Call of Duty: Black Ops II

Call of Duty: Black Ops II (укр. «Поклик Обов'язку: Чорна операція 2», «Службовий обов'язок: Чорна операція 2») — мультиплатформенна відеогра в жанрі військово-фантастичного тривимірного шутера від першої особи. Є дев'ятою грою в серії Call of Duty і прямим сиквелом Call of Duty: Black Ops. Видається компанією Activision. Розробляється американською студією Treyarch, версія для PlayStation Vita ведеться студією Nihilistic Studios[1]. Офіційний анонс гри — 1 травня 2012 року[2], реліз відбувся 13 листопада 2012 року.

Call of Duty: Black Ops 2
Розробник Treyarch
Видавець Activision
Дистриб'ютор Steam і Humble Store
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа  Microsoft Windows
 PlayStation 3
 Xbox 360
 Wii U
Дата анонсу 1 травня 2012 року
Дата випуску 13 листопада 2012 року
Режим гри  однокористувацький
 кооператив
 багатокористувацький
Локалізатор Новий Диск
Square Enix
Творці
Композитор(и) Джек Воллd і Трент Резнор
Технічні деталі
Рушій Модифікований IW 3.0 Engine(Black Ops II Engine)
Носій Blu-ray Disc, DVD, цифрове завантаження і цифрова дистрибуція
Call of Duty (серія ігор)
Попередня гра Call of Duty: Modern Warfare 3
Наступна гра Call of Duty: Ghosts
Офіційний сайт
 Call of Duty: Black Ops II у Вікісховищі

Ігровий процес

В одиночній кампанії дії відбуваються в двох часових відрізках — в недалекому майбутньому (основні дії гри, що було спочатку заплановано при створенні гри[3]), і за часів Холодної війни. У кампанії будуть дані відповіді на питання, що залишилися відкритими після Call of Duty: Black Ops: чи вбив Алекс Мейсон Кеннеді або це зробив хтось інший ? Як вижив Френк Вудс? Хто насправді Віктор Рєзнов? Цікаві нововведення: з'явиться жіночий персонаж — пілот на ім'я Андерсон з'являється в місії Лос-Анджелеса. Президент Сполучених Штатів 2025 року — жінка.

Вперше повноцінний геймплей одиночної кампанії продемонстрований 4 червня 2012 року під час прес-конференції Microsoft. З великої сцени було показано проходження частини однієї з місій, в якій показується напад на Лос-Анджелес та порятунок президента Сполучених Штатів[4]. Головним завданням при розробці одиночної кампанії Treyarch ставить для себе збереження інтересу до повторного проходження кампанії[5].

Сюжет

Девід Мейсон, син Алекса Мейсона з першої частини Black Ops, ще в дитинстві втратив батька і тепер йому потрібно знайти вбивць. Крім того, він, як боєць антитерористичної групи Морських котиків, повинен перемогти Рауля Менендес, головного терориста сучасності, лідера терористичної організації «Cordis Die». Гра починається з допиту Вудса в локації «Притулок», місці, де живуть люди похилого віку колишні співробітники ЦРУ. Френк спокійно відповідає на питання і розповідає про події 80-х років, які переплетені зі битвами в реальному часі. Компанія Treyarch намагалася зробити відсилання до всіх частин серії.

Алексу Мейсону повідомляють про те, що Френк Вудс виконував завдання по нейтралізації контрабандистів зброї в Анголі, але всі зв'язки з ним пропали. Мейсон разом з Джейсоном Хадсоном, його куратором, відправляється в Анголу, щоб знайти Вудса. Разом з повстанцями УНІТА під командуванням Жонаша Савімбі він з боєм проривається через сили МПЛА в пошуках Вудса. Вони летять на вертольоті до баржі де тримають Вудса, після того як убили всіх солдатів МПЛА відкривають контейнер, тут же Вудс розповідає як він туди потрапив. Нападає вертоліт, баржа сідає на мілину. Потім Мейсон-старший і Хадсон намагаються викликати евакуацію в селі. Але у радіоприймача сидить якийсь Рауль Менендес, який відмовляється надати їм допомогу і ламає приймач. Мейсон вистачає його і стріляє в око, коли радист намагається бігти. Потім Мейсон, Вудс і Хадсон біжать до берега, змушені вибиратися самостійно, але на щастя підлітає вертоліт Савімбі.

Вудс розповідає Девіду про те, що Менендес став лідером ворожої організації «Cordis Die» і він збирається розв'язати кібервійну проти Америки і Китаю. Також він говорить, що «Cordis Die» влаштувала акцію протесту по всій країні, їм невідомо про Менендес. Вони вважають що за кібер атакою стояв Білий Дім.

Група Девіда Мейсона пробирається на фабрику Менендес в М'янмі, там вони знаходять хакера-магнітометріста Еріка, той сказав Мейсону, що Менендес використовує Целер для розробки кібер зброї під назвою Карма. У лабораторії Ерік віддає целеріевий диск Мейсону і незабаром гине від кулі найманця Cordis Die. Пробившись через лабораторії фабрики, Мейсон і група котиків зустрічається з групою прикриття під командуванням адмірала Бріггса і передає йому целеріевий диск.

Вудс розповідає про операцію в Афганістані. Мулла Рахман, лідер моджахедів, повинен був розповісти їм про Менендес натомість на зброю і захист бази. База успішно захищена, радянські війська йдуть в останню атаку. У величезному танку Мейсон-старший виявляє Кравченко, який вижив після подій далекого 1968 року. Через Кравченко у Мейсона «прокидаються» галюцинації у вигляді цифр і бажання вбити Кравченко, чому Мейсон пручається.

  • Якщо Мейсону вдасться здолати «числа», то Кравченко вбиває Вудс, дізнавшись у нього про крота в ЦРУ.
  • Мейсон пристрілює Кравченко, який так нічого і не розповів.

Мулла Рахман зраджує їх, вистачає і кидає Мейсона, Вудса, Хадсона і Чжао вмирати в пустелі. Хтось рятує їх і дає випити. Мейсону здалося, що це був Віктор різанини. Більше він в житті Мейсона не з'являвся.

Потім Вудс розповідає про напад на особняк Менендес. Йому, Мейсону-старшому і Хадсону допомагає Мануель Нор'єга.

Менендес сидить в кімнаті сестри. Раптово хтось стукає. Рауль підходить до дверей і відкриває її, перед ним стоїть охоронець, якого через секунду вбивають бійці Норьеги. Рауля хапають, один із солдатів починає бити його сестру. Менендес лютує, вбиває командира, але незважаючи на опір, його присипляють і передають в руки Норьеги. Рауль приходить до тями недалеко від вілли. Підійшов Норьега вбиває двох своїх солдатів і звільняє Рауля, повідомляючи, що за ним прийшли американці. Рауль б'є Норьєгу, бере його дробовик і проривається в свій будинок. Увірвавшись в коридор з кімнатою, де ховається Джозефіна, він бачить Мейсона і Вудса, останній відкриває по ньому вогонь. Рауль починає боротися з Хадсоном, і бачить, як граната потрапляє в кімнату Джозефіни, яка гине.

Далі гра перемикається на Мейсона, який спостерігає за Раулем в бінокль. Після цього він, Вудс і Хадсон спускаються з гори і починають штурм села. Добравшись до гаражів, група бачить, як Менендес відкриває двері стайні. Бійці розуміють, що Норьєга зрадив їх. Вудс намагається наздогнати Рауля, але його зупиняє Хадсон. Разом вони доходять до внутрішнього двору вілли. Група поділяється - Вудс і Мейсон спускаються в підвал-лабораторію, а Хадсон прочісує будинок. Зачистивши лабораторію, бійці піднімають нагору і потрапляють в той же коридор, що і Рауль. Вудс починає стріляти по Менендес, якого потрібно взяти живим. Мейсон намагається зупинити його, але Френк б'є його головою і кидає гранату в Рауля, але та відскакує і потрапляє в кімнату Джозефіни. Лунає вибух.

Після вибуху Мейсон і Вудс приходять до тями, і дізнаються, що Рауль Менендес мертвий. Хадсон каже: «Нікому ні слова про те, що тут сталося».

Девід Мейсон разом з напарниками, Майком Харпером і Хав'єром Салазаром проривається в Антем в Лахорі в Пакистані, щоб простежити за Менендес. Прориваючись по затопленій вулиці крізь солдат МБР, ховаючись від дронів і тихо знищуючи ворогів, «Сектор» разом з Харпером прориваються в каналізацію, Салазар знаходиться на іншій позиції. Піднявшись на дах і знявши двох ворогів, група починає записувати розмову Менендес. Так як він постійно переміщається, бійцям теж доводиться міняти позицію. Під час третьої записи розмови вони бачать найманця Дефалко і дізнаються, що він посланий Менендес за якоїсь «кармою», Дефалко отримує якийсь предмет від Рауля і повідомляє тому місце зустрічі з генералом Чжао. В останньому записі розмови Менендес, вони розуміють, що їх виявили і йдуть. Девід зв'язується з Салазаром і просить евакуації. Після зачистки депо за підтримки CLAW Брутуса і Максимуса, група сідає в евакуаційні машини і їде з міста. В кінці місії може відбутися наступне:

  • Харпер не отримує поранення від вогню.
  • Харпер отримує поранення і сліди від нього будуть помітні протягом всієї подальшої гри.

За інформацією із зібраних в Пакистані даних Девід, Харпер і Салазар відправляються на плаваючий місто Колос для захоплення кібер-зброї Карма. Туди ж прямує і Дефалко. Група підтримує зв'язок з агентом ЦРУ в оточенні Менендес Фарідом. Вони проходять через КПП і убивши двох найманців, використовують робота-павука Зіггі, який відключає електростатичний фільтр і отримує скан сітківки. Після виявлення павука група після сутички з найманцями знаходить центральний комп'ютер і «Сектор» шукає інформацію про Карме. В результаті пошуку він розуміє, що Карма це не зброя, а жінка на ім'я Хлоя. Мейсон повідомляють про це Гарпера, який знаходиться в клубі Солар. Той знаходить Хлою і повідомляє їй про небезпеку, але вона не вірить йому. Після ще однієї сутички з найманцями Девід і Салазар поділяються. Мейсон на ліфті їде в клуб і знаходить Хлою з Харпером. Але Дефалко вже бере заручників і Хлоя здається йому. Потім Дефалко йде і підриває корабель. Девід з Харпером і Салазаром біжать за ним, прориваючись крізь найманців «Cordies Die» і далі відбувається наступне:

  • Мейсон наздоганяє Дефалко і вбиває його.
  • Мейсон не встигає наздогнати Дефалко, і той збігає разом з Хлоєю.

Девід повертається до Вудсу. Він розповідає про події 1989 року.

Вудс і Мейсон отримали завдання захопити Мануеля Норьєгу в Панамі. По дорозі вони зустрічають свого друга, який їм допомагає із завданням - МакНайт. Вони відправляються в місто, де вдало захоплюють Норьєгу, але в той же час отримують повідомлення від Хадсона, в якому вимагає, щоб Мейсон і Вудс виконували будь-які вимоги Норьеги, проте Мейсон виконує це з великим небажанням. Пізніше стає ясно, навіщо Хадсон видав такий наказ. Норьєга знав про місцезнаходження цілі «Нексус», якій був Рауль Менендес. Норьєга, Мейсон і Вудс пробиваються до точки збору, де їм видають транспорт. Вудс і Норьєга піднімаються на балкон багатоповерхового будинку, Вудс дістає снайперську гвинтівку і чекає появи мети. Два солдата виводять людину з мішком на голові.

  • Вудс може вбити його пострілом в голову.
  • Вудс двічі ранить його пострілами в ногу.

Відчувши недобре, Вудс біжить до тіла і виявляє, що він пристрелив свого кращого друга Мейсона.

Девід з розумінням ставиться до цього, однак він все ж сильно шокований - його батько помирає через хитро сплетену гри Менендес.

Вудс, що лежить на підлозі в якомусь приміщенні, спостерігає таку картину - Девід, ще дитина, напоєне Менендес і знаходиться в напівпритомному стані, сам Менендес і Хадсон, прив'язаний до стільця. Хадсон, побоюючись за життя хлопчика, просить Менендес вбити його. Той по-звірячому вбиває агента і йде. Девід приходить до тями і кидається до тіла батька.

Група котиків переходить до рішучих дій: вони повідомляють Фаріду, що час діяти. Він пробивається крізь бойові дії до Менендес, і виявляє і його, і літак котиків. Менендес збиває літак і схоплює Харпера. Тут черговий вибір:

  • Фарід вб'є Харпера і виживе. Фаріда в такому випадку не стануть звинувачувати, пославшись на безвихідність ситуації.
  • Фарід спробує вбити Менендес, але гине від його рук, Харпер залишається живий і буде супроводжувати Мейсона протягом усіх наступних місій.

У наступній місії Девід Мейсон допитує Менендес на авіаносці ВМФ США «Барак Обама», але раптово на корабель нападають найманці. Менендес вдається якимось чином бігти, оглушивши Мейсона. Той приходить до тями і разом з Салазаром озброюється і йде в серверну до Бріггсу. По дорозі він зустрічає сильний опір ворогів, але придушивши його, він відновлює управління кораблем і перевіряє дані камер.

Потім гра переходить до Менендес, який разом з Дефалко або бійцем Кордіс Ді проникає в серверну, бере в заручники Бріггса і просувається до комп'ютера. Потім Салазар вбиває союзників разом з Дефалко. В результаті гинуть: 2 матроса (обов'язково), Фарід і Хлоя (якщо вони вижили і на вибір), Дефалко. Може загинути ще й Бріггс (від руки Менендес - на вибір гравця). Девід бачить все це і поспішає на допомогу. У серверній він або надає допомогу тим, хто вижив або відразу виявляє, що система заражена вірусом. Потім він разом з Харпером (якщо той вижив) йде на палубу і бачить спійманого Салазара. Після недовгої бесіди зрадник гине (на вибір-від руки Харпера). Потім Девід очищає палубу і сідає разом з Харпером в VTOL. Там найманець ранить Кросбі, але загине від руки Харпера або Девіда. Менендес відлітає на літаку.

Подальша доля авіаносця залежить від того, убитий чи Тянь Чжао в тактичної місії «Усунення» чи ні:

  • Авіаносець знищений КСС, Хлоя і Бріггс мертві.
  • КСС, вже як союзники, надають підтримку США.

У наступній місії Девід разом з Харпером і іншими особами і президентом їде в Лос-Анджелес. Там на них нападають дрони, якими управляє Рауль Менендес. Машина падає, але все втікають, крім Джонсона, якого вбиває дрон. Потім Девід бере управління туреллю і відкриває вогонь по дронам і успішно збиває частина їх. Але потім машина падає з шосе, проте Мейсон встигає вистрибнути. Далі він мало не гине і йде разом із загоном далі. Потім на автостраді він:

  • Прикриває загін за допомогою снайперcкой гвинтівки.
  • Спускається разом із загоном і проривається з ними.

Потім він після того, як відбив атаку найманців, сідає в бронемашину і їде в центр міста. Але на шляху в нього врізається машина. Прокинувшись, він знищує три CLAW і проривається до машини президента Франції. Захистивши її і убивши всіх найманців, він спостерігає падіння хмарочоса. Прокинувшись, він сідає за кермо F-38 і прикриває конвой президента. Відбивши атаку, він разом з іншими літаками знищує ще одну хвилю дронів. Потім літак вибухає і Девід вистрибує. На землі він зустрічається з конвоєм і їде з міста. Далі президент Босворт і міністр Петреус обговорюють загрозу від дронів Менендес. З'ясовується, що дрони летять до міст Китаю і США.

Також виявлено джерело сигналу - острів Гаїті. Девід і група ОКСО відправляється туди. Потім, добравшись до входу, група заходить і натикається на сильний опір. Якщо Тянь Чжао був убитий в тактичної місії «Усунення», протягом операції котиків допомагатимуть китайські війська. Несучи втрати, Морські котики все ж пробиваються в комп'ютерний центр. Там Девід намагається відключити сигнал, але Менендес раптово виступає з промовою по Інтернету і активує вибухівку. Будівля починає вибухати і Девід пробиваються крізь сильне вороже опір до кімнати, де знаходиться Менендес. Але як тільки вони туди увійшли, кімната вибухає і Девід з Харпером (якщо той не вбитий до цього) падає. Останній натикається на арматуру, а Девід встигає вхопитися. Стрибнувши, герой вбиває найманців і Дефалко (якщо той не вбитий до цього) і встромляє ніж в ногу Менендес. Далі він може:

  • Вистрілити Менендес в скроню, тим самим убивши його. Після цього він або потягне Харпера до виходу, або просто піде до виходу сам.
  • Взяти антагоніста в полон. Його, «сумного старого, який розмовляє самого з собою», поведуть до літака, але перед цим він встигне сказати: «Зустрінемося ... через рік»

Якщо Харпер виживає в Ємені, він супроводжує Мейсона протягом усіх наступних місій. В іншому випадку Мейсон діє без постійних напарників.

У будь-якому випадку, котики здобувають перемогу в битві на Гаїті, а Мейсона за останній дверима чекають численні союзні війська.

Багатокористувацька гра

Уся багатокористувацька гра, побудована на подіях майбутнього — 2025 року. Це підтверджено керівником розробки багатокористувацької гри Девідом Вондергаром[6]. Гра використовує оновлену версію рушія, використаного при створенні Call of Duty: Black Ops, який здатний видавати картинку рівня PC при 60 fps[7]. У прес-релізі також зазначено, що багатокористувацька гра створюється таким чином, щоб гравці із зовсім різними рівнями підготовки та вміннями отримували задоволення від мережевих матчів[8].

Перший офіційний трейлер, який складається з нарізок багатокористувацької гри, представлений 7 серпня 2012 року[9]. Після аналізу трейлера помічені такі зміни[10]:

  • гравець має можливість вибору режиму стрільби для використовуваного зброї: одиночні постріли, короткі черги, довгі черги;
  • в грі присутня як реально існуюча зброя, так і вигадана;
  • в грі представлені нові нагороди за серії очок/убивств;
  • можливість здійснювати нирок після бігу повертається, після своєї першої появи в Call of Duty: Black Ops;
  • повертається можливість розмальовки обличчя моделі гравця;
  • повертається можливість розміщення на своїй зброї імені свого клану;
  • повертається метальна сокира;
  • захисні щити тепер можна встановлювати на землю та вести через них вогонь;
  • в грі з'являються керовані гравцем роботи;
  • бойовий ніж розміщується в окремому слоті;
  • для снайперських гвинтівок відключений режим допомоги наведення на ціль для консолей. Це зроблено для неможливості використання техніки стрільби, званої quick-scoping, суть якої полягає в приблизному наведенні гвинтівки на супротивника, натискання на кнопку прицілювання і, майже одночасно, на кнопку стрільби: при спрацьовуванні автонаведення, приціл автоматично перемішається на ціль;
  • в грі присутній режим протистояння трьох команд.

Анонімний інформатор, який представився ігровим ресурсів інсайдером Activision, повідомив, що вже вбудований в гру функціонал дозволяє транслювати ігровий процес безпосередньо в Інтернет. Заявлена можлива підтримка Kinect[11]. Це ж джерело повідомило про присутніх в грі нагороди за серії очок/убивств та Перк[12].

На початку вересня на офіційному форумі гри Девід Вондергаар опублікував пост з інформацією про те, як формується список доповнень: починаючи з 10 рівня кожні такі 3 рівня гравцеві дається нова зброя, на яку він може витратити зароблені бали. Трохи пізніше він повідомив, що при переході з одного рівня престижу на інший рівень прокачування зброї зберігається і переноситься на такий рівень престижу в тому ж вигляді, в якому він був на минулому рівні[13].

11 вересня 2012 року викладені коментарі Девіда Вондергаара до дебютного трейлеру багатокористувацької гри. Девід розповідає про те, що саме і навіщо було показано гравцям в трейлері і яким чином це працює[14].

17 вересня 2012 року стає доступним список з 14 карт (назви та короткі описи до кожної з карт списку), які будуть доступні в Call of Duty: Black Ops II для багатокористувацької гри[15].

Розробники не раз заявляли, що система перків переглянута у бік зменшення їх впливу на ігровий процес, що є на думку студії єдиним методом отримання чесних результатів багатокористувацьких ігор. Своєю метою в даній версії студія ставить створення самого збалансованого багатокористувацького режиму серії Call of Duty[16], який між тим не змінює відчуття від ігрового процесу, до яких звикли постійні гравці в ігри серії[17], і це є дуже і дуже складним завданням[18].

Для новачків ігор серії Call Of Duty в грі представлена оновлена версія режиму тренування з ботами. Тепер, граючи з ботами в режимі Team Deathmatch, гравці-початківці можуть прокачати свій персонаж до 10 рівня і з цим рівнем (і відкритими додатковими бонусами) увійти до мережеві ігри. Для тих, хто хоче тренуватися ще більше, є можливість грати з ботами в інші режими після 10 рівня, у яких персонаж також прокачується, але кількість одержуваного досвіду зменшено вдвічі порівняно із звичайними мережевими матчами. Присутній також режим тренування, в якому бали досвіду відсутні, але який може використовуватися досвідченими гравцями для вивчення багатокористувацьких карт. Ігри зі ставками прибрані з Call of Duty: Black Ops II, але присутні в них режими залишилися (Gun Game, One in the Chamber, Sharpshooter та Sticks and Stones), що зроблено для мотивації гравців до командної гри. Присутня можливість створення власних режимів на основі запропонованих у грі, до зміни доступні всі параметри кожного з режимів. При переході на такий рівень престижу користувач одержує 1 токен, який може бути використаний одним з трьох способів: відкриття додаткового слоту для класу, скидання всіх показників для можливості їх перерозподілу та повернення всіх раніше витрачених токенів[19].

28 вересня 2012 року опублікована додаткова інформація про підтримку веделенія серверів, анонсована без деталей в середині червня 2012 року[20], в Call of Duty: Black Ops II у версії для PC[21]:

  • всі сервера, що використовуються для публічних ігор і для ігор ліги, є виділеними;
  • сервера знаходитимуться на всій земній кулі;
  • оренда виділеного сервера неможлива, доступ надається безкоштовно попередньо налаштованим серверам;
  • на серверах працює Valve Anti-Cheat в зв'язці з власною розробкою Treyarch для вилову читів;
  • виділена команда стежить за гравцями, виявляючи та караючи чітера;
  • код серверної частини не буде доступний публічно, всі сервери знаходяться під керуванням Treyarch;
  • в грі не буде підтримки модов.

Режим боротьби із зомбі

Режим боротьби із зомбі повертається у вже третю гру студії Treyarch. Тепер режим переноситься на рушій, що забезпечує роботу багатокористувацького режиму[6], що повинно позитивно позначитися на стабільності мережевої роботи[22]. В режимі з'являться нові варіанти гри[7].

Реклама режиму починається практично одразу ж після офіційного анонсу гри. Без будь-якої додаткової інформації викладається картинка, яка натякає на те, що серед головних героїв у Call of Duty: Black Ops II з'явиться жінка[23].

полюбилася багатьом карта з Call of Duty: Black Ops під назвою Nuketown повертається в Call of Duty: Black Ops 2 у версії 2025 року, і вона ж буде доступна для гри в режимі боротьби проти зомбі[24][25].

У середині вересня 2012 року з'являється інформація, що режим боротьби із зомбі буде представлений в Call of Duty: Black Ops II не лише у вигляді багатокористувацького режиму гри на одній карті, як це було в попередніх іграх Treyarch, але і у вигляді кампанії, тобто можливо буде кооперативне проходження якогось набору місій, зв'язаних в одну історію[26].

Офіційний анонс режиму боротьби із зомбі запланований на 26 вересня 2012 року[27], про це ігровому спільноті було повідомлено за тиждень до призначеної дати в спеціальному відео ролику, розміщеному на офіційному каналі YouTube[28]. До анонсу випущений набір рекламних трейлерів: WaltZ, Attack, Power, Power, Power! і Death. За день до презентації в мережі з'являються замальовки до підготовлюваної презентації[29].

26 вересня 2012 року режим боротьби з зомбі в грі Call of Duty: Black Ops II офіційно представлений ігровому спільноті. Викладений трейлер та повідомлені подробиці[30]:

  • боротися з зомбі тепер можна в трьох режимах:
    • "Транзит": режим пропонується для гри як режим за умовчанням. Дуже велика локація (найбільша з того, що Treyarch небудь створювала) для гри від 1 до 4 особи, по якій можна переміщатися самому або на автобусі. Гравці можуть збирати різні додаткові речі, з яких потім можна створити щось унікальне, наприклад, зброю;
    • "Виживання ": класичний режим боротьби із зомбі, який гравці бачили в Call of Duty: World at War та Call of Duty: Black Ops. Зомбі атакують гравців на невеликий території, гравцям необхідно протриматися якомога більше раундів. Території є ізольованими шматками миру, за яким можна подорожувати в режимі "Транзит";
    • "Проблема": дві команди по 4 особи в кожній з'являються в центрі світу з режиму "транзит". Світ населений зомбі, які нападають на гравців, незалежно від їх приналежності до тієї чи іншої команді. Завдання команди — перемогти команду супротивників, але особливістю є те, що суперники не можуть стріляти одне в одного, вбити суперників повинні зомбі. У режим додані унікальні для нього механізми, що дозволяють командам "підставляти" команду суперників.
  • в режим додається статистика та дошка лідерів;
  • поліпшений механізм підбору гравців при формуванні гри. Оскільки тепер є статистичні дані по кожному гравцю, то використовуючи їх гра може збирати команди з гравців приблизного одного рівня;
  • можливість створювати власні режими на основі запропонованих;
  • герої режиму — 4 нові людини, одним з яких є дівчина, яка раніше вже з'являлася на зображенні від Treyarch;
  • додані нові типи зомбі, які раніше ще не зустрічалися гравцям;
  • багато пасхальних яєць в світі "Транзит";
  • додана нова механіка протистояння зомбі[31];
  • додана можливість записувати та монтувати відео-ролики ігрового процесу в режимі боротьби із зомбі, раніше цей функціонал був доступний лише в багатокористувацькому режимі[32].

Презентація на gamescom 2012

Гравцям вперше надасться можливість самим пограти в багатокористувацький режим Call of Duty: Black Ops II під час проведення виставки gamescom, яка розпочинає свою роботу 15 серпня 2012 року[33].

Ігрові ж ресурси отримали доступ до багатокористувацької грі раніше відвідувачів виставки і вже за день до її початку почали з'являтися відгуки, огляди та аналіз нововведень, доданих в гру[34]:

За зачиненими дверима журналістам розповіли, що повний занурення в майбутнє дозволило команді розширити межі багатокористувацької гри, додавши численні нововведення. В багатокористувацькій грі не буде жодної карти, події на якій відбуваються в минулому, всі дії будуть розвиватися 2025 року[35].

У грі присутні 100 бонусів, які гравець може відкрити, ці бонуси включають в себе додаткові модулі для зброї, саму зброю та режими її стрільби, перки та ґаджети, нагороди за серії очок. Вартість відкриття одного бонусу варте одного очка (в даній версії студія вирішила відмовитися від COD points, які в Call of Duty: Black Ops виступали свого роду внутрішньою валютою гри[36]). При початку гри гравець стартує з 10 очками, які може витратити на відкриття бонусів на свій розсуд: можна все вкласти у відкриття перків, а можна — у відкриття додаткових модулів. При прокачуванні свого персонажа на один рівень гравець отримує одне додаткове очко для відкриття бонусів. Максимальний рівень персонажа — 55, що означає, що відкриття всіх 100 бонусів неможливо при прокачці до першого престижу. У грі присутня 10 рівнів престижу (для порівняння: Call of Duty: Modern Warfare 3 також стартувала з 10 престижу, але пізніше було додано ще 10 через велику кількість гравців, які досягли максимального рівня).

Помічено, що ігровий процес повільніше ніж в останній грі серії Modern Warfare, виклик/використання нагород за серії очок не відбувається так часто, як в минулій грі. Особливої уваги було приділено дизайну багатокористувацьких карт: їх деталізація та пропрацюванню. Журналістам надали доступ до чотирьох мап для мережевої гри: розвантажувальний док у Сінґапурі (Cargo), гірський перехід в Ємені (Turbine), центр Лос-Анджелесу (Aftermath) та локація міста Ємен (Yemen). З Call of Duty: Black Ops перекочувала також змінювана геометрія карт, так, наприклад, на карті Cargo підйомний кран переставляє великі контейнери, змінюючи доступні ходи і проходи.

Підтверджено перехід до серій очок, а не вбивств, нагороди гравець тепер отримує за серії очок. Розширено список дій, за які гравець може отримати бали: допомога в атаці, захоплення прапора, виклик літака-розвідника і так далі. Підтверджено повернення нагороди у вигляді радіо-керованої машинки з встановленою на ній вибухівкою[37].

Додані нові режими: наприклад, режим HardPoint, сенс якого полягає в захопленні обмежених території на карті, які вибирається грою випадковим чином. Чим більше людей з однієї команди розташовано в обраній зоні, тим швидше їй додаються бали. Режим Multi-Team дозволяє битися на одній карті великій кількості команд (до 6 включно), приклад такої гри був показаний в дебютному трейлері Багатокористувацької гри, коли на одній карті грало одразу 3 команди.

Підтверджено можливість транслювати ігровий процес безпосередньо в Інтернет + Підтримка трансляції відео з відеокамери, використовуваної гравцем. Ця можливість є як на PC, так і на приставках. Додатково надається можливість підключатися до ігор, що вже йдуть, і бути присутнім в них як спостерігач. У грі з'являться ліги, в які гравці з однаковим рівнем майстерності в грі будуть поміщатися автоматично. Покращуючи свої показники гравець піднімається в своїй лізі і в підсумку переміщається в вищу лігу[38].

Журналістам дозволили записувати відео ігор і викласти їх в загальний доступ. Відео доступні для вільного перегляду на різних ігрових ресурсах[39].

У цей же день стають доступні списки зброї, присутнього в грі, додаткових модулів та перків. Процесу створення класу та доступному арсеналу зброї та перків було присвячено окремий виступ керівника студії Treyarch Марка Ламии (англ. Mark Lamia), яке було проведено для журналістів при закритих дверях. Одним із сюрпризів стала відміна про-версій перків, перки тепер доступні лише в одній версії[40].

На gamescom Девід Вондергаар розповів про те, яким чином проектувався і створювався багатокористувацький режим гри. Аналізу піддалися багатокористувацькі режими всіх минулих ігор серії Call of Duty, зроблені висновки та зміни, внесені в ігровий процес, можуть шокувати гравців, які звикли і які відігравали в минулі гри Call of Duty. В цей же час студія пам'ятає про успіх Call of Duty: Black Ops, багатокористувацький режим якої припав дуже до душі ігровому спільноті. Для формування системи створення класу (вибір зброї, перків і так далі) були створені настільні ігри, імітуючи процес. Підхід виявився нечувано успішним, що Вондергаар помітив — цей спосіб він буде використовувати у всіх майбутніх проектах. Гнучкість налаштувань класу збільшена порівняно з попередніми іграми, додано поняття «козир». Козирі дозволяють гравцеві ще більше налаштовувати свого гравця, наприклад, не використовувати перк з другої групи, а взяти додатковий перк з першої, або, наприклад, замість пістолета узяти як допоміжну зброю ще один автомат. Козир коштує 1 очко.

Переглянутий так же принцип роботи перків — перки тепер не впливають на зброю та його характеристики, наприклад, пропав перк «Спритність рук», дозволяє в минулих іграх швидше перезаряджати його, але присутній перк «Швидкі руки», який дозволяє швидше перемикатися між первинним та вторинним зброєю. Швидка перезарядження ж тепер не перк, а додаток до зброї, таке ж, як, наприклад, лазерний приціл або збільшений магазин. Підбиваючи підсумок цих змін, Вондергаар сказав: «Ми дуже спростили принципи роботи перків. Вони тепер впливають лише на конкретного гравця, а не на весь ігровий процес та зброю. Це дозволяє нам для кожного окремого перка створити перк, йому протистоїть». Варто зауважити, що Девід відкрито заявив про те, що поточний стан гри студією вважається альфа-версією та доопрацювання, і полірування ігрового процесу ще далеко не закінчена[41].

В одному з інтерв'ю для ресурсу VG247, узятим під час виставки, розкриті подробиці роботи студії над багатокористувацьким режимом в Call of Duty: Black Ops II. Так, наприклад, система створення класу була піддана багатостороннього аналізу з боку творців, які в підсумку прийшли до висновку, цитата: «Якщо ця система існувала у всіх попередніх іграх і ми її відтворюємо в кожній з наших ігор, це не означає, що це вірно. Давайте поміняємо!». Так з'явилося поняття «козир», можливість міняти правила гри, додати різноманітності. Творці визнають, що система все ще розташоване у стадії доопрацювання, оскільки деякі питання так і залишилися без відповіді, наприклад, «При переході з одного рівня на інший відкривається 7 нових елементів, на які можна витратити одержане від переходу очко. це залишиться у фінальній версії ?», «Що відбувається з вже відкритими елементами, коли гравець переходить на такий рівень престижу ? Вони знову стають недоступними або залишаються відкритими [42].

Після закінчення виставки Девід Вондергаар окремо відповів на запитання, зібрані під час її проведення від ґеймерів, пов'язані з багатокористувацьким режимом Call of Duty: Black Ops II[43]:

  • в грі ні в якому вигляді не буде присутній перк Last Stand (Останній шанс), він залишиться лише в режимі боротьби із зомбі;
  • нагороди за серії очок накопичуються, як в Call of Duty: Modern Warfare 3, і при отриманні максимальної нагороди набір очок починається заново, гравцеві не потрібно вмирати, щоб набір очок продовжився. Але в цей же час не можна мати дві невикористані нагороди одного типу. Наприклад, накопичивши на безпілотний літак-розвідник, не використавши його і накопичивши на нього повторно, у гравця буде всього одна можливість його викликати, а не дві;
  • при переході з одного рівня престижу на інший (на цьому етапі розробки) гравець зможе зберегти один з відкритих на минулого рівні престижу елементів та перенести його на такий рівень. Ідея: при досягненні максимального рівня престижу мати всі доступні в грі елементи відкритими;
  • редактор картки гравця оновився: додані нові інструменти, кольори та емблеми. Демонстрація редактора запланована на вересень 2012 року;
  • в грі з'явиться функція, вперше представлена в Call of Duty: Modern Warfare 3, яка дозволяє гравцю, який убив ворога в грі, на кілька секунд почути, що говорить убитий на тому кінці в мікрофон. У Call of Duty: Black Ops II'ця функція отримала назву " Голос помсти" (Revenge Voice) та окреме налаштування в грі, що дозволяє її відключати;
  • окремо опрацьована робота камери останнього вбивства виграла команди;
  • якщо не витрачати очки на відкриття зброї, то гравцеві видається ніж для можливості захистити себе;
  • студією розглядався варіант, коли відкриті за бали елементи можна було б продавати назад та отримати витрачені очки назад, але від цієї ідеї в підсумку відмовилися;
  • в грі не буде нескінченного прискореного бігу, який присутній в Call of Duty: Black Ops.

Остаточні та повні відповіді на решту відкритими питання студія пообіцяла надати протягом вересня[44].

Примітки

  1. David Vonderhaar. Return for Debriefing. http://www.callofduty.com. twitter. Архів оригіналу за 3 листопада 2016. Процитовано 23 квітня 2012. Проігноровано невідомий параметр |datepublished= (можливо, |publication-date=?) (довідка)
  2. Johnny Cullen (3 травня 2012 року). Treyarch: Black Ops 2 near-future setting planned "from the very beginning". VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 3 травня 2012 року.
  3. EVAN NARCISSE (4 червня 2012 року). Black Ops 2 Blows Up E3 and Los Angeles in New Gameplay Footage. kotaku. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 5 червня 2012 року.
  4. Stephany Nunneley (20 червня 2012 року). Treyarch focused on single-player replayability in Black Ops 2. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 27 вересня 2012 року.
  5. Xav de Matos. Black Ops 2 spans decades, offers branching missions and choice. joystiq. Архів оригіналу за 12 травня 2012. Процитовано 2 травня 2012. Проігноровано невідомий параметр |datepublished= (можливо, |publication-date=?) (довідка)
  6. KIRK HAMILTON. 48 Things That You Should Know About Call of Duty: Black Ops II. kotaku. Архів оригіналу за 3 травня 2012. Процитовано 2 травня 2012. Проігноровано невідомий параметр |datepublished= (можливо, |publication-date=?) (довідка)
  7. STEPHEN TOTILO (2 травня 2012 року). Black Ops II Multiplayer Will Accomodate Great Players and Those of Us Who Suck. kotaku. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 4 травня 2012 року.
  8. David Hinkle (7 серпня 2012 року). Call of Duty: Black Ops 2's first taste of futuristic multiplayer. joystiq. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 8 серпня 2012 року.
  9. Dave Cook (8 серпня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer secrets: trailer analysis. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 8 серпня 2012 року.
  10. Dave Cook (8 серпня 2012 року). Black Ops 2 to offer streamed eSport matches. Kinect support-Report. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 9 серпня 2012 року.
  11. Dave Cook (8 серпня 2012 року). Black Ops 2 MP perk and killstreaks leaked-Rumour. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 9 серпня 2012 року.
  12. Dave Cook (17 вересня 2012 року). Black Ops 2: weapon levels aren't lost after you Prestige, says Treyarch. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 17 вересня 2012 року.
  13. Brenna Hillier (11 вересня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer trailer given the commentary treatment. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 11 вересня 2012 року.
  14. Dave Cook (17 вересня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer maps & campaign mission lists leak-report. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 17 вересня 2012 року.
  15. Dave Cook (24 вересня 2012 року). Black Ops 2: 'I can nerf perks, and I will, mark my words'-Vonderhaar gets tough. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 25 вересня 2012 року.
  16. Stephany Nunneley (22 вересня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer innovates, yet remains 'true to the core', says Treyarch. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 25 вересня 2012 року.
  17. Dave Cook (5 жовтня 2012 року). Black Ops 2 balancing tweaks are 'fucking hard'-Vonderhaar. VG247. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 8 жовтня 2012.
  18. Xav de Matos (27 вересня 2012 року). How Black Ops 2 handles 'Prestige,' adds levels to Combat Training, and focuses on Party Games. joystiq. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 8 жовтня 2012.
  19. Brenna Hillier (18 червня 2012 року). Black Ops 2 PC to support dedicated servers. VG247. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 9 жовтня 2012.
  20. Dan (28 вересня 2012 року). Black Ops II PC server & security info. http://oneofswords.com. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 8 жовтня 2012.
  21. David Vonderhaar (3 травня 2012 року). Aren't you over reacting? It's still Zombies. MP engine offers better network support. twitter. Архів оригіналу за 31 травня 2012. Процитовано 3 травня 2012 року.
  22. David Hinkle (3 травня 2012 року). New Black Ops 2 art teases Zombies mode. joystiq. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 4 травня 2012 року.
  23. CallofDuty. There goes the neighborhood. twitter. Архів оригіналу за 28 листопада 2014. Процитовано 29 серпня 2012. Проігноровано невідомий параметр |datepublished= (можливо, |publication-date=?) (довідка)
  24. Dave Cook. Black Ops 2: Nuketown Zombies exclusive to special editions, no pre-orders. VG247. Архів оригіналу за 31 серпня 2012. Процитовано 29 серпня 2012. Проігноровано невідомий параметр |datepublished= (можливо, |publication-date=?) (довідка)
  25. Brenna Hillier (17 вересня 2012 року). Black Ops 2 retail listing suggests zombie campaign. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 17 вересня 2012 року.
  26. Treyarch (25 вересня 2012 року). Tomorrow is the World Premiere of #BlackOps2 #Zombies! Ready for the next wave of Zombies?. twitter. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 26 вересня 2012 року.
  27. Stephany Nunneley (19 вересня 2012 року). Black Ops 2-Treyarch teases full zombie reveal for next week. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 17 вересня 2012 року.
  28. Stephany Nunneley (25 вересня 2012 року). Black Ops 2 zombies screenshots arrive ahead of reveal. VG247. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 26 вересня 2012 року.
  29. Xav de Matos (26 вересня 2012 року). Call of Duty: Black Ops 2 'Zombies' terrorize an open world, 8-player 'Grief' mode introduced. joystiq. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 27 вересня 2012 року.
  30. Stephany Nunneley (13 жовтня 2012 року). Black Ops 2 zombies don't stand much of a chance against this shield. VG247. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 15 жовтня 2012.
  31. Dan (12 жовтня 2012 року). GTTV reveals Black Ops II Zombie Theater mode. http://oneofswords.com. Архів оригіналу за 27 жовтня 2012. Процитовано 15 жовтня 2012.
  32. Dave Cook (9 серпня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer is playable for public at Gamescom 2012. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 9 серпня 2012 року.
  33. Dave Cook (14 серпня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer hands-on: the future starts here. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  34. Dave Cook (14 серпня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer doesn't include the '80s era. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  35. Brenna Hillier (14 серпня 2012 року). Black Ops 2 prestige cap revealed, CoD points axed. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  36. Brenna Hillier (14 серпня 2012 року). Black Ops 2 replaces killstreaks with "score streaks". VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  37. Stephen Totilo (14 серпня 2012 року). Black Ops II Multiplayer Blowout: Scorestreaks Replace Killstreaks, Livestreaming Goes Big-Time, Leagues, and More. kotaku. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  38. Dave Cook (14 серпня 2012 року). Black Ops 2 multiplayer: watch VG247 play five matches. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  39. Dave Cook (14 серпня 2012 року). Black Ops 2: Official perks & gun list revealed, new Create-a-class explained. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  40. Dan (14 серпня 2012 року). In deep with Call of Duty: Black Ops II multiplayer. VG247. Архів оригіналу за 13 вересня 2012. Процитовано 14 серпня 2012 року.
  41. Dave Cook (21 серпня 2012 року). Black Ops 2 interview: Treyarch shuffles multiplayer deck. VG247. Архів оригіналу за 3 жовтня 2012. Процитовано 27 серпня 2012 року.
  42. Dan (29 серпня 2012 року). Treyarch's David Vonderhaar answers your nitty-gritty Black Ops II MP questions. http://oneofswords.com. Архів оригіналу за 3 жовтня 2012. Процитовано 29 серпня 2012 року.
  43. Dan (11 вересня 2012 року). Confused on Black Ops II Prestige system? Me too, but Vahn will explain in a few weeks. http://oneofswords.com. Архів оригіналу за 4 жовтня 2012. Процитовано 12 вересня 2012 року.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.