Heroin

«Heroin» — пісня арт-рок-групи The Velvet Underground з їх дебютного альбому The Velvet Underground and Nico (1967), яка вважається однією з найвідоміших їх композицій. Одна з найперших пісень групи, вона була написана Лу Рідом в 1964 році від імені героїнового залежного і включала в себе детальний опис ейфорії після прийому дози; Рід звертався до цієї теми і в інших піснях (наприклад, «I'm Waiting for the Man» або «Sister Ray»), і це забезпечило йому свого роду скандальну популярність — хоча, як зазначав критик Марк Демінг, «навряд чи ця пісня вихваляє вживання наркотиків, хоча і того, що вона повністю його відкидає, теж сказати не можна»[1][2].

«Heroin»
Пісня The Velvet Underground
з альбому «The Velvet Underground & Nico»
Випущено 1967
Номер треку 7
Записано 1966
Жанр Авангард
Арт-рок
Психоделічний рок
Прото-панк
Мова англійська
Тривалість 07:12
Лейбл Verve Records
Автор слів Лу Рід
Продюсер Енді Воргол
Композитор Лу Рід

Історія та композиція

Перший відомий запис пісні відноситься до липня 1965 року, де вона виконується Лу Рідом на акустичній гітарі; слід зазначити, що, на відміну від таких пісень, як «I'm Waiting for the Man» і «Venus in Furs», згодом сильно перероблених, в плані структури та мелодії «Heroin» в запису 1965 роки вже майже не відрізняється від альбомної версії, записаної в 1966 році. В остаточному варіанті пісня починається з мелодійного гітарного інтро Ріда, потім вступає Мо Такер з гіпнотічним, абстрактним барабанним ритмом; поступово до них приєднуються Джон Кейл з електроальтом і Стерлінг Моррісон на ритм-гітарі, бас-гітара відсутня. «Текучий» темп пісні то прискорюється, то знову сповільнюється, лише ближче до кульмінації починаючи стрімко наростати — Такер барабанить все голосніше і швидше, голосно скрегоче альт Кейла; перед самим крещендо партія ударних обривається — в цьому місці Морін збилася з ритму і перестала грати, але ця помилка часто приймається за навмисне рішення і є одним з найбільш впізнаваних моментів пісні[3]. В кінці темп знову поступово сповільнюється, і Рід зі знову підключилася Такер грає той же самий фрагмент, що відкриває пісню. Композиція побудована всього на двох акордах — D♭ і G♭; як зазначив рецензент «Rolling Stone», «для написання геніальної пісні потрібно не так вже й багато», натякаючи якраз на мінімальну кількість акордів.

Як одна з найбільш їх провокаційних і експериментальних композицій, «Heroin» увійшла до числа найвідоміших пісень The Velvet Underground (нарівні з, наприклад, «I'm Waiting for the Man», «Venus in Furs» і «Sister Ray»): в 2004 році той же «Rolling Stone» включив її в свій список «500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone» під номером 455[4].

Учасники запису

В культурі

  • Кавер-версії цієї пісні виконувалися такими музикантами, як Mazzy Star, Human Drama, Іггі Поп, Echo & the Bunnymen, Billy Idol і Third Eye Blind[5]; крім того, Лу Рід і Мо Такер пізніше перезаписували цю пісню для своїх сольних альбомів (Rock'n'Roll Animal Ріда і Playin 'Possum Такер).
  • Збірка оповідань Дениса Джонсона «Jesus 'Son» («Син Ісуса») названа так по рядку з цієї пісні, яка описує відчуття її героя після ін'єкції героїну: «And I feel just like Jesus' son» (І я відчуваю себе сином Божим)[6].
  • Головний герой роману Ірвіна Велша Trainspotting («На голці») говорить, що включити «Heroin» у версії з «Rock'n'Roll Animal», а не в канонічному варіанті з «The Velvet Underground and Nico» є порушення золотого правила джанки (breaking the junkie's golden rule).

Примітки

  1. Heroin - The Velvet Underground | Song Info. AllMusic (en-us). Процитовано 9 березня 2019.
  2. Heylin, Clinton. (2005). All yesterdays' parties : the Velvet Underground in print : 1966-1971 (вид. 1st Da Capo Press ed). Cambridge, MA: Da Capo Press. ISBN 0306813653. OCLC 57579448.
  3. The Velvet Underground - Under Review. Sexy Intellectual. 25 квітня 2006. Процитовано 9 березня 2019.
  4. 500 Greatest Songs of All Time. Rolling Stone (амер.). 7 квітня 2011. Процитовано 9 жовтня 2019.
  5. Padgett, Ray (5 серпня 2010). Full Albums: The Velvet Underground & Nico. Cover Me (амер.). Процитовано 9 жовтня 2019.
  6. Fiction Book Review: Jesus' Son: Stories by Denis Johnson. www.publishersweekly.com. Процитовано 9 жовтня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.