UA: Чернігів

«Суспільне Чернігів» (Філія АТ НСТУ «Черні́гівська регіона́льна дире́кція»)[1] (раніше Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія, Чернігівська ОДТРК, ЧОДТРК[2]) обласна телерадіокомпанія в Чернігові. Представлена телеканалом "UA: ЧЕРНІГІВ" та "Українським радіо: Чернігівська хвиля".

Суспільне Чернігів
Філія НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція»
Країна  Україна
Місто реєстрації Чернігів
Зона мовлення Чернігівська область
Час мовлення цілодобово
Формат зображення 16:9
Мультиплекс (DVB-T2) є
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Соколюк Вадим (менеджер); Шелковий Артем (продюсер)
Заснована 1933
Ранні назви Сівер-центр
Мова мовлення Українська
Інтернет https://cn.suspilne.media
Тут працює команда Суспільного мовника. Це колективи "Українського радіо: Чернігівська хвиля" та телеканалу "UA:ЧЕРНІГІВ". Вулиця П'ятницька, 18 у місті Чернігові.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Історія

Історія обласної телерадіокомпанії (виробнича база в м. Чернігові) бере свій початок від історії створення обласного радіо в 1933 році, коли на Чернігівщині був заснований обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов'язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм. Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 році в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення. Поряд із технічним розвитком, також формувався і колектив працівників обласного радіо.

За десятиліття, що минули, змінилося декілька поколінь журналістів, у центрі уваги яких завжди був чернігівський край, його історія, культура, проблеми та здобутки. Сьогодні на озброєнні радіожурналістів — стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням вітчизняного і зарубіжного виробництва, портативні репортерські магнітофони, все це забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру. Завершується процес переходу на цифрову технологію монтажу і випуску програм в ефір.

Зміна керівництва після Євромайдану

22 квітня 2014 року самооборона Чернігова вдруге навідалася до генерального директора Білібаєва Аркадія. Аркадій Білібаєв був поставлений за часів Януковича. Жив у готелі за державний кошт, коли приїжджав із Києва. Так і не вивчив українську мову. Громада Чернігова неодноразово вимагала його відставки[3].

Зміна назви телеканалу «Сівер-центр» на «UA: ЧЕРНІГІВ»

18 травня на Львівському медіафорумі член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, оголосив про присвоєння Львівській і Чернігівській філіям своєрідного знаку якості Суспільного — логотипу "UA: ". Відтепер вони отримали назви UA: ЛЬВІВ та UA: ЧЕРНІГІВ. Перший ефір з новим логотипом відбувся 16 липня 2018 року[4].

Обласне телебачення

Обласне телебачення (виробнича база в м. Чернігові) створене у складі облдержтелерадіокомпанії у 1996 році і здійснює мовлення на місцевому телевізійному каналі обсягом до 17 годин на добу. Мовленням охоплена більша територія області, але мережа розповсюдження програм розбудовується, і за декілька років планується розширити покриття до 80-90 %. Паралельно з формуванням внутрішньо-обласної мережі розповсюдження програм, триває також процес технічного переоснащення на сучасні цифрові технології виробничої бази телебачення.

В грудні 2021 року команда Суспільне Чернігів переїхала в оновлений офіс. Відтепер команда UA: ЧЕРНІГІВ, Українського радіо «Чернігівська хвиля» та діджитал-платформ Суспільне Чернігів працюватимуть в одній будівлі — на вул. П’ятницькій, 18.

Українське радіо: Чернігівська хвиля

"Українське радіо: Чернігівська хвиля" веде мовлення ранковими, денними та вечірніми блоками та розповсюджується проводовою та ефірною мережею УР-І на понад 70 % території області.

Радіомовлення в Чернігівській області

Почути ефір можна в діапазоні FM у таких містах:

Покриття

Галерея

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.