Dasycercus blythi

Мулгара пухнастохвоста[1] (Dasycercus blythi) — вид хижих сумчастих ссавців з родини кволові (Dasyuridae). D. blythi був вперше описаний відмінним від Dasycercus cristicauda, але протягом більше тридцяти років вважався синонімом другого. Адамс та ін. (2000) провели обмежене молекулярне вивчення роду Dasycercus і визначили, що існує два види в ньому. D. blythiендемік Австралії, де він широко розповсюджений у посушливих районах центру і заходу країни. Оскільки повторне визнання D. blythi як виду відбулося відносно недавно потрібний повторний перегляд музейних зразків та повторне описове розмежування видів. Живе на спініфексових (рід Triodia) луках.

?
Dasycercus blythi

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Ряд: Кволоподібні (Dasyuromorphia)
Родина: Кволові (Dasyuridae)
Підродина: Dasyurinae
Триба: Dasyurini
Рід: Dasycercus
Вид: D. blythi
Dasycercus blythi
Waite, 1904

Ареал виду Dasycercus blythi
Посилання
Вікісховище: Dasycercus blythi
Віківиди: Dasycercus blythi
EOL: 323721
МСОП: 6267
NCBI: 1981332

Опис

Веде самітницький, нічний (хоча не суворо) спосіб життя. Протягом дня ховається в норах до 0.5 м глибиною. Має широкий діапазон поживи, яка включає різні види комах, скорпіонів, багатоніжок, гризунів, рептилій і дрібних ссавців. Дає потомство один раз на рік, максимальний розмір виводку шість і співвідношення статей 1:1. Шлюбний сезон триває з червня по жовтень. Дуже невелика частина населення доживає до трьох років. У неволі D. blythi може жити до 5 років. Домашній діапазон особин цього виду: від 1.4 до 14 гектарів. Це великий вид з вагою понад 100 грам, довжиною голови й тіла 15 см, і довжиною хвоста 9 см. Самці помітно більші за самиць. Спина піщано-коричнева, шия та живіт сірувато-білі. Короткий хвіст червонуватий поруч з тілом.

Етимологія

Вид названо на честь Ей. Сі. Блайта (англ. A. C. Blyth) (дати не знайдено), який зібрав живі зразки цього невеликого м'ясоїдного сумчастого в районі Пілбара, Західна Австралія. Він надав зразки Едгару Вейту з Австралійського музею в Сіднеї, який назвав тварину на його честь. Вейт повернув тварин Блайту, від якого, звільнені, вони, мабуть, втекли.

Загрози та охорона

Негативний вплив на вид справили випас інтродукованих видів (наприклад, верблюдів, крільв, великої рогатої худоби), а також зміни у режимі пожеж. Можливо також, що хижацтво диких кішок та лисиці, загрожують цього виду. Зміна клімату, ймовірно, буде представляти загрозу для цього виду в майбутньому.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.