Kogia sima

Kogia sima (когія плосконоса[1]) — вид китоподібних ссавців з родини когієвих, поширений в морських водах тропічних і теплих помірних зон.

?
Kogia sima


Порівняння розмірів з людиною
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Підряд: Китоподібні (Cetacea)
Інфраряд: Зубаті кити (Odontoceti)
Родина: Когієві (Kogiidae)
Рід: Когія (Kogia)
Вид: K. sima
Kogia sima
(Owen, 1866)

Ареал
Посилання
Вікісховище: Kogia sima
Віківиди: Kogia sima
ITIS: 180492
МСОП: 11048
NCBI: 9752
Fossilworks: 81904

Етимологія

Слово лат. Kogia має невідому етимологію. Вважається, що родова назва тварини може бути даниною турецькому натуралістові Cogia Effendi, який спостерігав за китами у Середземному морі в першій половині IXX століття. лат. Sima — «плоский ніс».

Середовище проживання

Цей вид, мабуть, широко поширений у прибережних водах тропічних, субтропічних і помірних областях всіх океанів. Є дві проблеми з установлення діапазонів поширення видів роду Kogia. По-перше, членів цього роду лише в рідкісних випадках, можна визначити в морі, а по-друге, тільки недавно два види роду були ясно визнані як окремі.

Опис

Ці тварини досить соціальні й можуть об'єднуватися в групи до 10 осіб, що складається із зрілих самців і самиць. Були повідомлення про групи, сформовані тільки з молодих особин. Проводять більшу частину часу у воді біля берега, але годуються на великих глибинах. Форма і положення морди вказують на те, що їжа може прийматись дуже близько до дна океану. Раціон цього виду складається в основному з головоногих молюсків, риб і ракоподібних, які розташовані на глибині від 250 до 1300 метрів. Вагітність триває близько дев'яти місяців, після чого одне дитинча народжується.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.