Colobus angolensis

Colobus angolensis (Колобус ангольський) — вид приматів з роду Colobus родини Мавпові.

?
Colobus angolensis

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Colobus
Вид: C. angolensis
Colobus angolensis
(P. Sclater, 1860)

Посилання
Вікісховище: Colobus angolensis
Віківиди: Colobus angolensis
EOL: 311179
ITIS: 573035
МСОП: 5142
NCBI: 54131
Fossilworks: 236483

Опис

Хутро контрастне. Основний колір шерсті чорний, навколо обличчя і плечей довге, біле волосся. Хвіст закінчується невеликою, білою китицею. Це стрункі, довгохвості тварини. Ці примати досягають довжини тіла 49-68 см, хвіст 70-83 см. Вага: 6-12 кг, самці важчі самиць.

Поширення

Країни проживання: Ангола; Бурунді; Демократична Республіка Конго; Кенія; Малаві; Мозамбік; Руанда; Танзанія; Уганда; Замбія. Записані на висоті 2415 м над рівнем моря. Живуть у різних типах лісу, таких як дощові і сухі ліси.

Стиль життя

Ці примати денні і деревні, що майже ніколи не спускаються на землю. Вони живуть в гаремних групах. Є також повідомлення про тимчасові угруповань до 300 тварин. Групи захищають порівняно невелику територію в основному ранковими криками самців. Листя складають основну складову раціону, також C. angolensis їсть насіння, плоди, бруньки та квіти. Багатокамерний шлунок допомагає у харчуванні. Відомі хижаки: Accipitridae, Panthera pardus, Homo sapiens.

Після п'яти-шести місяців вагітності самиця народжує зазвичай одне дитинча, близнюки зустрічаються рідко. Новонароджені спочатку мають біле хутро. У 15 місяців, дитята перестають годуватись молоком. Самиці стають статевозрілими в 2 роки, самці в 4 роки, самці повинні залишити їх рідну групу в цей час. Ангольські колобуси можуть жити протягом 20 років у дикій природі і до 30 років у неволі.

Загрози та охорона

Цей вид знаходиться під загрозою у частинах ареалу через втрати місць проживання в результаті збезлісення на деревину і переходу цих земель в сільськогосподарський оборот. На вид полюють на м'ясо, особливо в басейні річки Конго. Цей вид занесений до Додатка II СІТЕС і класу B Африканського Конвенції про збереження природи і природних ресурсів. Цей вид присутній у ряді ПОТ.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.