Ґалаґан Іван Григорович

Іван Ґалаґа́н (? 1789) — український політичний діяч доби Гетьманщини. Полковник Прилуцького адміністративного полку (17631767)[1].

Іван Григорович Ґалаґан
Іван Григорович Ґалаґан
Прилуцький полковник
1763  1767
Попередник Григорій Ґалаґан
Наступник Петро Горленко
Народився невідомо
Помер 1789(1789)
Сокиринці
Країна Російська імперія
Національність українець
Рід Ґалаґани
Батько Григорій Гнатович Ґалаґан
У шлюбі з Катерина Юхимівна Дараган
Діти Григорій

Життєпис

Після смерті Григорія Гнатовича Ґалаґана, маєтки в Сокиринцях перейшли у спадок його єдиному синові Івану. Іван до цього часу служив у козацькому війську і мав почесне звання бунчукового товариша, чотири роки (25.08.1763-1767) керував прилуцьким полком замість батька. У 1780-90 рр. служив повітовим суддею в Прилуках. У Сокиринцях Іван Григорович побудував новий двоповерховий дерев'яний будинок на кам'яному фундаменті.

Одружився Іван Григорович в 1754 році на чотирнадцятирічній дочці київського полковника, племінниці гетьмана Кирила Розумовського Катерині Юхимівні Дараган, яка згодом отримала від батька і братів у спадок величезні багатства, однак шлюб цей був нещасливим, — вже маючи трьох дітей, подружжя роз'їхалося. Ґалаґан хотів навіть офіційно розлучитися однак дружина розлучення не дала. Іван Григорович часто хворів, жив тихо.

Помер в 1789 році, залишивши синові Григорію 6000 душ кріпаків.

Його дружина після розриву купила невеличкий маєток в Івківцях під Прилуками і прожила там багато років. В цей час померли два її брата і їй з сестрою (княгиня Хованська) дісталися великі і багаті маєтки на Полтавщині і Чернігівщині (Лемеші, Михайлівка, Мостище, Рудьківка, Данівка, Покорщина). Катерина Юхимівна з дітьми переїхала в Покорщину під Козельцем і зажила на широку ногу, оточивши себе слугами і безліччю декоративних собачок. Розмовляла тільки на «малоросійському діалекті». Померла вона у 83 роки в 1823 році і похована в Георгіївському монастирі у Данівці поблизу Козельця. Іван Григорович Ґалаґан помер в 1789 році, поховали його біля «домової» церкви у Сокиринському саду.

Сім'я

  • Дружина — Катерина Юхимівна Дараган, племінниця гетьмана Кирила Розумовського.
  • Син — Григорій (1768—1803), навчався у Лейпцигу. Поселився у Сокиринцях, одружився з дочкою Милорадовича Іриною Антонівною. Побудував кам'яну церкву у Сокиринцях.
  • Доньки — Віра і Уляна, вийшли заміж за сербів Федора Чорбу і Івана Стоянова.

Примітки

  1. Степанов В. П. Русское служилое дворянство 2-й пол. XVIII в. СПб., 2000: С. 82-431, 83-444, 84-437.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.