META

META — український інтернет-портал, що повністю належить ТОВ «Мета Юей», керівником якого є Вадим Лисий[1]. Використовує пошукову систему Google, зона пошуку — українські сайти та сайти, що стосуються України.

МЕТА
Логотип
Посилання meta.ua
Тип інтернет-портал (пошукова система, сервіс електронної пошти тощо)
Реєстрація за вибором
Мови українська, російська, англійська
Власник ТОВ «Мета Юей» (з 2020)
 Україна
Започатковано 12 листопада 1998 (23 роки)
Стан Активний
Адреса офісу Київ

Зони пошуку

Належність сайтів до українського сегменту мережі визначається так:

  1. сайти в домені UA та піддоменах (com.ua, kiev.ua тощо);
  2. українська мова сайту;
  3. хостинг на IP українських провайдерів;
  4. основна тематика сайту (будь-якою мовою) стосується України.

Внаслідок певних технічних складнощів з визначенням належності сайту до України, у випадках 3-4, тобто коли сайт знаходиться в доменах першого рівня (.com, .net, .org тощо) і використовує не українську мову, бажано додавати сайт до пошуку в ручному режимі.[2]

Мова запитів

МЕТА підтримує українську, російську та англійську морфологію, тут діють такі оператори мови запитів:

Шукати слова запиту

Всі слова (оператор …+…) Одне зі слів (оператор …|…) Точну фразу (оператор «…») Як словосполучення (оператор {…}) Обмежити відстань між словами в N слів (оператор [n, …])

Шукати на сторінці

Тільки в заголовках (оператор title(…)) Тільки в назвах розділів документів (оператор heading(…))

Шукати тільки

В документах зі вказаного сайту (оператор site:…) Посилання на вказаний сайт (оператор link:…)

Більшістю операторів розширеного пошуку можна скористатися на сторінці розширеного пошуку[3].

Історія

12 листопада 1998 року в Харкові офіційно відкрито пошукову систему МЕТА[4]. Сервер, наданий Харківським державним політехнічним університетом, розташовано у провайдера «Харків-онлайн».

З моменту старту популярність сервера зростала і вже через півтора року каналу Харків-Київ стало не вистачати. У травні 2000 року було ухвалено рішення про розміщення сервера в Києві. Відразу після переїзду відвідуваність пошукової системи зросла в 2 рази, з'явилися перші доходи від реклами. У вересні 2000 року було зареєстровано ТОВ «МЕТА», подана заявка на торговий знак і МЕТА стала комерційним підприємством.

У липні 2002 року якість пошукових технологій Мети була підтверджена впровадженням пошукової системи для інтернет-порталу Кабінету Міністрів України. В цей же час компанія проектує лінійку пошукових продуктів: пошукова система для сайтів siteMETA, програма для пошуку по персональному комп'ютеру diskMETA.

У січні 2003 року сервер МЕТА переходить на нову компактну адресу meta.ua. У цьому ж році починається активна підготовка до запуску нових інформаційних сервісів, що доповнюють і розширюють пошукові можливості сервера.

З грудня 2003 і протягом всього 2004 року на сервері запускаються 12 нових інформаційних розділів. Щодня в системі реєструється до сотні веб-ресурсів. Разом із зростанням відвідувачів сервера росте і МЕТА.

У листопаді 2005 року МЕТА запускає сім нових проектів і стає порталом з найбільшим в Україні набором сервісів. Серед нового: web-пошта[5], чат, перекладач, онлайн-бібліотека[6], афіша, wap-версія Мети а також сервіс єдиної реєстрації. Тепер на Меті можна знайти не тільки веб-сторінки, але і новини, підприємства, прайс-листи, вакансії, автомобілі, адреси на картах міст України, товари в електронних магазинах, розклади потягів, прогноз погоди, переклади іноземних слів і навіть симпатію. До кінця 2005 року до запуску готуються ще декілька проектів.

У жовтні 2006 року — українська пошукова система переходить на новий дизайн, створено сервіс онлайн-щоденників[7], соціальної мережа українських користувачів інтернету[8], що допомагає в створенні ділових і особистих зв'язків, сервісом, що істотно полегшує роботу веб-майстрам і власникам сайтів[9]. А в листопаді 2006 на повну силу запрацювала система професійної інтернет-статистики[10] в українському Інтернеті, яка відповідає світовим стандартам міжнародної рекламної асоціації IAB. Партнером компанії МЕТА в цьому проекті виступила польська компанія Stat24[11]. Ще один унікальний сервіс — «Чумацькі перегони» — перша онлайнова рольова гра на українську тематику, в якій може взяти участь будь-який користувач Інтернету (розробник компанія «Чумацький світ»).

У січні 2007 року відбулося відкриття нового сервісу kino.meta.ua[12]. Цей сервіс дає широкі можливості для авторизованих користувачів — від підписки на розклад улюблених кінотеатрів, отримання найсвіжіших новин про улюблених акторів і режисерів до різного роду налаштувань сервісу «під себе», а також інтеграцію з блогом і форумом.

У березні 2007 року 51 % компанії купують російські інвестиційна група «Російські фонди» й компанія Digital Sky Technologies[13].

Навесні 2008 року з'явилися ще два нових сервіси — соціальна мережа, яка допомагає в створенні ділових і особистих зв'язків (МетаКонтакт)[14] і відеоресурс (МетаВидео)[15].

2019 рік, викуп усіх пакетів акцій у російських/закордонних фондів та приватних осіб. Набуття засновниками компанії 100 % контролю над ПрАТ «МЕТА».

2020 рік, повний продаж усіх активів проєкту Мета (головного порталу Meta.ua, інших вебсайтів/доменів, поштовика, ТМ, софту та інших пов'язаних активів) української інвестиційно-технологічної компанії[16].

У листопаді 2020 сервіс video.meta.ua[17] припинив роботу.

2020 компанію було переоформлено на нового власника — ТОВ «Мета Юей», керівником якого є Вадим Лисий[18].

Див. також

Примітки

  1. ТОВ "МЕТА ЮЕЙ" Україна, 03189, місто Київ, ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА ВІЛЬЯМСА, будинок 8-Є Лисий Вадим Олегович. opendatabot.ua (укр.). Процитовано 26 липня 2021.
  2. http://web.meta.ua/?action=add
  3. Сторінка розширеного пошуку
  4. - Україна. Українська пошукова система. Пошук в Україні.. meta.ua. Процитовано 18 лютого 2021.
  5. МетаПошта – Пошта @meta.ua. Безкоштовна українська електронна пошта. Створити поштову e-mail скриньку в поштовому сервісі .. webmail.meta.ua. Процитовано 18 лютого 2021.
  6. Библиотека Мета Читать книги онлайн Найти книгу. Библиотека (рос.). Процитовано 18 лютого 2021.
  7. сервіс мережевих щоденників
  8. соціальна мережа
  9. web.meta.ua
  10. інтернет-статистика
  11. Stat24
  12. kino.meta.ua
  13. Росіяни купили meta.ua. Українська правда. Процитовано 26 липня 2021.
  14. contact.meta.ua
  15. video.meta.ua
  16. Як і коли створювалася українська Мета. Інтерфакс-Україна (укр.). Процитовано 16 грудня 2021.
  17. ВидеоМЕТА - Бесплатное онлайн-видео, приколы, видеоролики, видеоклипы. video.meta.ua. Процитовано 18 лютого 2021.
  18. ТОВ "МЕТА ЮЕЙ" Україна, 03189, місто Київ, ВУЛИЦЯ АКАДЕМІКА ВІЛЬЯМСА, будинок 8-Є Лисий Вадим Олегович. opendatabot.ua (укр.). Процитовано 26 липня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.