Рід Хоффман

Рід Гарретт Хоффман (англ. Reid Garrett Hoffman; народився 5 серпня 1967 року) — американський підприємець, венчурний капіталіст і письменник. Хоффман — співзасновник LinkedIn, соціальної мережі для встановлення ділових контактів.

Рід Хоффман
англ. Reid Hoffman
Народився 5 серпня 1967(1967-08-05) (54 роки)
Стенфорд, Санта-Клара, Каліфорнія, США
Країна  США
Діяльність підприємець, Інвестор, письменник, бізнесмен, подкастер
Alma mater Стенфордський університет, Вольфсон коледж і The Putney Schoold
Знання мов англійська[1]
Заклад PayPal, Chaosiumd і LinkedIn
Членство Американська академія мистецтв і наук
Нагороди

Стипендія Маршаллаd

Сайт reidhoffman.org

Мільярдер, у рейтингу журналу Forbes в 2015 році стан оцінюється в $4,7 млрд[2].

Освіта і початок кар'єри

Рід Хоффман народився в Станфорді (Каліфорнія). Батьки: Діанна Рут Раттер (англ. Deanna Ruth Rutter) і Вільям Паркер Хоффман мол. (англ. William Parker Hoffman, Jr.)[3][4]. Виріс у Берклі (Каліфорнія).

Хоффман навчався в школі Путні (англ. The Putney School)[5], потім вступив до Стенфордського університету, де отримав стипендію Маршалла і Dinkelspiel Award. Закінчив університет у 1990 році зі ступенем бакалавра природничих наук зі спеціалізацією в галузі когнітивістики[6]. Хоффман продовжив освіту в Оксфорді, де в 1993 році отримав ступінь магістра в галузі філософії.

За словами Хоффмана, академічна кар'єра приваблювала його можливістю чинити «вплив», але пізніше він зрозумів, що кар'єра підприємця в цьому сенсі більш перспективна. «Закінчивши Стенфорд, я збирався стати професором і громадським діячем. Мова йшла не про цитування Канта, а про те, щоб звертати увагу суспільства на те, ким ми є і ким повинні бути як окремі особи, так і суспільство в цілому. Але я зрозумів, що книги, які пишуть професори, читають 50—60 осіб, а мені хотілося більшого впливу»[7].

Пропрацювавши в Apple Computer і Fujitsu в галузі управління продуктом, Рід Хоффман створив свою першу компанію — SocialNet.com службу інтернет-знайомств. У 1999 році він вийшов з невдалого проєкту[8].

PayPal

Працюючи в SocialNet, Хоффман входив до ради директорів нещодавно утвореної компанії PayPal, електронної платіжної системи, а пізніше повністю перейшов туди на роботу. До поглинання компанії eBay в 2002 році він займав посаду Виконавчого віцепрезидента, відповідаючи за всі зовнішні зв'язки компанії.

LinkedIn

Рід Хоффман створив LinkedIn, одну з перших ділових соціальних мереж в Інтернеті, в грудні 2002 року. Він був генеральним директором компанії перші чотири роки, потім став Головою ради директорів і президентом у лютому 2007 року. В даний час Хоффман є Виконавчим головою ради директорів[9].

Після IPO, проведеного 19 травня 2011 року, частка Ріда Хоффмана у компанії оцінюється в 2,34 млрд доларів, без урахування можливих доходів від фонду Greylock Partners, партнером в якому він став у 2009 році[10].

Інвестиції

Після продажу PayPal eBay, Хоффман став одним з найбільш успішних бізнес-ангелів Кремнієвої долини. На думку венчурного капіталіста Девіда Сзе (англ. David Sze), Хоффман «ймовірно, найуспішніший бізнес-ангел останнього десятиліття»[11]. Він вклав кошти в 80 технологічних компаній, інвестувавши на початковому етапі в такі відомі проєкти, як Facebook, Digg, Zynga, Ning, Flickr, Last.fm Six Apart[8]. У 2010 Хоффман приєднався до фонду Greylock Partners і управляє $20 млн їх Discovery Fund[12].

Facebook

Як пише у своїй книзі «Ефект Facebook» (англ. The Facebook Effect) Девід Кіркпатрік (англ. David Kirkpatrick), Хоффман організував першу зустріч Марка Цукерберга і Пітера Тіля, в результаті Тіль вклав перші $500,000 в компанію. Хоффман також інвестував в Facebook одним з перших[13][14].

Zynga

Рід Хоффман вклав кошти і став членом ради директорів компанії Zynga на першому етапі збору коштів. Хоффман і гендиректор Zynga Mark Pincus є співвласниками Six Degrees Patent[15]. Станом на серпень 2012 Zynga є публічною компанією з капіталізацією $2.48 мільярда[16].

Інші інвестиції

Крім названого вище, Хоффман також інвестував в компанії Wikia, Permuto, SixApart, thesixtyone, Tagged, IronPort, Flickr, Digg, Ping.fm, Nanosolar, Care.com, Knewton, Kongregate, Last.fm, Technetto, OneKingsLane, Wrapp, Edmodo і shopkick[17].

Благодійність

Рід Хоффман перебуває в радах директорів організацій «Do Something» (молодіжна організація), The Weekend to be Named Later, Kiva (мікро-фінансування), Mozilla (творець Firefox), Exploratorium (музей науки і мистецтва). Хоффман також підтримує QuestBridge.

Бібліографія

  • Рид Хоффман, Бен Касноча. Жизнь как стартап. Строй карьеру по законам Кремниевой долины = The Start-Up of You: Adapt to the Future, Invest in Yourself, and Transform Your Career. — М. : Альпина Паблишер, 2012. — 240 с. — ISBN 978-5-9614-2227-6.
  • Рид Хоффман, Крис Йе. Блиц-масштабирование: Как создать крупный бизнес со скоростью света = Blitzscaling: The Lightning-Fast Path to Building Massively Valuable Companies. — М. : Альпина Паблишер, 2019. — 397 с. — ISBN 978-5-9614-2660-1.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.