Щеплоти

Щепло́ти (пол. Szczepłoty) — село в Україні, в Яворівському районі Львівської області. Населення становить 280 осіб. Орган місцевого самоврядування — Завадівська сільська рада.

село Щеплоти
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Яворівський район
Рада Завадівська сільська рада
Основні дані
Засноване 1625
Населення 280
Площа 0,708 км²
Густота населення 395,48 осіб/км²
Поштовий індекс 81023
Телефонний код +380 3259
Географічні дані
Географічні координати 50°04′26″ пн. ш. 23°20′38″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
246 м
Водойми р. Завадівка, Грушівське водосховище
Місцева влада
Адреса ради 81020, Львівська обл., Яворівський р-н, с. Завадів
Карта
Щеплоти
Щеплоти
Мапа

Історія

В селі існував василіанський монастир, закладений, як продовження грушівського зібрання і обладнаний в 1626 році Адамом Літинським, паном Грушева. Засновник надав монастирю поле, луги, став і млин. У монастирі перебувало 12 ченців. Окрім того було збудовано дві камери для монахів і каплиці над могилою отця Христофора Волковецького, Патріарха Константинополя. Першим ігуменом щеплоцького монастиря став о. Авраамій (пом. 1653 р.), одним з чергових був о. Юзеф Вовк з ближнього Дрогомишля (пом. 1708р.), будівничий монастирської церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Свою присутність в історії монастиря зазначив також Ян III Собєський, який в 1678 році підтвердив елекційний документ, а пізніше залучив до нього чергові надання. До монастиря належало також село Поруби. Отже, це було заможне зібрання. Наприкінці XVII століття при монастирі відкрито послушництво, а в 1772 році школу риторики. При монастирській церкві діяло також братерство святого Онуфрія, покликане до життя в 1744 році. Функцію старшого брата виконував спадкоємець Розвадовський, галицький каштелян, тодішній власник Грушева. Після розборів Республіки, австрійські власті ліквідували монастир. У 1788 році ченці перенеслися до сусіднього Крехова.[1]

у 30-их роках ХХ ст. симпатикам комуністичних ідей вдалось організувати у селі осередок КПЗУ.

Відомі люди

Примітки

  1. Шлях Немирівський → Клониці - Щеплоти Програма польського розвиткового співробітництва

Посилання

ДжерелаДжерела

  • Szcepłoty // Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, Tom XI, Warszawa : nakł. Filipa Sulimierskiego i Władysława Walewskiego, 1880-1914, s. 846-847.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.