494 році. Назва пов'язується з темним кольором навколишніх товтр. Але існує думка, що назва Чорна походить від слова «Чорна смерть» — чума. Ця грізна хвороба була занесена в наш край чужинцями у 15 столітті. Епідемії чуми дощенту винищували населення не тільки окремих сіл, а й цілих районів.

Історія

На території села виявлено залишки поселення трипільської культури. Перша згадка про село припадає на 1494 рік.

…Село заселене ще в давні часи. Перші поселенці з'явилися тут ще в період пізнього палеоліту (40 тисяч років тому) й оселялись на берегах річки Батіг, або Тібр — притоки Смотрича. Про це свідчать знайдені тут знаряддя праці тієї доби . Не є винятком, що територія сучасного села була заселена ще в добу бронзи, в період поширення заліза (скіфський період). Біля села є залишки поселень трипільської та черняхівської культур (2-5 ст. н. е.).

Сьогодення

В селі працюють школа, будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня.

Посилання

  1. Постанова Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.