Щедрий вівторок

Щедрий Вівторок (англ. Giving Tuesday) — Всеукраїнський день добрих справ [1] у рамках глобального руху Giving Tuesday.[2] Цього дня мільйони людей у понад 154 країнах світу влаштовують акції на користь благодійних організацій, розповідають про це в соціальних мережах із закликом робити добрі справи. У 2018 році Україна вперше приєдналась до міжнародної благодійної спільноти і стала 154-ю країною, яка долучилась до Giving Tuesday. Вперше Всеукраїнський день добрих справ відбувся 27 листопада 2018 року. [3] [4] У 2019 році Всеукраїнський день добрих справ відбудеться 3 грудня.

Якихось правил, плану дій у «Щедрого Вівторка» немає. Всі люди, організації можуть сміливо втілювати в життя свої власні проєкти, заходи, аби зробити комусь добро.[5]

Giving Tuesday у світі

Giving Tuesday щороку припадає на вівторок після Дня подяки. Ідея благодійного руху виникла у США, 2012 року. За час існування ініціативи до неї долучились понад 150 країн. Тільки у 2017 році Giving Tuesday у світі зібрав через онлайн-інструменти понад $300 млн та забезпечив 250 млн благодійних подарунків.[6] [7] [8]

До руху #GivingTuesday щороку долучаються мільйони учасників із власними ініціативами на користь благодійних організацій або громади і розповідають про це у соціальних мережах. До ініціативи в країнах-учасницях приєдналися відомі актори, музиканти, політики, а також понад 300 тисяч комерційних і некомерційних організацій. Серед компаній, що долучились до Giving Tuesday: Microsoft, PayPal, Tinder, Bitcoin, Skype, Sony та багато інших.

#GivingTuesday — це відкрита платформа для співпраці некомерційного сектора, бізнесу, ЗМІ та місцевих громад.[9] [10]

Щедрий Вівторок в Україні

В Україні рух має назву #ЩедрийВівторок і вперше пройшов 27 листопада 2018 року[11]. Ініціатива об'єднала всю країну навколо добрих справ. Всеукраїнський день добрих справ з'явився завдяки ініціативній групі у складі Zagoriy Foundation, Благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників. [12]

«Понад 70 % українців упродовж останніх 12 місяців пожертвували на потреби нужденних у середньому від 100 до 500 гривень. Цю позитивну тенденцію і готовність українців віддавати показало дослідження GfK Ukraine та Corestone Group, яке ми провели перед стартом проекту. Наша мета зробити благодійність і волонтерство популярними, модними і природними явищами. Кожен акт доброчинності значущий, а кожен учасник важливий, особливо коли ми діємо разом. Тому ми запрошуємо усі благодійні фонди, громадські організації, а також великі компанії, заводи, міністерства, школи, університети і кожного українця долучитися до всеукраїнського руху добра #ЩедрийВівторок» — розповідає Катерина Загорій, ініціаторка #GivingTuesday в Україні, засновниця Zagoriy Foundation. 

Результати всеукраїнського дня добрих справ 2018 року

У перший Щедрий Вівторок в Україні, на благодійність було зібрано 15 мільйонів гривень. Офіційно про проведення Всеукраїнського дня добрих справ оголосили 15 міст, серед яких Київ, Львів та Дніпро. Окрім тисяч локальних акцій, проходили й загальноукраїнські. Наприклад, «Уроки доброти» від фонду «Запорука» влаштували у себе 207 шкіл по всій країні та загалом зібрали понад 500 000 гривень. Під час акції «Подаруй день» від центру «Джерело» вдалося зібрати  278 265 гривень — у Щедрий Вівторок сотні працівників відмовились від зарплати на користь центру. До акції долучився мер Львова Андрій Садовий. До благодійного руху долучилися понад 410 партнерів, серед яких благодійні фонди, громадські організації, компанії та приватні ініціативи. [13]

Міжнародні кейси участі у Giving Tuesday

Акція #ImAvailable від Tinder

У 2017 році додаток для знайомств «Тіндер» (Tinder) використав свою популярність, щоб попросити мільйони користувачів долучитися до #GivingTuesday. «Тіндер» створив повідомлення #ImAvailable, яке людина могла легко поширити в будь-якій соціальній мережі. Це означало, що вона готова прийти на допомогу: чи то приділити свій час роботі на кухні, чи то купити різдвяні подарунки для тих, хто не може їх собі дозволити, чи то просто вислухати людину, яка цього потребує. За кожного, хто поділився повідомленням #ImAvailable, компанія Tinder в #GivingTuesday пожертвувала 100 доларів через сайт DoSomething.org. Загалом було зібрано 200 000 доларів благодійних коштів. [14]

Музичний фестиваль у ліжку «Bedstock»

Незвичний музичний фестиваль «Бедсток» вигадали спеціально до Giving Tuesday, щоб підтримати хворих дітей, прикутих до ліжка. Нік Джонас, Ед Ширан та інші відомі артисти зіграли свої найвідоміші треки, лежачи у ліжку. Захід було проведено з метою збору коштів та популяризації проекту Children's Cancer Association, що доносить цілющу силу музики до тисяч госпіталізованих дітей та підлітків у США.

Загалом, у фестивалі «Бедсток» 2017 року взяли участь музиканти із понад 48 країн, і тільки минулого року на Щедрий Вівторок зібрав 88 тисяч доларів. [15]

Програма YouthSpark від Microsoft

У перший рік проведення Giving Tuesday компанія Microsoft запустила програму YouthSpark Global Giving, щоб допомогти молодим людям по усьому світу отримати доступ до освіти, навичок, які забезпечать їх робочими місцями, а можливо й дадуть поштовх розпочати власну діяльність.

YouthSpark підтримує великі некомерційні організації, що працюють над створенням можливостей освіти, працевлаштування та підприємницької діяльності для молоді (віком від 6 до 24 років), залучаючи для цього кошти. Проект зібрав 4,8 млн доларів і допоміг більш як 340 000 молодих людей з моменту його запуску в 2012 році завдяки величезній частині пожертв, здійснених саме у Giving Tuesday. [16] [17]

Зустрічне фінансування 

  • Компанія Coca-Cola реалізували зустрічне фінансування для своїх неприбуткових партнерів – організації Metro Atlanta, що підтримує розвиток підприємництва серед жінок та організовує освітні програми, профільні тренінги та інші програми професійного розвитку, які допомагають жінкам подолати труднощі на шляху до успіху.
  • Facebook та PayPal створили партнерство і реалізували зустрічне фінансування у розмірі 7 мільйонів доларів, що надійшли від користувачів, на користь американської організації 501(c) organization. Вони також відмовилися від плати за трансакції, що проводилися у системі Facebook Payments.
  • На честь святкування ЩедрогоВівторка, компанія United Airlines організувала кампанію зустрічного фінансування «Благодійні Милі» (Charity Miles), до якої входять декілька партнерських організацій, у ході якої клієнти компанії могли дарувати авіа-милі. За кожні 1000 миль, подаровані клієнтами, United Airlines давала стільки ж, поки загальний збір не досяг 5 мільйонів миль.  Крім того, коли в одній із соціальних мереж (Twitter, Instagram або Facebook) з’являвся хештег #Об’єднаніБлагодійніМилі (#UnitedCharityMiles) на підтримку участі United Airlines у заході ЩедрийВівторок, компанія додатково нараховувала 1000 миль за кожний такий пост, загальний збір від яких сягнув близько 1 мільйона миль.

Всеукраїнські кейси участі у Giving Tuesday

1+1 Media 

 Ти не один: добрі справи заради важкохворих дітей 

1+1 Media став першим українським медіахолдингом, який приєднався до Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок. У внутрішньому дворику телеканалу «1+1» відбувся благодійний ярмарок, де можна було придбати одяг ведучих, сувеніри, новорічні прикраси, книжки, смаколики, листівки, а також консультації топменеджерів. І все це за спеціально створену валюту — «щедрики». Також у цей день десятеро щасливчиків потрапили за лаштунки телестудії на екскурсію, яку транслювали наживо у програмі ТСН та на офіційних сторінках у соцмережах.  

Усі активності були спрямовані на допомогу проєкту «Здійсни мрію» благодійного фонду «Ти не один». До ініціативи у цей день долучилися п’ятеро партнерів із бізнесу і влаштували дітям у лікарні «Охматдит» свято з розвагами та подарунками. 70 000 гривень, які вдалося зібрати у #ЩедрийВівторок, пішли на здійснення мрій 60 важкохворих дітей. Наприклад, придбали перуку з натурального волосся для 15-річної мрійниці з Луцька, яка повернеться в школу, не соромлячись наслідків хіміотерапії; показали маленькому Валентину землю з висоти пташиного польоту; забезпечили лікарню книжками, настільними іграми, фарбами та канцелярським приладдям. 

MBA Kids https

Поділись улюбленою книгою: благодійна акція від дітей дітям

 MBA Kids International — школа підприємництва та лідерства для дітей і підлітків від 6 до 17 років. Із 2014-го займається благодійністю, зокрема, допомагає у навчанні дітям, чиї батьки загинули під час війни на сході України. Під час Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок команда MBA Kids вперше вийшла у публічний простір із закликом долучатися до добрих справ: 150 учнів, викладачі та всі охочі передали хворим дітям, якими опікується фонд «Таблеточки», свої улюблені книжки.  

Startup Ukraine 

 Безкоштовний інтенсив START YOUR BUSINESS за три найкращі ідеї

 Startup Ukraine — перший освітній центр для українських підприємців, де навчають створювати бізнес. Із 2012 року освітню програму пройшли понад 17 000 людей. У Всеукраїнський день добрих справ #ЩедрийВівторок засновниця центру Анна Петрова оголосила, що Startup Ukraine долучається до акції, аби поділитися знаннями і допомогти створити проєкт тим, хто хоче змінювати світ. 

Група компаній «НІКО»  

 Сердечний #ЩедрийВівторок — всеукраїнська акція у Києві, Дніпрі, Львові, Запоріжжі та Чернівцях

 Усі автомобільні дилери «НІКО» (Mitsubishi, Nissan, Fiat, Mazda, Renault, Ford, Citroën, Suzuki) об’єдналися, щоб у #ЩедрийВівторок допомогти дітям із вадами серця. 

 З 20 по  28 листопада  вони перераховували частину прибутку від продажу автомобілів та сервісного обслуговування. За час акції вдалося зібрати понад 70 000 гривень. Кошти передали у Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» на придбання фібробронхоскопу у Центр дитячої кардіології і кардіохірургії для немовлят із вадами серця.

 Разом із партнером, туристичною компанією White Stork Travel, «НІКО» розіграла на Українській біржі благодійності подарунковий сертифікат на 5 000 гривень. Пожертву на УББ у #ЩедрийВівторок зробили 28 доброчинців, серед яких і розіграли сертифікат.

Посилання

Сайт Щедрого Вівторка

Сторінка у Facebook Щедрого Вівторка

Примітки 

  1. Щедрий Вівторок / Всеукраїнський день добрих справ. givingtuesday.org.ua. Процитовано 9 січня 2019.
  2. Giving Tuesday | December 03, 2019. www.givingtuesday.org. Процитовано 9 січня 2019.
  3. Украина стала участником глобального движения благотворительности #GivingTuesday. marieclaire.ua (ru-RU). Процитовано 9 січня 2019.
  4. Допомагати — це бути людиною: Щедрий Вівторок вперше в Україні. nv.ua. Процитовано 14 січня 2019.
  5. Shavshukova, Svitlana (01.12.2021). Херсонські учні стали учасниками благодійного руху "Щедрий вівторок". https://kherson.one/uk/news/hersonski-uchni-staly-uchasnykamy-blagodijnogo-ruhu-shhedryj-vivtorok-1409 (укр.). https://kherson.one. Процитовано 09.12.2021.
  6. Giving Tuesday Raises $274 Million in Its 6th Year. The Chronicle of Philanthropy. 30 листопада 2017. Процитовано 9 січня 2019.
  7. Blackbaud Newsroom. Blackbaud (англ.). Процитовано 9 січня 2019.
  8. Giving Tuesday: People donated $45M on Facebook. WXYZ (англ.). 29 листопада 2017. Процитовано 9 січня 2019.
  9. #GivingTuesday Moves from Campaign to Tradition. Case Foundation (амер.). 3 грудня 2014. Процитовано 9 січня 2019.
  10. Giving Tuesday Shows Strong Growth in Both Donations and Volunteerism. The Chronicle of Philanthropy. 4 грудня 2014. Процитовано 9 січня 2019.
  11. Media, Perfectionist. Фонд родини Загорій. Фонд родини Загорій. Процитовано 9 січня 2019.
  12. Щедрий Вiвторок / Анонс. givingtuesday.org.ua. Процитовано 9 січня 2019.
  13. Нація добродіїв: як українці реалізували наймасштабнішу благодійну подію року. Український форум благодійників. Процитовано 14 січня 2019.
  14. Tinder - #ImAvailable. www.tinder.fund. Процитовано 9 січня 2019.
  15. MyMusicRx presents Bedstock. MyMusicRx presents Bedstock (амер.). Процитовано 9 січня 2019.
  16. YouthSpark Fund. GlobalGiving (амер.). Процитовано 9 січня 2019.
  17. Марія Артеменко: Як Tinder, Microsoft і біткоїни допомагають збирати кошти на благодійність. City (рос.). Процитовано 9 січня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.