LinkedIn

LinkedIn (lɪŋktɪn) соціальна мережа для пошуку і встановлення ділових контактів. У LinkedIn зареєстровано понад 774[4] мільйонів користувачів (на 2021 рік), що представляють 150 галузей бізнесу з 200 країн[5]. Сайт представлений англійською, французькою, німецькою, італійською, португальською, іспанською та російською мовами[6].

LinkedIn
Логотип
Посилання www.linkedin.com
Комерційний так
Тип соціальна мережа
Реєстрація обов'язкова
Мови англійська
Власник Microsoft
Засновник Рід Гоффман і Konstantin Guericked[1]
Автор Рід Хоффман
Започатковано 2003
Стан активний
Дохід $2.21 млрд (2014)[2]
Рейтинг Alexa 29[3]
Адреса офісу Саннівейл
 LinkedIn у Вікісховищі

13 червня 2016, Microsoft анонсувала придбання LinkedIn за $26.2 мільярдів, завершення угоди очікується до кінця 2016.[7]

Історія

Соціальна мережа LinkedIn була заснована Рейдом Хоффманом у грудні 2002 року, запущена в травні 2003 року. Нинішній керівник компанії — Джефф Вейнер, раніше представник правління Yahoo! Inc. Штаб-квартира компанії знаходиться в Маунтін-В'ю, Каліфорнія, США. LinkedIn має також офіси в Омасі, Чикаго, Нью-Йорку і Лондоні. Компанія була фінансована такими інвестиційними фондами як: Грейлок, секвоя Капітал, Бейн Капітал, Бессемер. 19 травня 2011 р. Linkedln нарешті провела заплановане первинне розміщення акцій (IPO) на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого інвесторам було продано 7,84 мільйона акцій по $45 за штуку. Завдяки IPO компанії вдалось залучити $352,8 млн, що зробило це розміщення одним з найбільших в інтернет-секторі США (поступилось лише Google). В перший же день торгів акції LinkedIn мала шалений попит, і завдяки цьому ціна закриття зросла більш ніж вдвічі — до $94 (найвища зафіксована ціна — $122,7). Таким чином капіталізація LinkedIn склала $8,9 млрд. У багатьох інвесторів є деякий скепсис щодо такої високої оцінки компанії, адже її ціна тепер становить 36 річних доходів ($243 млн). За цим показником вона зрівнялась з Facebook, капіталізація якого на позабіржовому ринку оцінюється в 30-40 річних доходів. LinkedIn станом на березень 2011 року мала 102 млн користувачів.

4 серпня 2016 року Таганський районний суд Москви задовольнив позов Роскомнадзору до LinkedIn Corporation. Як пояснював представник Роскомнадзору, федеральна служба вважала, що LinkedIn обробляла персональні дані третіх осіб без їх згоди. Претензії також викликало те, що ресурс не надав відомостей про локалізацію серверів на території Росії.

10 листопада 2016 року, Мосміськсуд відхилив апеляцію LinkedIn на рішення Таганського районного суду міста Москви. Таким чином, рішення про блокування ресурсу набрало чинності[8].

Рішення Таганського районного суду Москви залишити без зміни, апеляційну скаргу LinkedIn Corporation - без задоволення

 — Йдеться в ухвалі судової колегії в цивільних справах, оголошеному за підсумками розгляду скарги[9].

Користувачі

Близько половини користувачів LinkedIn є жителями США і приблизно 11 мільйонів зареєстровані в Європі. Великий прогрес спостерігається в Індії, в кінці 2009 року там було зареєстровано 3 мільйони користувачів.

Функції

LinkedIn надає можливість зареєстрованим користувачам створювати й підтримувати список ділових контактів. Контакти можуть бути запрошені як з сайту, так і ззовні, проте LinkedIn вимагає попереднє знайомство з контактами. У випадку, коли користувач не має прямого зв'язку з контактом, він може бути представленим через інший контакт.

Користувачі LinkedIn можуть використовувати список контактів у різних цілях:

  • Бути представленими через наявні контакти та розширювати зв'язки;
  • Здійснювати пошук компаній, людей, груп за інтересами;
  • Публікувати професійні резюме і здійснювати пошук роботи;
  • Рекомендувати й бути рекомендованими;
  • Публікувати вакансії;
  • Створювати групи за інтересами.[10]

Додаткові функції

LinkedIn також дозволяє публікувати інформацію про ділові поїздки, майбутні конференції, прочитані книги.

Див. також

Примітки

  1. https://www.businessinsider.com/where-are-linkedins-early-employees-now-2014-10#konstantin-guericke-from-cofounder-to-vc-and-student-mentor-7
  2. Фінансова звітність за інформацією LinkedIn Corp. Google Finance. Google. 2014. Процитовано 5 березня 2015. (англ.)
  3. https://web.archive.org/web/20171120174213/https://www.alexa.com/siteinfo/linkedin.com
  4. О компании LinkedIn. about.linkedin.com (рос.). Процитовано 2 вересня 2021.
  5. Що таке LinkedIn? (англ.)
  6. Підтримувані мови (англ.)
  7. Microsoft to acquire LinkedIn | News Center. news.microsoft.com. Процитовано 13 червня 2016. «Microsoft Corp. і LinkedIn Corporation в понеділок анонсували, що вони досягли кінцевої угоди, за цією угодою Microsoft придбає LinkedIn по $16 за акцію готівковою транзакцією на суму $26.239 мільярдів»
  8. Суд признал законной блокировку LinkedIn в России :: Технологии и медиа :: РБК. web.archive.org. 30 серпня 2020. Процитовано 30 вересня 2020.
  9. Мосгорсуд признал законным решение о блокировке LinkedIn в России. Interfax.ru (рос.). Процитовано 30 вересня 2020.
  10. Як створити корисну мережу контактів на LinkedIn BBC Capital

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.