Aztekium ritteri

Етимологія

Видова назва носить ім'я німецького геолога, ботаніка та колекціонера кактусів Фрідріха Ріттера.

Ареал

Цвітіння Aztekium ritteri у Миколаєві
Aztekium ritteri

Ареал обмежується однією долиною у штаті Нуево-Леон, Мексика.

Екологія

Зустрічається в тріщинах, на уступах і майже стрімких схилах сланцевих скель, до складу яких входять різні кварцити і глинисті наповнювачі. Ріпоподібне коріння ацтекіумів настільки міцно вростають в породу, що нерідко їх важко відокремити від скель.

Морфологічний опис

Стебло темно-зеленої, незвичайної, кілька розпливчатою, кулясто-плескатої форми, не перевищує 4 см заввишки і 7 см в діаметрі, з втиснутою верхівкою. Обростає безліччю бічних пагонів.

Ребра опуклі, ніби то розпливчасті (9-11) з часто розташованими клиноподібними борозенками, що є характерною морфологічною особливістю цих кактусів.

Ареоли білуваті, у напрямку до верхівки більш шерстисті.

Радіальні колючки (1-3) світлі, тонкі, 0,3-0,4 см завдовжки, з часом опадають. Центральні колючки відсутні.

Квітки ніжно-рожеві, воронкоподібні, 0,5-0,8 см в діаметрі, з'являються з шерстистої верхівки.

Плоди блідо-рожеві.

Насіння пилоподібне, чорне.

Догляд та утримання

Умови вирощування

Це дуже повільно зростаючий — можливо, найповільніше зростаючий з усієї родини кактусів. Потребує хорошого дренажу і регулярного але обережного поливу в літній період. Віддає перевагу розташуванню у притіненному місці. Ґрунт повинен бути повністю просушений до початку зимового відпочинку, тоді кактус може витримувати короткочасні заморозки до −4 °C.

Розмноження

Звичайно розмножується насінням. Насіння дуже легко проростає, та вирощування сіянців — справа дуже трудомістка, саджанці дуже чутливі протягом перших двох місяців, багато з них гинуть, не досягаючи життєздатних розмірів.Тому через 1,5-2 місяці після посіву рекомендується прищеплювати їх на перескіопсиси, молоді гілоцереуси або ехінопсиси. В оптимальних умовах (при температурі 25-28 °С) зрощування відбувається протягом доби. Через три-чотири роки рослини піддаються укоріненню.

Також ефективним способом розмноження є щеплення бічних пагонів. Рослини часто прищеплюють для підвищення темпів зростання.

Ацтекіуми є цінним колекційним матеріалом.

Охоронний статус

Aztekium ritteri входить до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи видів, з найменшим ризиком (LC).

Включений до Додатку I CITES.[2]

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. CITES

Література

  • Edward F. Anderson. «The Cactus Family». 776 р. ISBN 0 881924989 (англ.)
  • Ян Ван дер Неер. Все о кактусах. — Санкт-Петербург: ООО «СЗКЭО» Кристалл», 2004 — 208с., ил. — ISBN
  • Ulises Guzmán, Salvador Arias, Patricia Dávila. Catálogo de Cactáceas Mexicanas. — Mexiko-Stadt : Universidad Nacional Autónoma de México, 2003. — 315 с. — ISBN 970-9000-20-9. (ісп.) 5-306-00348-6 (рос.)
  • Буренков А. А. Кактусы в гостях и дома, — Феникс, 2007 г., — 472 с. — ISBN 978-966-651-431-1 (рос.)

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.