Sciurus yucatanensis

Поширення

Країни поширення: Беліз, Гватемала, Мексика. Зустрічається від низовини до 750 м. Населяє листяні і вічнозелені ліси, напівпосушливі сосново-дубові ліси, ліси другого зростання.

Підвиди

S. y. yucatanensis (J. A. Allen, 1877)
S. y. baliolus (Nelson, 1901)
S. y. phaeopus (Goodwin, 1932)

Морфологія

Розрізнення. Протягом усього свого діапазону поширення S. yucatanensis симпатричний з Sciurus deppei й обидва знаходяться в аналогічних місцепроживання, але S. deppei набагато менший (загальна довжина S. deppei це 343-387 мм в порівнянні з 450-500 мм для S. yucatanensis. S. yucatanensis також симпатричних з Sciurus aureogaster, але череп S. yucatanensis становить <57,3 мм в довжину, а череп S. aureogaster > 57,3 мм. Ареалами S. yucatanensis і S. aureogaster перекриваються трохи в низинах східного Табаско, Мексика.

Опис. Sciurus yucatanensis — середніх розмірів, темнозабарвлений вид із відносно довгим хвостом. Верх тіла сивувато-чорний і сірий з домішкою вохрового чи бурого. Низ тіла від брудно білого через сиво-жовтувато-сірий до чорного. Зверху хвіст чорний з білизною. Знизу хвіст має серединну смугу тьмяного сіро-бурого чи чорного кольору, обрамлену чорним. Китиці вух брудно-білі. Зубна формула: I 1/1, C 0/0, P 2/1, M 3/3 = 22.

Поведінка

Вид денний і в основному деревний, найактивніший рано вранці. Гнізда з листя і гілок будує на гілках. Їсть м'які фрукти, горіхи та насіння, а коли ці продукти недоступні, він переходить на квіти, бруньки і пагони. Самиці народжують під час сухого сезону (з квітня по серпень) і у виводку від 2 до 3 малюків.

Загрози та охорона

Нема серйозних загроз. Хоча це і не вважається серйозною загрозою нині, але місця проживання цього виду підлягають фрагментації. Цей вид зустрічається в кількох охоронних територіях.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.