Таблеточки

«Таблеточки» — український благодійний фонд, який надає допомогу дітям від народження до 18 років з онкологічними, гематологічними та деякими іншими смертельно небезпечними хворобами.

БФ «Таблеточки»
Дата заснування 2013
Тип благодійний фонд
Мета діяльності адресна допомога пацієнтам
Ключові особи Биков В'ячеслав (директор), Єрмолаєва Ольга (засновник), Шурупова Ольга (засновник)
Адреса Україна-01010, Київ, вул. Омеляновича-Павленка 4/6, пов. 14
Джерела фінансування Гранти, благодійні внески
Офіційний сайт tabletochki.org

Фонд «Таблеточки» працює за принципом краудфандингу. Як вказано на сайті фонду, він надає допомогу за рахунок благодійних внесків юридичних і фізичних осіб[1]. Фонд працює в чотирьох напрямках: адресна допомога сім'ям, системна допомога дитячим онковідділенням, захист прав онкохворих дітей і професійний розвиток медичного персоналу[2]. Місія фонду — створювати умови для якісної медичної, психологічної допомоги та повноцінного життя онкохворих дітей та їхніх родин в Україні під час та після лікування[3].

Історія створення

Історія фонду почалася у 2011 році з кількох пакунків відсутніх в Україні ліків, які Ольга Кудіненко привезла з Іспанії для онкохворих дітей. Пізніше Ольга створила сторінку «Таблеточки» в соціальній мережі Facebook, щоб інші могли дізнаватися про потреби дітей і допомагати так само[4]. Однойменний фонд зареєстрували через два роки — у 2013 році. Спочатку купували тільки ліки, через три місяці придбали медичне обладнання, а ще пізніше наймали квартиру для дітей, які приїхали з інших міст лікуватися до Києва[5].

Наразі щомісячно під опікою фонду 500 дітей і 21 онковідділення[6]. За 10 років роботи фонду адресну допомогу отримали 4500 дітей[2].

Міжнародні партнерства

За інформацією на сайті, фонд є членом декількох міжнародних асоціацій і співпрацює з дитячими лікарнями США та Канади[7]:

  • Union for International Cancer Control — союз об'єднує міністерства охорони здоров'я, дослідницькі інститути, пацієнтські організації та інших партнерів у 170 країнах, щоб зміцнювати зусилля для подолання раку у світі.
  • Childhood Cancer International — найбільша у світі організація, яка об'єднує громадські організації та пацієнтські спільноти у більше ніж 90 країнах світу для боротьби з дитячим раком[8].
  • Євразійський альянс дитячих онкологів — регіональна ініціатива Всесвітньої організації охорони здоров'я та науково-дослідної дитячої лікарні St. Jude Children's Research Hospital.
  • Науково-дослідна лікарня для онкохворих дітей St. Jude Children's Research Hospital (Мемфіс, США). Фонд співпрацює з лікарнею та її благодійним фондом American Lebanese Syrian Associated Charities (ALSAC) в рамках Глобального альянсу — ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я і St. Jude Children's Research Hospital. Мета ініціативи — досягнути рівня виживання онкохворих дітей у світі щонайменше 60 % до 2030 року[9].
  • Дитяча лікарня SikKids — найбільша в Канаді дитяча лікарня, в якій лікують дітей з важкими хворобами, в тому числі з раком. Спільно з лікарями SickKids фонд організовує навчання і консультації для українських онкологів і нейрохірургів, а також співпрацює з благодійним фондом лікарні SickKids Foundation[10].

Українські партнерства

«Таблеточки» співпрацюють із державою, громадським сектором і іншими благодійними фондами. Зокрема, за участі фонду реалізовувалися такі ініціативи та проєкти:

  • Всеукраїнський день добрих справ Щедрий вівторок, який спонукає людей до благодійності. Україна долучилася до глобального руху Giving Tuesday у 2018 році завдяки ініціативній групі у складі Фонду родини Загорій, благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників[11].
  • Телеком-благодійність. Разом з іншими організаціями фонд лобіював впровадження в Україні благодійних СМС і зміни в законодавстві, які б звільнили такі СМС від оподаткування[12].
  • Адвокаційна кампанія #пуститевреанимацию. У 2015 році низка громадських активістів і організацій, серед яких були «Таблеточки», об'єдналися, щоб домогтися вільного допуску відвідувачів до українських реанімацій[13]. Результатом кампанії став Наказ Міністерства охорони здоров'я України 592 від 15.06.2016[14], який дозволив відвідувачам бути поруч з пацієнтами реанімацій цілодобово[15].

Партнери-благодійники фонду

Українські приватні та державні компанії, а також українські представництва міжнародних компаній регулярно проводять благодійні акції, зокрема із залученням своїх клієнтів, на допомогу підопічним фонду. Дітям допомагають Ощадбанк[16], Монобанк, ПриватБанк[17], Міжнародні авіалінії України[18], Lenovo[19], EasyPay[20], Ciklum[21], Київстар[22], Uber[23], La Roche-Posay[24], Watsons[25], Samsung[26], Астерс[27] та інші.

У листопаді 2020 року українці за три тижні зібрали 10 мільйонів гривень на допомогу підопічним фонду, взявши участь у благодійній акції АТБ-маркету «Мене це стосується. А тебе?»[28]. Акцію підтримали українські співаки Оля Полякова та DZIDZIO[29].

Власні проєкти фонду

«Таблеточки у лікаря», березень-листопад 2020 року — серія щотижневих прямих ефірів на сторінці фонду у Facebook з лікарями різних спеціальностей[30].

Tabletochki Giving Tuesday Dinner — щорічна благодійна вечеря фонду у Щедрий Вівторок, під час якої бізнесмени та інші відомі люди збирають кошти на допомогу дітям. За рахунок коштів, зібраних у 2018 та 2019 роках, дитяча лікарня «Охматдит» отримала сучасне обладнання[31][32].

«Як я живу на твої гроші», травень-червень 2020 року — благодійна акція фонду за підтримки креативного агентства Leo Burnett Ukraine[33]. За місяць благодійники зібрали 1 мільйон гривень для дітей. Партнер фонду подвоїв цю суму[34].

#moneycanchallenge, червень 2017 року флешмоб у Facebook, протягом якого користувачі соціальної мережі публікували селфі з купюрами та перераховували кошти на допомогу підопічним фонду. Ідея флешмобу належить агентству Leo Burnett Ukraine[35].

«Благодійність замість квітів», з 2016 року — щорічна благодійна акція фонду до 1 Вересня, під час якої сім'ї школярів перераховують кошти на допомогу підопічним фонду замість покупки букетів учителям[36].

Нагороди

Effie Awards Ukraine:

  • Золото в номінації «Найкраща команда з маркетингу» в категорії «Соціальні організації та благодійні фонди» (2019)[37]
  • Золото в номінації «Соціальна реклама та благодійність», «Кампанії з ефективним використанням SMM» (2018)[38]

Національний конкурс «Благодійна Україна»:

  • 2-е місце в номінації «Національна благодійність» (2019)[39]
  • 1-е місце в номінації «Благодійність в охороні здоров'я» (2018)[40]
  • 1-е місце в номінації «Національна благодійність» (2017)[41]
  • 2-е місце в номінації «Інновації у благодійних організаціях» (2016)
  • 3-є місце в Національному експертному опитуванні «Розвиток благодійної діяльності в Україні — 2013». Номінація: «Найбільш відкрита і прозора благодійність в Україні» (2014)

European Communications Awards:

  • Переможець у Європейській комунікаційній премії за реалізацію адвокаційної кампанії #пуститевреанимацю (2017)[42]

Всесвітній комунікаційний форум в Давосі:

  • Засновниця фонду Ольга Єрмолаєва (Кудіненко) — переможець у категорії: Communication for Future Awardee for Relations of the Future (2016)[43]

Національний рейтинг благодійників:

  • Лідер в номінації: Кількість залучених волонтерів у 2015 році (2016)
  • Лідер в номінації «Динаміка зростання витрат на благодійність у 2013/2014 році» (2015)[44]

Засновники й топменеджмент

Згідно з інформацією на сайті фонду, засновниками «Таблеточок» є:

  • Ольга Єрмолаєва (Кудіненко) — засновниця, волонтерка фонду
  • Ольга Шурупова — співзасновниця фонду

Топменеджмент фонду (згідно з сайтом організації):

  • В'ячеслав Биков — виконавчий директор[45]
  • Світлана Пугач — директорка зі стратегічних партнерств
  • Євгенія Ноговіцина — директорка з фандрейзингу
  • Юлія Ноговіцина — директорка департаменту програм допомоги
  • Ганна Юровицька — лідерка команди комунікацій
  • Ольга Кулікова-Шемет — керівниця освітньої програми для лікарів та медсестер

У пресі є численні повідомлення про призначення колишньої співзасновниці фонду «Таблеточки» Ірини Литовченко керівником Директорату стратегічного планування та євроінтеграції у Міністерстві охорони здоров'я за часів керівництва Уляни Супрун[46].

Опікунська рада

Як зазначається на сайті «Таблеточок», до Опікунської ради фонду входять:

Амбасадори

У листопаді 2020 року офіційною амбасадоркою фонду стала співачка Настя Каменських[47].

Примітки

  1. Потрібна допомога?. Таблеточки. Процитовано 25 січня 2021.
  2. Астерс та фонд «Таблеточки» запрошують на благодійний забіг. Астерс. Процитовано 25 січня 2021.
  3. Фонд. Таблеточки (англ.). Процитовано 11 січня 2021.
  4. Оля Кудиненко: Сегодня просто нечестно помогать только раненым из АТО. www.theinsider.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  5. Таблеточки. tabletochki. Процитовано 11 січня 2021.
  6. Гроші на ліки для мами, яку не вдалося врятувати, вона переказала нашому фонду. Історії про роботу благодійників без прикрашання. 112.ua (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
  7. » Права дітей (англ.). Процитовано 11 січня 2021.
  8. Jurecek, Stefan. Ukraine. Childhood Cancer International (амер.). Процитовано 11 січня 2021.
  9. WHO | Global Initiative for Childhood Cancer. WHO. Процитовано 11 січня 2021.
  10. Канадські лікарі-діаспоряни приїхали в Україну у рамках педіатричної програми. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  11. Про нас. Щедрий Вівторок (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  12. СМС-благодійність: від ідеї до закону. Український форум благодійників. 9 жовтня 2016. Процитовано 11 січня 2021.
  13. Історія успіху #пуститевреанимацию. www.irf.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  14. zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0883-16#Text Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 11 січня 2021.
  15. Ирина Литовченко, «Таблеточки»: как заставить госорган изменить систему | MC.today. MC.today, Media for Creators (ru-RU). 13 липня 2017. Процитовано 11 січня 2021.
  16. Благодійний фонд «Таблеточки», Masterсard та Ощадбанк запустили новий інструмент для допомоги – благодійні термінали. Mind.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  17. Благо. blago.privatbank.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  18. Лідія Таран презентувала співпрацю з Міжнародними Авіалініями України МАУ та Panorama Club.. Mriya Project (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
  19. Lenovo и фонд «Таблеточки» насыщают интернет добром. | Медиа на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
  20. EasyPay допомагає БФ Таблеточки у боротьбі із коронавірусом | easypay.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  21. 1 млрд грн: бизнес и предприниматели помогают стране бороться с коронавирусом. AIN.UA (ru-RU). 2 квітня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
  22. Zaxid.net. Вони не лікарі, але лікують: «Крила надії», «Таблеточки» та «Київстар» придбали нове обладнання. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  23. Uber і «Таблеточки» влаштовують благодійну акцію для допомоги онкохворим дітям. The Village Україна. 2 грудня 2019. Процитовано 11 січня 2021.
  24. Благодійна акція від La Roche-Posay та фонду "Таблеточки". ФОКУС (рос.). 15 листопада 2019. Процитовано 11 січня 2021.
  25. В Watsons создали Допомишку для борьбы с детскими онкозаболеваниями. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  26. «Місяць добрих покупок» в Samsung Postcard Studio. news.samsung.com (uk-UA). Процитовано 11 січня 2021.
  27. Благодійний проект DobroRun від Астерс та фонду "Таблеточки" отримав спеціальну нагороду Конкурсу кейсів з КСВ - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 11 січня 2021.
  28. Благотворительный проект АТБ собрал первые десять миллионов. kiev.segodnya.ua (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
  29. Zaxid.net. «Мене це стосується. А тебе?»: стартує національна благодійна акція на користь онкохворих дітей. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  30. Таблеточки. www.facebook.com (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  31. За один вечір Таблеточки зібрали 8 млн гривень для онкохворих дітей. nv.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  32. Наша лікарня отримала нове сучасне медичне обладнання. Охматдит (укр.). 31 березня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
  33. Підопічний фонду «Таблеточки» показав, як живе на «твої» гроші. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  34. “Як я живу на твої гроші”: про діджитал-кампанію фонду “Таблеточки”. Bazilik Media (укр.). 26 червня 2020. Процитовано 11 січня 2021.
  35. 5 секретов успешности флешмоба #moneycanchallenge от Таблеточек | MC.today. MC.today, Media for Creators (ru-RU). 2 червня 2017. Процитовано 11 січня 2021.
  36. Щорічна акція «Благодійність замість квітів». Освіта.UA (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  37. Publicis Groupe Ukraine став найбільш ефективним рекламним холдингом за підсумками EFFIE Awards Ukraine 2019. sostav.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  38. ПЕРЕМОЖЦІ. effie.org.ua. Процитовано 11 січня 2021.
  39. Національний конкурс. blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
  40. Національний конкурс. blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
  41. 22 березня нагородили найкращих благодійників та волонтерів конкурсу «Благодійна Україна – 2017». blagoukraine.org. Процитовано 11 січня 2021.
  42. Волонтерская инициатива победила в European communication award. | Медиа на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
  43. WELCOME TO ANNUAL GLOBAL FORUM “COMMUNICATION ON TOP”. www.forumdavos.com. Процитовано 11 січня 2021.
  44. Національний рейтинг благодійників: лідери, цифри, коментарі експертів | Громадський Простір. www.prostir.ua (укр.). Процитовано 11 січня 2021.
  45. «Таблеточки» очолив фінансист В’ячеслав Биков | Назначения на MMR. MMR (рос.). Процитовано 11 січня 2021.
  46. Оксана Вітер. Ірина Литовченко/Змінити країну: три історії молоді, які стали держслужбовцями у міністерствах//Українська правда, 23 липня 2018
  47. Настя Каменських стала амбассадором фонду Таблеточки. Cosmopolitan — модный женский журнал. 19 листопада 2020. Процитовано 11 січня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.