Betta compuncta

Betta compuncta — тропічний прісноводний вид риб з родини осфронемових (Osphronemidae), підродина макроподових (Macropodusinae).

?
Betta compuncta
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Лабіринтові (Anabantiformes)
Підряд: Повзуновидні (Anabantoidei)
Родина: Осфронемові (Osphronemidae)
Підродина: Макроподові (Macropodusinae)
Рід: Бійцівська рибка (Betta)
Вид: Betta compuncta
Betta compuncta
Tan & Ng, 2006
Посилання
Віківиди: Betta compuncta
EOL: 212701
МСОП: 91309365
NCBI: 1384560

Був описаний 2006 року після того, як був виявлений під час обстеження водойм індонезійської провінції Східний Калімантан.

Назва compuncta має латинське походження, вона означає «наколотий» і вказує на чіткий чорний візерунок на тілі, зазвичай у самок, що нагадує татуювання.

Betta compuncta належить до групи видів B. unimaculata. Вид тісно пов'язаний з B. pallifina з Центрального Калімантану.

Опис

Максимальна стандартна (без хвостового плавця) довжина 6,2 см. У спинному плавці 0 твердих і 8-10 м'яких променів, в анальному 0-1 твердих і 27-29 м'яких. Хребців 31-32. У бічній лінії 32-34 луски. Відстань до початку спинного плавця становить 64,4-68,0 % стандартної довжини.

Характерною ознакою, що відрізняє Betta compuncta від споріднених видів є чіткий чорний сітчастий малюнок на тілі над основою анального плавця у самок та молодих риб, що охоплює до 5 рядів лусок. У самців є чорна пляма. Нижня частина хвостового плавця і задня половина анального плавця у самок ближче до краю мають оранжеву або жовту смугу.

Самці мають ширшу голову.

Поширення

Вид мешкає в індонезійській частині острова Калімантан, провінція Східний Калімантан. Водиться у верхній частині басейну річки Магакам (індонез. Mahakam), в районах поширення заболочених тропічних лісів. Мешкає переважно в невеличких струмках із повільною течією, але зустрічається й у річках з більш швидкою течією. Це так звані «чорні води», дуже кислі (показник pH в межах 3,7-5,3).

Розмноження

Самки зазвичай ініціюють нерест. Самці інкубують ікру в роті протягом 12-18 днів; тривалість виношування залежить від температури води.

Утримання в акваріумі

Betta compuncta можна тримати парами, у видовому або спільному акваріумі. Для пари риб потрібен акваріум на 75 літрів, для групи — на 110 літрів або більше. Риби повинні мати схованки з печер та рослин.

Для досягнення кращих результатів при розведенні самця з ікрою краще тримати окремо.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.