Aztekium hintonii

Aztekium hintonii (укр. Ацтекіум Хінтона)[1] вид кактуса роду ацтекіум (Aztekium).

?
Aztekium hintonii
Ацтекіум Хінтона

Aztekium hintonii
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Кактусові (Cactaceae)
Підродина: Cactoideae
Триба: Cacteae
Рід: Ацтекіум (Aztekium)
Вид: Ацтекіум Хінтона
Aztekium hintonii
Glass & W.A.Fitz Maur., 1992
Посилання
Вікісховище: Aztekium hintonii
Віківиди: Aztekium hintonii
EOL: 5187554
IPNI: 970784-1
МСОП: 152003
NCBI: 130100

Етимологія

Видова назва носить ім'я Джорджа Хінтона, який відкрив цей вид у 1992 р.

Ареал

Aztekium hintonii є вузько ендемічним видом, обмеженим дуже невеликою територією поблизу Галеана, штат Нуево-Леон, Мексика.

Екологія

Представники цього виду зростають в ландшафті, різко врізаному в каньйони, де вони тримаються у великій кількості на майже вертикальних стінах. Aztekium hintonii зростає на більш освітлених сонцем ділянках, ніж Aztekium ritteri, який прагне сховатися глибоко в стінах каньйону.

Морфологічний опис

Стебло темно-зелене, діаметром до 10 см, незвичайної, трохи розпливчатої кулясто-плескатої форми, з втиснутою верхівкою. Обростає бічними пагонами. Ребра опуклі, прямі, розділені борозенками на клиноподібні виступи, які ніби то напливають один на інший, число ребер коливаєтся від 10 до 15.

Ареоли рясно опушені, зливаються в суцільні білі смуги, ближче до верхівки особливо шерстисті.

Радіальні колючки (1-3) світлі, тонкі, 0,3-0,4 см завдовжки, з часом опадають. Центральні колючки відсутні.

Квітки насичено-рожеві, воронкоподібні, 0,5-0,8 см в діаметрі, з'являються з шерстистої верхівки.

Плоди блідо-рожеві.

Насіння пилоподібне, чорне. Сіянці без сім'ядоль, з округлим поглибленням, з якого горбки з'являються тільки на четвертий рік.

Догляд та утримання

Це повільно, але все ж швидше зростаючий кактус, ніж Aztekium ritteri. Сіянці дуже повільно ростуть і потрібно один або два роки для досягнення розміру діаметром 2 мм. Як тільки вони досягли чотирирічного віку, їх досить легко вирощувати, проблема утримати їх до 4 років. 2 см в діаметрі вони досягають у 8 років. Рослині необхідно 12 або більше років, щоб досягти віку цвітіння.

Потрібен хороший дренаж і регулярний але обережний полив в літній період. Ґрунт повинен бути повністю просушений до початку зимового відпочинку, тоді кактус може витримувати короткочасні заморозки до −4 °C

Рослини часто прищеплюють для підвищення темпів зростання. Вони краще ростуть на повному сонці або у напівтіні. Схильні до нападів борошнистого червеця і червоного павутинного кліща.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Література

  • Edward F. Anderson. «The Cactus Family». 776 р. ISBN 0 881924989 (англ.)
  • Ян Ван дер Неер. Все о кактусах. — Санкт-Петербург: ООО «СЗКЭО» Кристалл», 2004 — 208 с., ил. — ISBN 5-306-00348-6 (рос.)
  • Ulises Guzmán, Salvador Arias, Patricia Dávila. Catálogo de Cactáceas Mexicanas. — Mexiko-Stadt : Universidad Nacional Autónoma de México, 2003. — 315 с. — ISBN 970-9000-20-9. (ісп.)
  • Буренков А. А. Кактусы в гостях и дома, — Феникс, 2007 г., — 472 с. — ISBN 978-966-651-431-1 (рос.)

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.