Nephila clavata

Nephila clavata вид павуків із родини Павуків-шовкопрядів. В Японії цього павука називають йорьо (ジョロウグモ, 女郎蜘蛛、上臈蜘蛛, Jorō-gumo).

?
Nephila clavata

Самець та самиця
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Павукоподібні (Arachnida)
Ряд: Павуки (Araneae)
Підряд: Аранеоморфні павуки (Araneomorphae)
Родина: Павуки-шовкопряди (Nephilidae)
Рід: Нефіла (Nephila)
Вид: N. clavata
Nephila clavata
L. Koch, 1878
Синоніми
N. limbata

N. obnubila
N. clavatoides
N. clavata cavalierei

Посилання
Вікісховище: Nephila clavata
EOL: 1193391
ITIS: 862584
МСОП: 89292211
NCBI: 70342

Поширення

Вид зустрічається всій Японії, за винятком Хоккайдо, в Кореї, Тайвані і на сході Китаю. Недавно вчені підтвердили перший випадок появи Н. clavata у Північній Америка.[1]

Опис

Розмір тіла самки сягає 17-25 мм, у той час як самець менший, 7-10 мм. Доросла самиця має жовті і темно-сині смуги на тілі і кінцівках, з червоними смугами на задній частині черева.

Спосіб життя

Павук зимує у стадії яйця, що вилуплюється навесні. Самиця плете сітку до одного метра у діаметрі, павутина має золотавий відтінок та досить ефектно виблискує на сонячному промінні. Восени у павутинні біля самиці можна побачити одного або кількох, менших за розміром, самців. Після спаровування самиця відкладає мішечок з яйцями, який ховає у тріщинах кори дерев. У мішечку буває до 1500 яєць. До настання зими усі дорослі особини помирають.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.