Ephedra alata

Опис

Цей міцний ксерофітний чагарник утворює густі угруповання[1].

Поширення, екологія

Країни проживання: Алжир, Чад, Єгипет, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Малі, Мавританія, Марокко, Саудівська Аравія, Сомалі, Сирія, Туніс. Проживає від Північної Африки до Аравійського півострова, а також в Мавританії на висотах від 50 м до 1200 м. Знайдено на піщаному вапняному ґрунті, кам'янистому ґрунті або глинистому ґрунті в посушливих умовах часто близько ваді, або на піщаних дюнах[1].

Використання

Стебла більшості членів цього роду містять алкалоїд ефедрин і відіграють важливу роль в лікуванні астми та багатьох інших захворювань дихальної системи. Стебла їсть ВРХ, Camelidae і Caprinae. Стебло використовується для волокон, щоб зробити шнури, мотузки або шпагати і рослини використовуються для отримання дубильних речовин та барвників. Рослина також використовується для боротьби з ерозією в піщаних районах. Вона також переносить засолені землі[1].

Загрози та охорона

Рослина, як відомо, використовується як тваринна їжа, в медицині та для матеріалів, проте, невідомо, чи це викликає серйозну загрозу для виду. Насіння було зібрано і зберігається у вигляді частини проекту Насіннєвого банку тисячоліття. Ареал перетинає кілька охоронних територій[1].

Примітки

  1. IUCN
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.