Euprymna scolopes

Поширення

Вид поширений в узбережних водах Гавайських островів та острова Мідвей на глибині від 0 до 240 м.

Опис

Дрібний кальмар, завдовжки до 3 см, вагою 3 г. Euprymna scolopes живе в симбіозі з біолюмінесцентними бактеріями Aliivibrio fischeri, що живуть в спеціальних органах в мантії молюска. Молоді тварини не мають симбіотичних бактерій. Бактерії попадають у тіло молюска з навколишнього середовища під час фільтрації води. Вся поверхня шкіри карликових кальмарів колонізована цим світящим органом. Таким чином, Euprymna scolopes випромінюють світло вночі і не розпізнаються як здобич у місячному світлі, створюючи протитінь. Натомість, бактерії отримують від калмара поживу у вигляді розчину цукрів та амінокислот.

Спосіб життя

Активний вночі. Вдень молюск закопується у пісок, виставивши лише очі. Тварини виділяють клейкий секрет, який використовується для зв'язування частинок осаду з дорсальною (верхньою) частиною тіла для забезпечення ідеального маскування. Термін його життя дуже короткий. Тварини досягають статевої зрілості у віці двох місяців і живуть близько року — точна тривалість життя ще не визначена. Як і інші головоногі, вони розмножуються лише один раз у своєму житті. Яйця мають діаметр 2 мм і відкладаються на нижній стороні коралів. Личинкової стадії немає, молодняк схожий на дорослих, лише значно менший. Вони дуже швидко ростуть і харчуються жовтком, який вони вживали протягом перших кількох днів. Дорослі молюски живляться дрібними ракоподібними.

Примітки

  1. Barratt, I.; Allcock, L. (2012). Euprymna scolopes. The IUCN Red List of Threatened Species 2012: e.T162598A925206. doi:10.2305/IUCN.UK.2012-1.RLTS.T162598A925206.en. Downloaded on 11 February 2018.
  2. Julian Finn (2016). Euprymna scolopes Berry, 1913. World Register of Marine Species. Flanders Marine Institute. Процитовано 11 лютого 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.