Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2(укр. «Поклик обов'язку: Сучасна війна 2», «Службовий обов'язок: Сучасна війна 2») — мультиплатформна відеогра в жанрі шутера від першої особи, розроблена американською компанією Infinity Ward і видана Activision. Гра є шостою в серії Call of Duty. Проект був офіційно анонсований 11 лютого 2009 року. Вихід Call of Duty: Modern Warfare 2 відбувся 10 листопада 2009 року на PlayStation 3, Xbox 360 і PC. У 2020 році була перевипущена нова версія ігри з новим рушієм Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered.

Call of Duty: Modern Warfare 2
Розробник Infinity Ward
Видавець Activision
Дистриб'ютор Steam і Humble Store[1]
Жанр(и) шутер від першої особи
Платформа  Microsoft Windows
 PlayStation 3
 Xbox 360
Дата анонсу 11 лютого 2009 року[2]
Дата випуску 10 листопада 2009, 11 листопада 2009, 10 грудня 2009 і 23 грудня 2009
Режим гри  однокористувацький
 кооператив
 багатокористувацький
Локалізатор
Вік. обмеження BBFC:
CERO: ZAges 18 and up only
ESRB: Mature 17+[3][4]
OFLC (A): MA18+
OFLC (NZ): R18Restricted 18
PEGI: PEGI 18, PEGI 16
USK: 18USK 18
Творці
Сценарист(и) Джессі Штерн
Ігродизайнер(и) Вінс Зампелла (глава студії), Роберт Боулінг (провідний менеджер по зв'язку з громадськістю), Роберт Боулінг, Маки МакКандліш (головний дизайнер)
Композитор(и) Ганс Ціммер[5], Лорн Белф
Технічні деталі
Рушій IW 4.0 Engine[6]
Носій 2 DVD-диска, Steam, Blu-ray Disc
Call of Duty (серія ігор)
Попередня гра Call of Duty: World at War
Наступна гра Call of Duty: Black Ops
Офіційний сайт
 Call of Duty: Modern Warfare 2 у Вікісховищі

Ігровий процес

Основний

Геймплей гри стандартний для серії та взагалі для лінійних шутерів і є розвитком напрацювань гри Call of Duty 4: Modern Warfare. Дія гри відбувається в багатьох куточках світу, таких як США, Афганістан, Казахстан, Бразилія та Кавказ. гравець бере участь в лінійних місіях за декількох бійців регулярних частин та спецназу західних країн та виконує найпростіші завдання: пробивається через різноманітні рівні, знищує супротивників, збиває з ракетних установок гелікоптери, управляє стаціонарними кулеметами, іноді використовує транспорт, досягає Чекпойнт і т. д.

Сюжет в грі Modern Warfare 2 абсолютно лине, ігрові ситуації повністю підпорядковані сценарієм. Вся гра будується на основі лінійного геймплея. Майже всі рівні побудовані на основі т. зв. «Коридорного» дизайну. Наприклад, руйноване оточення в грі строго зумовлено, навіть з найпотужнішого зброї неможливо знищити більшість об'єктів на рівні.

У грі присутні нові геймплейні елементи, наприклад: підйом по зледенілих схилах, бій на снігоходах, плавання на моторних човнах та інше. З'явилися і елементи нелінійності, нехарактерні для серії Call of Duty. У перший раз в серії гравцям надана можливість стріляти одразу з двох пістолетів або обрізів по-македонськи, що особливо ефективно для ведення загороджувальної стрільби[7]. У грі присутні спеціальні захисні щити, використовувані спецпідрозділами поліції[8].

Ігровий штучний інтелект (AI) ворогів був дуже серйозно перероблений порівняно з Call of Duty 4: Modern Warfare. Розробники дали велику свободу переміщення по локації для супротивників. Була кардинально переглянута система респауна. У деяких місіях гравцеві необхідно непоміченим подолати патрулі противника; при цьому ворог реагує на шум, видаваний гравцем. Якщо гравець не помічений супротивником, то вони займаються найпростішими справами: патрулюють територію, спілкуються, курять і т. д.

Сюжет

Події Call of Duty: Modern Warfare 2 розгортаються через п'ять років після закінчення Call of Duty 4: Modern Warfare (тобто, в 2016 році). Російська ультранаціоналістична організація, незважаючи на загибель свого лідера Імрана Захаева, перемогла в Громадянській війні в Росії. Однак серед ультранаціоналістів стався розкол і один з їхніх керівників - Володимир Макаров - знову пішов у підпілля. Він організував численні терористичні акти проти західних країн. Побоюючись зміцнення позицій Макарова, НАТО сформувало елітний загін для боротьби з терористами ОТГ-141, очолюваний американським генералом Шепард.

Гра починається в Афганістані, де американський рейнджер Джозеф Аллен демонструє новобранцям навички одиночної стрільби, тренується на полігоні і бере участь в операції зі звільнення міста від загонів бойовиків. Вражений навичками Аллена, генерал Шепард вербує його в ЦРУ. Шепард, не гребуючи будь-якими засобами, впроваджує Аллена в організацію Макарова під ім'ям Олексія Бородіна.

Над Казахстаном російськими військами був збитий супутник системи NORAD, призначений для протиповітряної оборони США і Канади. Супутник був перенесений на секретну базу в горах Казахстану, де російські фахівці зайнялися модулем системи автоконтролю (в разі його успішного злому військам можна було досягти США непомітно). НАТО дізнається про це, але розуміючи що це може бути провокацією, вирішує відправити спеціальну групу для безшумного повернення модуля. Бійці ОТГ-141 - капітан Джон «Соуп» МакТавіш і сержант Гарі «Роуч» Сандерсон проникають на російську авіабазу в горах Тянь-Шаню на півдні Казахстану, щоб повернути втрачений модуль. Їм це вдається, проте на той час він уже був зламаний російськими фахівцями.

12 серпня 2016 загін Макарова, в тому числі і Аллен (Бородін), організовують теракт в Міжнародному Аеропорту імені Імрана Захаева в Москві (місія «Ні слова по-російськи»). Вони вбивають десятки (сотні) цивільних, співробітників поліції і бійців ФСБ. Коли загін вже збирається їхати з аеропорту на машині швидкої допомоги, Макаров стріляє в Аллена. Макаров вже здогадався про те, що Аллен - американський шпигун, впроваджений в його організацію. Макаров залишає Аллена вмирати в аеропорту, тіло Аллена знаходять бійці спецназу ФСБ. Тіло американця зі зброєю на місці теракту стає незаперечним доказом агресивних намірів США проти Росії.

Це стає приводом для початку війни, і російська армія успішно вторгається в США, обійшовши американські радари за допомогою зламаного модуля. Загін 1-го батальйону 75-го полку рейнджерів, в якому служать капрал Данн і рядовий Джеймс Рамірес, під командуванням сержанта Фоулі, обороняє Віргінію від нападу російського десанту. Вони пробиваються в палаючий Вашингтон, де американські сили ведуть бої проти наступаючих російських частин.

Тим часом, ОТГ-141 намагаються знайти Макарова. Пошуки приводять їх в Ріо-де-Жанейро, де вони в пошуках інформації полюють за помічником Макарова Алехандро Рохас. Після довгої погоні і битви з місцевими ополченцями, загін захоплює Рохаса. Їм вдається з'ясувати, що Макаров намагається дістатися до однієї людини «укладеного № 627», за словами Рохаса, це єдина людина, якого Макаров ненавидить більше, ніж американців. В даний момент ця людина сидить в колонії-в'язниці ГУЛАГ, біля Петропавловська-Камчатського. Джон МакТавіш вирішує захопити його і використовувати як приманку на Макарова. Щоб проникнути в ГУЛАГ, бійцям ОТГ-141 спочатку доводиться знешкодити ЗРК, які знаходяться на нафтових вишках в Охотському морі, недалеко від Петропавловська-Камчатського. Це їм успішно вдається. Потім ОТГ-141 атакують колонію і, після тривалого бою, рятують в'язня № 627. Їм надається капітан Джон Прайс - колишній командир загону SAS, в якому служив Джон «Соуп» МакТавіш. У кат-сцені «Соуп», щоб зупинити ув'язненого № 627, приставляє до його голови пістолет M1911, але коли розуміє, що це Прайс, віддає йому цей пістолет, що є відсиланням на фінал першої частини. Прайс погоджується допомогти ОТГ-141 в пошуках Макарова. Але перш Прайс хоче завершити війну між Росією і США і для цього він обманом заманює ОТГ-141 в село недалеко від Петропавловська-Камчатського, в якій знаходиться підводний човен з ядерною боєголовкою на борту. Прайс пробирається на підводний човен і запускає ракету в бік США, попередньо запрограмувавши її так, щоб вона вибухнула в верхніх шарах атмосфери. ЕМІ, появівішійся в результаті вибуху, виводить з ладу всю бойову техніку в зоні бойових дій (як російську, так і американську). Наслідком вибуху також стало руйнування МКС. Американські війська звільняють Вашингтон.

Звузивши можливе притулок Макарова до двох точок, бійці ОТГ-141 поділяються: Прайс і МакТавіш відправляються на кладовище літаків в Афганістані, в той час як сержант Гарі «Роуч» Сандерсон і лейтенант Саймон «Гоуст» Райлі відправляються до російсько-грузинському кордоні. Не знайшовши там Макарова, Гарі «Роуч» і Саймон «Гоуст» зі своїми бійцями прориваються на його дачу. Вони отримують найважливіші дані про Макарова з його комп'ютера. Генерал Шепард повідомляє їм про те, що скоро прибуде на вертольоті. Вони висуваються, але Роуча важко контузить вибухом, а прибулий генерал Шепард, отримавши електронний носій з секретними даними, зраджує Роуча, вистріливши в область грудей, і вбиває Гоуст пострілом в тіло, а потім спалює його і ще живого Роуча. В цей час капітан МакТавіш пробивається до Прайсу через кладовище літаків, в той час як відбувається сутичка найманців Шепарда і бойовиків Макарова. Прайсу і МакТавіш стає зрозуміло, що Шепард намір використовувати в своїх інтересах глобальна криза, щоб оголосити себе єдиним героєм; після отримання координат секретної бази Шепарда в Афганістані від Макарова, вони вирішують помститися зраднику. Однак, Шепард вдається втекти зі своєї бази в Афганістані, так що Прайсу і МакТавіш доводиться гнатися за ним на моторному човні.

Прайсу вдається збити вертоліт Шепарда перед падінням човни з водоспаду. Вибрався з води Соуп вбиває двох, що залишилися в живих людей Шепарда і нарешті наздоганяє самого генерала але Шепард блокує напад і завдає контрудар Соупа його власним ножем. Шепард готується вбити Магнумом Соупа, але раптово з'явився капітан Прайс нападає на генерала і вибиває Магнум з його рук. Соуп намагається схопити з землі револьвер, але Шепард відшвирює пістолет і вдаряє Соупа по обличчю, внаслідок чого він втрачає свідомість. На генерала знову нападає Прайс, і між ними починається сутичка. Коли Шепард починає брати верх, прокинувся Соуп, який вириває ніж з рани, кидає його в Шепарда і вбиває його, потрапивши йому в око. Повернувшись до товаришів, російський інформатор Микола рятує Прайса і МакТавіша, і вони разом відлітають на вертольоті. Микола попереджає Прайса, що тепер вони в міжнародному розшуку. Прайс каже, що потрібно відвезти МакТавіша в безпечне місце. Микола каже, що знає таке місце. Завершилася ця історія в продовженні - Call of Duty: Modern Warfare 3.

Спецоперації

У грі доступний кооперативний режим «Спецоперації» (англ. Special Ops), в який входять місії, аналогічні за конструкцією місії Mile High Club (епілог Call of Duty 4: Modern Warfare). Цей режим доступний в окремому меню і не пов'язаний безпосередньо з основною сюжетною лінією, хоча його карти побудовані на основі сюжетних локацій[9], деякі з яких не присутні в кампанії та портовані з Call of Duty 4: Modern Warfare (наприклад, Прип'ять). У грі є 23 спецоперації, більшість з яких підтримують одиночне проходження або спільне проходження двома гравцями, однак дві місії орієнтовані лише на кооператив, наприклад, місія Overwatch (Спостерігач) , де одному гравцю необхідно прорватися через ворожий табір, а іншому — розчищати шлях напарникові, граючи за оператора озброєння літака AC-130. Місії Special Ops включають гонки на снігоходах, битви з броньованими солдатами, відображення хвиль атаки[10].

У кооперативі Special Ops три режими: одиночна гра, подвійний екран (англ. split-screen) кооператив (доступний лише на ігрових консолях) та онлайн кооператив на двох осіб. За проходження гри дається певна кількість призових зірок, в залежності від обраної складності. Передбачено три рівні складності[11]: Рядовий (англ. Regular), Офіцер (англ. Hardened) і Ветеран (англ. Veteran). Таким чином, в кооперативному режимі всього 23 місії та гравець може отримати 69 зірок, якщо пройде всі 23 місії на рівні Veteran.

Передбачено п'ять рівнів складності місій: Alpha, Bravo, Charlie, Delta і Echo, названих за першими знаками фонетичного алфавіту організації НАТО. Вищі рівні складності розблоковуються у міру проходження більш легких місій.

Оглядач порталу IGN Девід Клейман (англ. David Clayman) у статті «The Top 25 Xbox 360 Games» заявляє, що в 2009 році режим Special Ops є найкращим зі всього, що було представлено за цей рік для спільного проходження[12].

Місії

Акт I
Назва Головний герой Дата Локація Мета
Д. Д.Б. Т. Джозеф Аллен 10 серпня 2016, 15:30 Афганістан, База вогневої підтримки «Фенікс» Пройти відбір в елітний загін Шепарда
Командний боєць Джозеф Аллен 10 серпня 2016 Афганістан Знайти, і знищити війська ворога
Альпініст Гарі (Роуч) Сандерсон 11 серпня 2016, 07:35 Казахстан, Хребет Тянь-Шань Захопити модуль автоматичної системи контролю
Ні слова по-російськи Олексій Бородін (Джозеф Аллен) 12 серпня 2016, 08:40 Росія, Москва, аеропорт ім. Імрана Захаєва Пробратися в групу Макарова
Полювання Гарі Роуч Сандерсон 13 серпня 2016, 15:23 Бразилія, Ріо-де-Жанейро Знайти і захопити Алехандро Рохаса
Акт II
Назва Головний герой Дата Локація Мета
Росомахи! Джеймс Рамірез 13 серпня 2016,17:45 США, Північно-Східна Вірджинія Знайти і захистити агента під ім'ям «Рептор»
Осине гніздо Гарі (Роуч) Сандерсон 13 серпня 2016, 16:19 Бразилія, Ріо-де-Жанейро Евакуюватися
Результат Джеймс Рамірез 13 серпня 2016, 18:51 США, Північно-Східна Вірджинія Знищити зенітну зброю ворога, врятувати спецагента
Відпочивати потрібно було вчора

(Отдыхать нужно было вчера)

Гарі (Роуч) Сандерсон 14 серпня 2016, 05:48 Росія, нафтова платформа поблизу Камчатки Знищити зенітну зброю на нафтовій платформі.
 6-2-7 Гарі (Роуч) Сандерсон 14 серпня 2016, 07:42 Росія, Камчатка, секретна колонія ГУЛАГ Знайти і визволити ув'язненного № 627
За власним бажанням Джеймс Рамірез 14 серпня 2016, 18:35 США, Вашингтон Захистити зону Евакуації у монумента Вашингтона
Акт III
Назва Головний герой Дата Локація Мета
Прикра випадковість Гарі (Роуч) Сандерсон 14 Серпня 2016, 11:22 Росія, Камчатка Дістатися до підводного ракетоносія на російській військовій базі
Друге сонце Джеймс Рамірез 14 серпня 2016, 18:57 США, Вашингтон, Орбіта МКС Відправитися до «Віскі-Хоутел»
Віскі-Хоутел Джеймс Рамірез 14 серпня 2016, 19:28 США, Вашингтон Захопити «Віскі-Хоутел»
Незакінченні справи Гарі (Роуч) Сандерсон 15 серпня 2016, 15:36 Російсько-грузинський кордон Штурмувати притулок Макарова
Ворог мого ворога Джон (Соуп) МакТавіш 15 серпня 2016, 16:03 Афганістан, кладовище літаків Втекти с кладовища літаків
Як в старі часи Джон (Соуп) МакТавіш 16 серпня 2016, 17:32 Афганістан Знайти Шепарда
Фінал Джон (Соуп) МакТавіш 16 серпня 2016, 18:10 Афганістан Убити Шепарда

Місії Special Ops

АльфаБравоЧарліДельтаЕхо
The Pit (Полігон)Overwatch (Спостерігач)[13]Hidden (Хованки)Wardriving (машина смерті)Wetwork (Мокра справа)
Sniper Fi (Снайпер-клас)Body Count (Підрахунок трупів)Breach & Clear (Прорив та зачистка)Wreckage (Руйнівник)High Explosive (Обережно, вибухівка)
O Cristo Redentor (Аста ла віста)Bomb Squad (Сапер)Time Trial (Випробування на час)Acceptable Losses (Допустимі втрати)Armor Piercing (Броню навиліт)
Evasion (Обхідний шлях)Race (Гонка)Homeland Security (Батьківщина в безпеці)Terminal (Термінал)
Suspension (Відстрочка)Big Brother (Великий брат)[13]Snatch & Grab (Хапай та біжи)Estate Takedown (Штурм садиби)

Система досягнень

У гру Modern Warfare 2 вбудована система досягнень (англ. achievements), яка полягає у виконанні низки завдань Special Ops, мультиплеєра та подоланні сюжетних місій на різному рівні складності. PC-досягнення активуються через систему Steam. Зароблені досягнення не дають жодних переваг при проходженні, вони лише відзначаються в меню гри і мережевий статистикою і в версії гри для консолей приносять певну кількість gamerpoints («очки гравця») (G). Наприклад, проходження одиночної кампанії на високій складності або на складності Ветеран дає досягнення Ціна Війни (90G). Нагороджується, наприклад, і непомітне вбивство ножем (Немає приводів для занепокоєння — 10G)[14].

Ряд завдань передбачає якусь активність в процесі всієї гри. Наприклад, отримання 30 зірок в місіях Special Ops приносить досягнення Спеціаліст (30G).

У версії гри Modern Warfare 2 для консолі PlayStation 3 також присутня аналогічна система досягнень — трофеї. Трофеї поділяються на бронзові, срібні, золоті і платинові.

Примітки

  1. Humble Store
  2. Jason Ocampo (1 лютого 2009 року). Call of Duty: Modern Warfare 2 This Holiday (англійською). IGN.com. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 26 грудня 2009.
  3. Entertainment Software Rating Board // Entertainment Software Rating Board — 1994.
  4. Entertainment Software Rating Board // Entertainment Software Rating Board — 1994.
  5. Ханс Циммер композитор саундтреку для MW2. ModernWarfare2.ru. 28 серпня 2009 року. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.(рос.)
  6. Chris Stead (15 липня 2009 року). «The 10 Best Game Engines of This Generation» (англійською). IGN. Архів оригіналу за 28 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.
  7. Акімбо в MW 2: з пістолетом в кожній руці. ModernWarfare2.ru. 25 серпня 2009 року. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.
  8. Щити в мультиплеєрі Modern Warfare 2. ModernWarfare2.ru. 14 серпня 2009 року. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.
  9. Mark Bozon (6 листопада 2009 року). Call of Duty: Modern Warfare 2: Spec Ops Hands-on (англійською). IGN. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 27 грудня 2009.
  10. http://kotaku.com/5315981/infinity-ward-talks-modern-warfare-2-43-stories-up
  11. Кооперативний режим Special Ops на GamesCom. ModernWarfare2.ru. 20 серпня 2009 року. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.
  12. IGN Staff (19 листопада 2009 року). The Top 25 Xbox 360 Games: Complete We rank the best games on Microsoft's console (англійською). IGN. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 5 січня 2010.
  13. місії, доступні для проходження лише 2 гравцями
  14. NexuS (4 жовтня 2009 року). Повний список досягнень MW2. ModernWarfare2.Ru. Архів оригіналу за 31 березня 2012. Процитовано 25 грудня 2009.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.