Baryancistrus

Baryancistrus (Баріанциструс) — рід риб триби Ancistrini з підродини Hypostominae родини Лорікарієві ряду Сомоподібні. Має 6 видів. наукова назва походить від грецьких слів βαρυ, тобто важкий, і ancistrus, що походить від давньогрецького слова agkistrodon — «гак».

?
Baryancistrus

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Лорікарієві (Loricariidae)
Підродина: Hypostominae
Рід: Baryancistrus
Rapp Py-Daniel, 1989
Посилання
Вікісховище: Baryancistrus
Віківиди: Baryancistrus

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 8,1 до 22,4 см. Зовнішністю схожі на представників роду Hemiancistrus. Голова помірно велика, морда дещо витягнута. З боків присутні великі одонтоди (шкіряні зубчики). Очі середнього розміру. Рот великий, особливо добре розвинена верхня щелепа. Зуби доволі великі. їх кількість становить 30-32. Тулуб кремезний або масивний, інколи стрункий. Черево суцільно вкрито кістковими пластинками. Спинний плавець широкий, розтягнутий, високо піднятий. Жировий плавець невеличкий. Присутня мембрана, що з'єднує спинний і жировий плавці. Цим відрізняється від інших сомів своєї підродини. Грудні плавці широкі. Черевні плавці значно поступаються останнім. Анальний плавець дуже низький, подовжений. Хвостовий плавець доволі широкий.

Забарвлення коливається від світло-жовтого до світло-коричневого кольору. У більшості по тілу розкидані світлі (зазвичай жовті та білі) плямочки або цяточки, кожен вид має свій розмір цих міток.

Спосіб життя

Зустрічаються на сильній течії прозорих або трохи коричневих річок. Воліють до дна, що складається з гранітних валунів і скель з тієї ж породи. Доволі полохливі рибки, займають печери під житло. Активні переважно вночі. Живляться періфітоном, детритом, мікрофауною, яку збирають на каменях і скелях, а також падлом.

Розповсюдження

Поширені в басейні річок Оріноко, Токантінс, Тапажос, Шінгу і Тромбетас у межах Бразилії та Венесуели.

Тримання в акваріумі

Необхідний акваріум заввишки 35-40 см, ємністю від 150 літрів. На дно насипають великий пісок темних тонів і розміщують на дні камені різного розміру, що порослі водоростями. Рослини і корчі не потрібні. Уздовж задньої стінки акваріума потрібно оформити завал з каменів з безліччю печер, які повинні займати все яруси (від дна до поверхні). на відміну від природного середовища з часів звикають виходити з укриттів вдень.

Утримувати краще групою від 5-7 особин. Як сусіди годяться харацинові роду пародон, хеміодус. Годують не менш як 3 рази на день живим харчем, зокрема шматочками риби, креветками. Можна давати їм також таблетки для рослиноїдних сомів. Харч в акваріумі повинен знаходиться постійно. З технічних засобів знадобиться внутрішній потужний фільтр, помпа і компресор. Температура тримання повинна становити 22-25 °C.

Види

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.