Onymacris unguicularis

Onymacris unguicularis жук родини чорнотілок (Tenebrionidae), ендемічний для пустелі Наміб. Ці жуки відомі своєю здатністю отримувати вологу з туману, який конденсується на їх тілі.

?
Onymacris unguicularis

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Твердокрилі (Coleoptera)
Родина: Чорнотілки (Tenebrionidae)
Рід: Onymacris
Вид: O. unguicularis
Onymacris unguicularis
Haag, 1875
Посилання
Вікісховище: Onymacris unguicularis
NCBI: 1306833
Onymacris unguicularis

Морфологія

Тіло Onymacris unguicularis чорного кольору приблизно 2 см завдовжки. Він має помітно довші за інших жуків ноги, що дозволяє йому тримати тіло на більшій відстані від розжареного піску і бігати піщаними дюнами зі значною швидкістю. Його надкрила мають крихітні виступи, посередині заглиблені в формі жолоба.

Спосіб життя

З усіх видів роду Onymacris тільки Onymacris unguicularis здатен добувати вологу з туману, який вітер несе вранці з моря вглиб пустелі. Для цього він вибирається на гребінь високої дюни, здіймає черевце догори назустріч вітру і опускає голову долу. В такому положенні, практично стоячи на голові, він очікує, поки туман конденсується на виступах його надкрил і стікає центральним жолобом уздовж спини просто до рота. Отримана таким чином волога становить до 40 % ваги тіла.

Такий спосіб добування вологи обмежує ареал виду дюнами західної, прибережної частини пустелі, які щоранку окутуються туманом.

Протягом дня жук бігає піском у пошуках їжі, яку становлять рештки рослинних і тваринних тканин, що їх приносить вітром з глибини континенту, чи заривається у пісок, щоб уберегтися від денної спеки. На ніч він також заривається у пісок, цього разу щоб уникнути нічної прохолоди.

Різні види роду Onymacris (який є ендемічними для пустелі Наміб), населяють різні пустельні екосистеми:

  • Onymacris unguicularis живе на гребенях високих дюн, де його спосіб добування вологи найбільш ефективний.
  • Onymacris rugatipennis живе на пласких ділянках між піщаними дюнами біля їх підніжжя.
  • Onymacris laeviceps населяє рослинність, яка зустрічається біля підніжжя дюн.
  • Білий пустельний жук Onymacris plana також живе біля підніжжя дюн і зустрічається переважно на рослинах нара.

Поширення

Зустрічається в пустелі Наміб, в районах томанностей.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.