Шакшука

Шакшука (туніською арабською: شكشوكة) — це страва з яєць, посмажених в соусі з помідорів, перцю чилі та цибулі. Може готуватися на базі іншої страви матбукха.[1] Спеції (сіль, перець, кумин) додаються за бажанням. Країною походження вважається Туніс.

Шакшука

Походження

Шакшука перекладається як «суміш» з туніської арабської або інших магрибських арабських діалектів. Цілком імовірно, що страва була спочатку відома як chakchouka, берберське слово, що означає овочеве рагу. Хоча «shakshek» також означає «трусити» в туніській арабській, на івриті та в берберській, даючи можливим вважати назву страви пунічною за походженням.

Chakchouk також дуже поширене прізвище в Тунісі.

Історія

Індивідуальна порція шакшуки
Туніська шакшука, подана в сковорідці

Шакшука — це основна страва туніської, лівійської, алжирської, марокканської та єгипетської кухонь, що традиційно подається в чавунній сковороді або таджині з хлібом, щоб вимокати соус. Вона також популярна в Ізраїлі, куди була завезена туніськими та магрибськими євреями, сотні тисяч з яких іммігрували до Ізраїлю в 1950-х.

Як пише Клаудіа Роден, туніські кухарі додавали до страви серцевини артишоків, картоплю та боби. Оскільки яйця є основним інгредієнтом, шакшука часто подається на сніданок, але в Ізраїлі також популярна як вечеря. Шакшука сперечається з  хумусом та фалафелем як національна страва, особливо в зимовий період. На думку деяких істориків харчування, страва була винайдена в Османській імперії, поширилася по всьому Близькому Сходу та в Іспанії, де вона часто подається з пряними ковбасами. За іншими здогадами, страва походить з Ємену, де вона подавалася зі схугом, гарячою зеленою пастою. Деякі варіації включають солоні сири, але традиційні рецепти дуже прості: вони складаються тільки з подрібнених помідорів, гострого перцю, часнику, солі, паприки, оливкової олії і яєць-пашот.

Схожі страви

Шакшука подібна на турецьку страву менемен і мексиканський сніданок Huevos Rancheros. Турецька кухня має страву, що вимовляється як шакшука, але більше схожа на рататуй. Шакшука також подібна на і

Див. також

Примітки

  1. kosherscene (19 грудня 2010). Matbukha and Shakshuka. The Kosher Scene (англ.). Процитовано 19 жовтня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.