Nebo Booklab Publishing

«Nebo Booklab Publishing» — артвидавництво ілюстрованої дитячої та підліткової літератури. «Nebo» щороку видає близько 30 книжок про мистецтво і пригоди, фентезі та класику дитячої літератури у неповторній візуальній інтерпретації найкращих українських ілюстраторів.

Nebo BookLab Publishing
(арт-видавництво НЕБО)
Дата заснування 2015 рік
Адреса м. Київ, вул. Драгомирова 14А
Офіційний сайт nebopublishing.com.ua

Про видавництво

Видавництво було засноване у 2015 році Іриною та Валерією Івановими на базі Nebo Art Gallary та спеціалізується на випуску книг про мистецтво для дітей та дорослих.

Використовуючи досвід і розробки світових експертів в сфері мистецтва, а також, залучаючи молодих талановитих ілюстраторів та авторів, видавництво прагне створювати книги, що захоплюватимуть читачів своїм змістом та ілюстраціями .[1]

За 5 років «Nebo Booklab Publishing» видало 101 найменування книжок загальним накладом 171 000 тисяч.

Нагороди

  • Книжка року 2018 — за книжку “Зоряна ніч Ван Гога” в номінації “Пізнавальна книжка”
  • Книжка року 2018 — за книжку “Таємний сад” в номінації “Твори для дітей молодших класів”
  • Книжка року 2019 — за книжку “Мама” в номінації “Підліткова та юнацька література”
  • Короткий список премії «Найкращий книжковий дизайн 2017» від Книжкового арсеналу за еко-книжку «Розшукується Зіна»

Філіп Пулман українською

Nebo Booklab Publishing переклало та видало українською 3 серії кинг знаменитого англійського письменник-фантаста сера Філіпа Пулмана. Сер Пулман — лауреат престижних відзнак Carnegie Medal (1995), Guardian Children’s Fiction Award (1996), British Book Awards (2001), премії імені Астрід Ліндгрен (2005).

Трилогія «Темні матерії»

«Темні матерії» - третя в рейтингу найулюбленіших книг британців за версією BBC (2003).

  1. Північне сяйво (в США вийшла за назвою «Золотий компас»)
  2. Магічний ніж

Тетралогія «Таємниця Саллі Локгарт»

  1. «Рубін в імлі»
  2. «Тінь на Півночі»
  3. «Тигр у криниці»
  4. «Олов'яна принцеса»

Трилогія «Книга Пилу»

  1. «Чарівна Дикунка» (приквел до оригінальної трилогії)
  2. «Таємна спільнота» (сиквел до оригінальної трилогії)

Соціальні проєкти

Заснована на реальних подіях, перша книжка видавництва «Nebo» «Маєчка» про безпритульну собачку, якій пощастило знайти люблячу сім'ю переросла у соціальний проєкт видавництва. Головна мета проєкту — популяризація гуманного поводження з тваринами серед дітей. У цікавому для дітей форматі книга вчить тому, що давати безпритульним тваринам прихисток не страшно і необхідно.

У собачки Маєчки, що стала прототитом головної героїні серії є власна Facebook з понад 17 000 тисяч підписників.

У видавництві «Nebo Booklab Publishing» вийшло 4 книги серії:

  1. «Маєчка»
  2. «Маєчка. Святкове видання»
  3. «Розшукується Зіна»
  4. «Абетка від Маєчки»

Видання Nebo Booklab Publishing

Видання 2015 року

"Маєчка" Юлія Лактіонова з ілюстраціями Поліни Дорошенко (українською мовою)



Це перша книга молодого креативного об'єднання арт-видавництва "Nebo BookLab Publishing" .

Маленька і безпритульна Маєчка знайшла собі родину. Що таке дружба, щастя і мистецтво по-собачому? Гортай сторінки, поринай у чарівний світ Маєчки та її друзів, а потім ділись своїми почуттями з близькими! Відривай листівки – з нагоди і без – вони завжди можуть знадобитися!

Про «Маєчку»

«Маєчка»  — книга для дітей та дорослих, cтворена на основі реальних подій. У ній розповідається про маленьку безпритульну собачку, якій пощастило знайти собі домівку. На наших очах із cамотньої тваринки Майя перетворюється у повноправного члена сім’ї. Крім Майї героями книги стали ще п‘ять реальних собак та вісім котів, які проживають разом із нею в заміському будиночку у селищі поблизу Києва.[2] Книга просякнута позитивом, любов’ю до чотирилапих, та описом їх кумедних звичок. Крім того, «Маєчка»  — це не тільки історія для читання. Книга містить 16 відривних листівок різної тематики, що можуть стати чудовим подарунком до будь-якого свята. 

Над створенням книги працювала талановита київська художниця  — Поліна Дорошенко. Вона відома українському читачеві своїми ілюстраціями до книги Тетяни Коробкової «Мишкі в сирі» (вид-во «Laurus», 2013 рік) та художнім оформленням видання «Лісової пісні» Лесі Українки (вид-во Основи, 2014 рік). Книжка увійшла до престижного міжнародного каталогу «Білі ворони 2014» (The White Ravens). Під час роботи над «Маєчкою» Поліна познайомилась із головними героями, передивилась численні фото домашніх улюбленців і доклала максимум зусиль, щоб її ілюстрації передавали характер кожного з персонажів книги.

Видання 2016 року

В квітні 2016 року видавництво презентувало серію «Книга про картину», присвячену роботам художників, які експонуються в національних музеях України. До серії входять твори Юлії Лактіонової «Перше мереживо Стефанії» та «Портрет малої Олі», а також книга Наталії Романової «Три жизни кота Васики».

У жовтні 2016 року світ побачила книга «Галерея чуття I» — антологія, видання, яке об'єднує живопис, поезію і прозу. Роботи талановитого художника Андрія Задоріна поєднані з текстами інтимної лірики українських письменників та з перекладами на українську мову вибраних поезій російської літератури. Емоційну основу книги складають метафізика почуттів, відносини між людьми і тема пошуку щастя. У книзі є вірші Івана Франка, Євгена Плужника, Богдана-Ігоря Антонича, Володимира Сосюри, ​​Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, і Сергія Жадана. Крім того, у виданні також містяться твори російських поетів золотої та срібної доби, таких як Олександр Пушкін в перекладі Максима Рильського, Сергій Єсенін в перекладі Костянтина Житника і Марина Цвєтаєва в перекладі Валерії Богуславської.[3]

У грудні 2016 року була презентована книга «Різдво Лілі» Лоранса Бургіньона у перекладі на українську мову О. Бережного та ілюстраціями Андрія Арінушкіна.

Видання 2017 року

У 2017 році вийшло продовження історії про Лілі — книга "Лілі та море" Лоранса Бургіньона у перекладі на українську мову О. Бережного та ілюстраціями Андрія Аринушкіна.

На початку 2017 року видавництво видало книгу сучасного тайванського письменника К. Т. Хао «Чи скучила за мною твоя борода?», яка розповідає про теплі взаємини між батьком і його маленькою донькою, які знаходяться далеко один від одного. Книга проілюстрована талановитим італійським ілюстратором Паоло Доменіконі [4]

Антологія сучасної прози, поезії і живопису — "Галерея Чуття II" з ілюстраціями Сергія Гриневича та перекладом на українську мову Валерії Богуславської.

Видання «Галерея чуття. Частина II» — це поєднання картин талановитого білоруського художника Сергія Гриневича з текстами сучасних українських письменників. Це видання, як і попереднє, можна розглядати як каталог художника — він цілісно показує художню майстерню білоруського Енді Воргола, як іноді називають Сергія Гриневича, і разом з тим, книга для тих, хто цікавиться поезією та синтезом, який виникає на межі діалогу тексту та картини.

Цей діалог — сучасний (бо живопис говорить новочасною мовою і вірші поетів — теж), цікавий і про любов. Про любов до літератури. Що насправді є явищем абсолютно конкретним.

Автори, які увійшли у збірку: Сергій Жадан, Катерина Калитко, Міхаіл Лермонтов, Галина Крук, Сергій Татчин, Юрий Строкань, Сергій Савін, Леся Мудрак, Юрій Витяк, Джон Гнатів, Ірина Кулянда Дмитро Журавель, Арсеній Тарковський та Наум Коржавин.

Джерела

  1. Nebo BookLab Publishing - Інформація | Facebook. www.facebook.com (укр.). Процитовано 24 лютого 2017.
  2. Маєчка — правдива історія про відданність, любов і дружбу. maechka-book.com. Процитовано 20 листопада 2017.
  3. Галерея чуття Живопись. Поэзия. Проза. neboartgallery.com.ua. Архів оригіналу за 24 лютого 2017. Процитовано 24 лютого 2017.
  4. Наши новинки!. neboartgallery.com.ua. Архів оригіналу за 24 лютого 2017. Процитовано 24 лютого 2017.

Посилання

  1. Сайт видавництва Архівовано 24 лютого 2017 у Wayback Machine.
  2. Сторінка видавництва у соціальній мережі Facebook
  3. Сторінка видавництва у соціальній мережі Instagram
  4. Секрети створення дитячих книжок — Юлія Лактіонова у програмі Книга.ua
  5. Новинки до Форуму видавців 2017
  6. Юлія Лактіонова у студії телеканалу "Ранок" про новинки видавництва
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.