Rocket Lab

Rocket Lab — американська приватна космічна компанія, що має дочірній підрозділ в Новій Зеландії. Основна мета компанії полягає в розробці легких, комерційно ефективних ракет-носіїв для доставки на орбіту невеликих вантажів, таких як супутники формату CubeSat.

Rocket Lab
англ. Rocket Lab
Тип аерокосмічне підприємствоd і постачальник послуг запускуd
Форма власності приватна компанія
Галузь авіакосмічна промисловістьd
Засновано червень 2006[1]
Засновник(и) Peter Beckd
Штаб-квартира Гантінгтон-Біч
Продукція Electron
Rutherford
rocketlabusa.com(англ.)
 Rocket Lab у Вікісховищі

Випробування ракети-носія Electron почалися у травні 2017, приступити до комерційних запусків планується в 2018.

В січні 2018 відбувся перший успішний запуск ракети, яка була виготовлена на основі технологій 3D-друку.

Історія

Компанія була заснована в 2006 році новозеландцем Пітером Беком, який також обійняв посаду генерального директора компанії і головного технічного директора.

У грудні 2010 року компанія отримала контракт від американського уряду на розробку засобів доставки наносупутників в рамках програми оперативного розгортання космічних систем тактичного призначення[2][3][4].

Проекти

Ātea-1

Перший запуск суборбітальної метеорологічної ракети Ātea-1 («космос» мовою маорі) відбувся наприкінці 2009 року. Ракета висотою 6 метрів і масою 60 кілограмів була сконструйована для підйому двох кілограм корисного вантажу на висоту до 120 кілометрів[5].

Ракета була успішно запущена з одного з островів Меркьюрі 30 листопада 2009.

Другий запуск Ātea-1 не був здійснений.

Electron

Electron — двоступенева ракета-носій, яка використовує розроблені компанією ракетний двигун Резерфорд як на нижньому, так і на верхньому ступені. Ракета здатна доставити до 250 кілограмів корисного вантажу на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км. Очікувана вартість запуску становить менше 6,6 млн доларів США.

21 січня 2018 року з майданчика Launch Complex 1, розташованого на узбережжі Північного острова Нової Зеландії на орбіту було виведено приватні наносупутники Dove Pioneer (для компанії Planet), два Lemur-2 (в інтересах Spire Global) та супутник Humanity Star[6].

2019 року компанія Rocket Lab оголосила про розробку універсальної платформи для створення супутників. Вони будуть виконані на базі розгінного блоку ракети Electron [7].

Neutron

1 березня 2021 року Пітер Бек анонсував створення нової ракети космічного призначення Neutron - частково багаторазової ракети середнього класу для конкуренції з SpaceX і її Falcon 9.

Див. також

Примітки

  1. https://www.rocketlabusa.com/latest/rocket-lab-celebrates-rich-ten-year-history/
  2. Rocket Research & Development Based in New Zealand. Rocket Lab. Процитовано 9 жовтня 2012.
  3. New Zealand Rocketry Association (NZRA) - Rocketry Links. Nzrocketry.org.nz. Архів оригіналу за 3 серпня 2012. Процитовано 9 жовтня 2012.
  4. NZ set to join the space age. Stuff.co.nz. NZPA. 9 жовтня 2009. Процитовано 22 листопада 2011.
  5. http://www.rocketlab.co.nz/atea-1.html Архівовано 23 лютого 2010 у Wayback Machine. Ātea-1 technical specifications Rocket Lab
  6. США першими у світі запустили ракету нового класу (відео)
  7. ukr.media (10 квітня 2019). Rocket Lab буде займатися виробництвом супутників. Ukr.Media (укр.). Процитовано 11 квітня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.