Perognathus fasciatus

Морфологічні особливості

Морфометрія

Розміри тварин репродуктивного віку для канадської частини ареалу: загальна довжина 115—143 мм, хвіст 51—69 мм, задні ступні 15—19 мм, вуха 7—8 мм, вага 8.9—13.7 гр. Самці й самиці схожі за розміром і зовнішнім виглядом.

Опис

Має довгий хвіст і відносно довгі задні ступні. Має велику голову з великими темними очима й малими вухами. Кремово-жовтувато-коричнювата смуга відділяє білий низ від темнішого й більш оливкового хутра на спині. На спині також розкидані чорні волоски. Підлітки мають злегка сіру спину. Іноді зустрічаються меланісти. Є світлі кільця навколо очей і світлі клапті позаду кожного вуха. Хвіст двоколірний, тої ж довжини, що й тіло. Зубна формула 1/1, 0/0, 1/1, 3/3, загалом 20 зубів.

Середовище проживання

Країни проживання: Канада (Альберта, Манітоба, Саскачеван), США (Колорадо, Монтана, Небраска, Північна Дакота, Південна Дакота, Юта - Можливо вимерли, Вайомінг). Цей вид зустрічається в різних пустельних і напівпустельних піднесених місцях проживання (як правило, з рідкісною рослинністю) з пухким від піщаного до глинястого ґрунтом.

Життя

Звички

У першу чергу тварина їсть насіння бур'янів. Вона може їсти трохи комах на початку літа. Транспортує їжу в широких щічних сумках і зберігає її в підземних камерах. У Канаді вид, здається, залишається в норі з середини жовтня до середини квітня; періоди спокою, ймовірно, чергуються з періодами активності в цей час. У першу чергу ці тварини одиночні. Хижаки: сови, ласки і борсуки.

Життєвий цикл

Сон і пологи відбуваються в підземних норах. Вагітність триває близько чотирьох тижнів. Молодь народжується з середини травня по липень або серпень. Більшість досліджень вказують два приплоди на рік. Середній розмір виводку 4—6.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.