Таблеточки
«Таблеточки» — український благодійний фонд, який надає допомогу дітям від народження до 18 років з онкологічними, гематологічними та деякими іншими смертельно небезпечними хворобами.
Дата заснування | 2013 |
---|---|
Тип | благодійний фонд |
Мета діяльності | адресна допомога пацієнтам |
Ключові особи | Биков В'ячеслав (директор), Єрмолаєва Ольга (засновник), Шурупова Ольга (засновник) |
Адреса | Україна-01010, Київ, вул. Омеляновича-Павленка 4/6, пов. 14 |
Джерела фінансування | Гранти, благодійні внески |
Офіційний сайт | tabletochki.org |
Фонд «Таблеточки» працює за принципом краудфандингу. Як вказано на сайті фонду, він надає допомогу за рахунок благодійних внесків юридичних і фізичних осіб[1]. Фонд працює в чотирьох напрямках: адресна допомога сім'ям, системна допомога дитячим онковідділенням, захист прав онкохворих дітей і професійний розвиток медичного персоналу[2]. Місія фонду — створювати умови для якісної медичної, психологічної допомоги та повноцінного життя онкохворих дітей та їхніх родин в Україні під час та після лікування[3].
Історія створення
Історія фонду почалася у 2011 році з кількох пакунків відсутніх в Україні ліків, які Ольга Кудіненко привезла з Іспанії для онкохворих дітей. Пізніше Ольга створила сторінку «Таблеточки» в соціальній мережі Facebook, щоб інші могли дізнаватися про потреби дітей і допомагати так само[4]. Однойменний фонд зареєстрували через два роки — у 2013 році. Спочатку купували тільки ліки, через три місяці придбали медичне обладнання, а ще пізніше наймали квартиру для дітей, які приїхали з інших міст лікуватися до Києва[5].
Наразі щомісячно під опікою фонду 500 дітей і 21 онковідділення[6]. За 10 років роботи фонду адресну допомогу отримали 4500 дітей[2].
Міжнародні партнерства
За інформацією на сайті, фонд є членом декількох міжнародних асоціацій і співпрацює з дитячими лікарнями США та Канади[7]:
- Union for International Cancer Control — союз об'єднує міністерства охорони здоров'я, дослідницькі інститути, пацієнтські організації та інших партнерів у 170 країнах, щоб зміцнювати зусилля для подолання раку у світі.
- Childhood Cancer International — найбільша у світі організація, яка об'єднує громадські організації та пацієнтські спільноти у більше ніж 90 країнах світу для боротьби з дитячим раком[8].
- Євразійський альянс дитячих онкологів — регіональна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров'я та науково-дослідної дитячої лікарні St. Jude Children's Research Hospital.
- Науково-дослідна лікарня для онкохворих дітей St. Jude Children's Research Hospital (Мемфіс, США). Фонд співпрацює з лікарнею та її благодійним фондом American Lebanese Syrian Associated Charities (ALSAC) в рамках Глобального альянсу — ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я і St. Jude Children's Research Hospital. Мета ініціативи — досягнути рівня виживання онкохворих дітей у світі щонайменше 60 % до 2030 року[9].
- Дитяча лікарня SikKids — найбільша в Канаді дитяча лікарня, в якій лікують дітей з важкими хворобами, в тому числі з раком. Спільно з лікарями SickKids фонд організовує навчання і консультації для українських онкологів і нейрохірургів, а також співпрацює з благодійним фондом лікарні SickKids Foundation[10].
Українські партнерства
«Таблеточки» співпрацюють із державою, громадським сектором і іншими благодійними фондами. Зокрема, за участі фонду реалізовувалися такі ініціативи та проєкти:
- Всеукраїнський день добрих справ Щедрий вівторок, який спонукає людей до благодійності. Україна долучилася до глобального руху Giving Tuesday у 2018 році завдяки ініціативній групі у складі Фонду родини Загорій, благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників[11].
- Телеком-благодійність. Разом з іншими організаціями фонд лобіював впровадження в Україні благодійних СМС і зміни в законодавстві, які б звільнили такі СМС від оподаткування[12].
- Адвокаційна кампанія #пуститевреанимацию. У 2015 році низка громадських активістів і організацій, серед яких були «Таблеточки», об'єдналися, щоб домогтися вільного допуску відвідувачів до українських реанімацій[13]. Результатом кампанії став Наказ Міністерства охорони здоров'я України № 592 від 15.06.2016[14], який дозволив відвідувачам бути поруч з пацієнтами реанімацій цілодобово[15].
Партнери-благодійники фонду
Українські приватні та державні компанії, а також українські представництва міжнародних компаній регулярно проводять благодійні акції, зокрема із залученням своїх клієнтів, на допомогу підопічним фонду. Дітям допомагають Ощадбанк[16], Монобанк, ПриватБанк[17], Міжнародні авіалінії України[18], Lenovo[19], EasyPay[20], Ciklum[21], Київстар[22], Uber[23], La Roche-Posay[24], Watsons[25], Samsung[26], Астерс[27] та інші.
У листопаді 2020 року українці за три тижні зібрали 10 мільйонів гривень на допомогу підопічним фонду, взявши участь у благодійній акції АТБ-маркету «Мене це стосується. А тебе?»[28]. Акцію підтримали українські співаки Оля Полякова та DZIDZIO[29].
Власні проєкти фонду
«Таблеточки у лікаря», березень-листопад 2020 року — серія щотижневих прямих ефірів на сторінці фонду у Facebook з лікарями різних спеціальностей[30].
Tabletochki Giving Tuesday Dinner — щорічна благодійна вечеря фонду у Щедрий Вівторок, під час якої бізнесмени та інші відомі люди збирають кошти на допомогу дітям. За рахунок коштів, зібраних у 2018 та 2019 роках, дитяча лікарня «Охматдит» отримала сучасне обладнання[31][32].
«Як я живу на твої гроші», травень-червень 2020 року — благодійна акція фонду за підтримки креативного агентства Leo Burnett Ukraine[33]. За місяць благодійники зібрали 1 мільйон гривень для дітей. Партнер фонду подвоїв цю суму[34].
#moneycanchallenge, червень 2017 року — флешмоб у Facebook, протягом якого користувачі соціальної мережі публікували селфі з купюрами та перераховували кошти на допомогу підопічним фонду. Ідея флешмобу належить агентству Leo Burnett Ukraine[35].
«Благодійність замість квітів», з 2016 року — щорічна благодійна акція фонду до 1 Вересня, під час якої сім'ї школярів перераховують кошти на допомогу підопічним фонду замість покупки букетів учителям[36].
Нагороди
Effie Awards Ukraine:
- Золото в номінації «Найкраща команда з маркетингу» в категорії «Соціальні організації та благодійні фонди» (2019)[37]
- Золото в номінації «Соціальна реклама та благодійність», «Кампанії з ефективним використанням SMM» (2018)[38]
Національний конкурс «Благодійна Україна»:
- 2-е місце в номінації «Національна благодійність» (2019)[39]
- 1-е місце в номінації «Благодійність в охороні здоров'я» (2018)[40]
- 1-е місце в номінації «Національна благодійність» (2017)[41]
- 2-е місце в номінації «Інновації у благодійних організаціях» (2016)
- 3-є місце в Національному експертному опитуванні «Розвиток благодійної діяльності в Україні — 2013». Номінація: «Найбільш відкрита і прозора благодійність в Україні» (2014)
European Communications Awards:
- Переможець у Європейській комунікаційній премії за реалізацію адвокаційної кампанії #пуститевреанимацю (2017)[42]
Всесвітній комунікаційний форум в Давосі:
- Засновниця фонду Ольга Єрмолаєва (Кудіненко) — переможець у категорії: Communication for Future Awardee for Relations of the Future (2016)[43]
Національний рейтинг благодійників:
- Лідер в номінації: Кількість залучених волонтерів у 2015 році (2016)
- Лідер в номінації «Динаміка зростання витрат на благодійність у 2013/2014 році» (2015)[44]
Засновники й топменеджмент
Згідно з інформацією на сайті фонду, засновниками «Таблеточок» є:
- Ольга Єрмолаєва (Кудіненко) — засновниця, волонтерка фонду
- Ольга Шурупова — співзасновниця фонду
Топменеджмент фонду (згідно з сайтом організації):
- В'ячеслав Биков — виконавчий директор[45]
- Світлана Пугач — директорка зі стратегічних партнерств
- Євгенія Ноговіцина — директорка з фандрейзингу
- Юлія Ноговіцина — директорка департаменту програм допомоги
- Ганна Юровицька — лідерка команди комунікацій
- Ольга Кулікова-Шемет — керівниця освітньої програми для лікарів та медсестер
У пресі є численні повідомлення про призначення колишньої співзасновниці фонду «Таблеточки» Ірини Литовченко керівником Директорату стратегічного планування та євроінтеграції у Міністерстві охорони здоров'я за часів керівництва Уляни Супрун[46].
Опікунська рада
Як зазначається на сайті «Таблеточок», до Опікунської ради фонду входять:
- Юлія Тичківська — виконавча директорка Aspen Institute Kyiv
- Сергій Свириба — співкеруючий партнер юридичної фірми Астерс
- Катерина Загорій — українська медіаекспертка, меценатка, співзасновниця родинного благодійного фонду Zagoriy Foundation
- Борис Ложкін — український підприємець, інвестор
- Євген Черняк — український бізнесмен
- Оксана Корчинська — голова опікунської ради Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит»
- Гарік Корогодський — український бізнесмен
- Анна Санден — співвласниця Lime Lite Production
Амбасадори
У листопаді 2020 року офіційною амбасадоркою фонду стала співачка Настя Каменських[47].
Примітки
- Потрібна допомога?. Таблеточки. Процитовано 25 січня 2021.
- Астерс та фонд «Таблеточки» запрошують на благодійний забіг. Астерс. Процитовано 25 січня 2021.
- Фонд. Таблеточки (англ.). Процитовано 11 січня 2021.
- Оля Кудиненко: Сегодня просто нечестно помогать только раненым из АТО. www.theinsider.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- Таблеточки. tabletochki. Процитовано 11 січня 2021.
- Гроші на ліки для мами, яку не вдалося врятувати, вона переказала нашому фонду. Історії про роботу благодійників без прикрашання. 112.ua (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
- » Права дітей (англ.). Процитовано 11 січня 2021.
- Jurecek, Stefan. Ukraine. Childhood Cancer International (амер.). Процитовано 11 січня 2021.
- WHO | Global Initiative for Childhood Cancer. WHO. Процитовано 11 січня 2021.
- Канадські лікарі-діаспоряни приїхали в Україну у рамках педіатричної програми. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Про нас. Щедрий Вівторок (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- СМС-благодійність: від ідеї до закону. Український форум благодійників. 9 жовтня 2016. Процитовано 11 січня 2021.
- Історія успіху #пуститевреанимацию. www.irf.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0883-16#Text Пропущений або порожній
|title=
(довідка). Процитовано 11 січня 2021. - Ирина Литовченко, «Таблеточки»: как заставить госорган изменить систему | MC.today. MC.today, Media for Creators (ru-RU). 13 липня 2017. Процитовано 11 січня 2021.
- Благодійний фонд «Таблеточки», Masterсard та Ощадбанк запустили новий інструмент для допомоги – благодійні термінали. Mind.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Благо. blago.privatbank.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- Лідія Таран презентувала співпрацю з Міжнародними Авіалініями України МАУ та Panorama Club.. Mriya Project (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
- Lenovo и фонд «Таблеточки» насыщают интернет добром. | Медиа на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
- EasyPay допомагає БФ Таблеточки у боротьбі із коронавірусом | easypay.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- 1 млрд грн: бизнес и предприниматели помогают стране бороться с коронавирусом. AIN.UA (ru-RU). 2 квітня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
- Zaxid.net. Вони не лікарі, але лікують: «Крила надії», «Таблеточки» та «Київстар» придбали нове обладнання. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Uber і «Таблеточки» влаштовують благодійну акцію для допомоги онкохворим дітям. The Village Україна. 2 грудня 2019. Процитовано 11 січня 2021.
- Благодійна акція від La Roche-Posay та фонду "Таблеточки". ФОКУС (рос.). 15 листопада 2019. Процитовано 11 січня 2021.
- В Watsons создали Допомишку для борьбы с детскими онкозаболеваниями. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- «Місяць добрих покупок» в Samsung Postcard Studio. news.samsung.com (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
- Благодійний проект DobroRun від Астерс та фонду "Таблеточки" отримав спеціальну нагороду Конкурсу кейсів з КСВ - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 11 січня 2021.
- Благотворительный проект АТБ собрал первые десять миллионов. kiev.segodnya.ua (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
- Zaxid.net. «Мене це стосується. А тебе?»: стартує національна благодійна акція на користь онкохворих дітей. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Таблеточки. www.facebook.com (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- За один вечір Таблеточки зібрали 8 млн гривень для онкохворих дітей. nv.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Наша лікарня отримала нове сучасне медичне обладнання. Охматдит (укр.). 31 березня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
- Підопічний фонду «Таблеточки» показав, як живе на «твої» гроші. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- “Як я живу на твої гроші”: про діджитал-кампанію фонду “Таблеточки”. Bazilik Media (укр.). 26 червня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
- 5 секретов успешности флешмоба #moneycanchallenge от Таблеточек | MC.today. MC.today, Media for Creators (ru-RU). 2 червня 2017. Процитовано 11 січня 2021.
- Щорічна акція «Благодійність замість квітів». Освіта.UA (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- Publicis Groupe Ukraine став найбільш ефективним рекламним холдингом за підсумками EFFIE Awards Ukraine 2019. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- ПЕРЕМОЖЦІ. effie.org.ua. Процитовано 11 січня 2021.
- Національний конкурс. blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
- Національний конкурс. blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
- 22 березня нагородили найкращих благодійників та волонтерів конкурсу «Благодійна Україна – 2017». blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
- Волонтерская инициатива победила в European communication award. | Медиа на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
- WELCOME TO ANNUAL GLOBAL FORUM “COMMUNICATION ON TOP”. www.forumdavos.com. Процитовано 11 січня 2021.
- Національний рейтинг благодійників: лідери, цифри, коментарі експертів | Громадський Простір. www.prostir.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
- «Таблеточки» очолив фінансист В’ячеслав Биков | Назначения на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
- Оксана Вітер. Ірина Литовченко/Змінити країну: три історії молоді, які стали держслужбовцями у міністерствах//Українська правда, 23 липня 2018
- Настя Каменських стала амбассадором фонду Таблеточки. Cosmopolitan — модный женский журнал. 19 листопада 2020. Процитовано 11 січня 2021.