Sigmodontinae

Sigmodontinae ("сигмодонові", або бавовникові хом'яки) — підродина гризунів родини Хом'якові (Cricetidae).

?
Sigmodontinae
Час існування: Ранній пліоцен  — наш час
(5-0 млн років)

Sigmodon hispidus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Гризуни (Rodentia)
Ряд: Мишоподібні (Muriformes)
Підряд: Мишовиді (Myomorpha)
Родина: Хом'якові (Cricetidae)
Підродина: Sigmodontinae
Wagner, 1843
Триби

Дивитись текст

Посилання
Вікісховище: Sigmodontinae
EOL: 2848007
ITIS: 552329
NCBI: 40141
Fossilworks: 83796

Опис

До цієї родини відносяться дрібні мишоподібні гризуни: довжина тіла від 6,2 до 36 см, хвоста від 30 до 330 мм, вага від 7 до 455 г. Зовнішній вигляд відрізняється різноманітністю, нагадуючи мишей, щурів, полівок, кротів, гоферів і землерийок. Забарвлення представлене ​​різними відтінками коричневого, сірого, червонуватого і жовтого; черевце світліше.

Спосіб життя

Бавовняні хом'яки поширені у Новому Світі, переважно у Південній Америці — від Вогнянної Землі до Мексики. У США зустрічаються на півночі до Небраски і Нью-Джерсі. Також водяться на Галапагоських островах. Займають по суті ті ж екологічні ніші, що і мишовиді у Старому Світі. Відрізняються великою різноманітністю; маються наземні, деревні, що риють і напівводні форми. Харчуються рослинною і тваринною їжею. Розмножуються цілий рік, приносячи по 2-3 виводки, хоча їх буває і 6-7. Вагітність триває 20-30 днів. У виводку зазвичай 3-5 дитинчат. У деяких видів вони стають самостійними вже на 5 день і самі приносять потомство на 4 тижні життя. Тривалість життя в природі часто не більше року.

Класифікація

Sigmodontinae — одна з найчисленніших груп ссавців. У неї входить 377 видів, що об'єднуються в 74 роди:

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.