Viverra zibetha

Вівера індійська, або велика (Viverra zibetha) — вид хижих ссавців роду вівера (Viverra) родини віверових (Viverridae) з підряду котовиді (Feloidea).

?
Viverra zibetha

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Котовиді (Feloidea)
Родина: Віверові (Viverridae)
Рід: Вівера (Viverra)
Вид: V. zibetha
Viverra zibetha
Linnaeus, 1758

Мапа поширення виду Viverra zibetha
Посилання
Вікісховище: Viverra zibetha
Віківиди: Viverra zibetha
EOL: 328108
ITIS: 622005
МСОП: 41709
NCBI: 94178
Fossilworks: 104163

Поширення

Діапазон поширення: Лаос, Малайський півострів, Таїланд, В'єтнам, Камбоджа, південний Китай, північно-східна Індія, М'янма, Непал, Бутан, Сингапур, на Андаманських островах. Цей вид був зареєстрований в незайманих лісах (як вічнозелених так і листяних), вторинних лісах і плантаціях на висотах до 1.600 м над рівнем моря[1].

Морфологія

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 750—850 мм, довжина хвоста: 380—460 мм, довжина задньої ступні: 110—140 мм, вага: 8–9 кг.

Опис. Горло прикрашене контрастним чорно-білим малюнком, який складається з трьох чорних намистоподібних смуг, розділених ширшим білим тлом. Загальний колір сірий або рудувато-коричневий з темним візерунком на боках, що складається з хвилястих ліній, часто з деякими плямами на ногах; картина іноді дуже розпливчаста. Є темний гребінь волосся від задньої частини шиї до основи хвоста, який підіймається коли тварина відчуває загрозу. Хвіст смугастий до кінчика, з п'ятьма або шістьма широкими чорними смугами, розділеними вузькими, але суцільними білими кільцями. Підошви лап сильно волохаті між подушечками, з оболонкою шкірою над нігтями на третьому і четвертому пальцях.

Подібні види. Viverra tangalunga — вид менший, з набагато більшими чорними смугами на хвості, і чорний спинний гребінь продовжується вздовж верхньої частини хвоста. Viverra megaspila має більшу голову з більш довгою, опуклою мордочкою; тіло з чіткими темними плямами або смугами на боках, чорний гребінь продовжується вздовж верхньої частини хвоста так, що білі смуги розбиті; дистальна половина хвоста зазвичай темна[2].

Поведінка, життєвий цикл

Солітарний, нічний вид, хоча є записи денної активності тварин[1]. В основному наземний, хоча також може лазити по деревах. Їсть будь-яку тварину, яку може зловити, в тому числі ящірок, дрібних ссавців, птахів і риб, а також фрукти і інших рослинні матеріали[2].

Загрози та охорона

Втрата і деградація місць проживання становить загрозу для цього виду. На нього полюють заради м'яса по всьому ареалі. Наземні дрібні хижаки піддаються високому впливу полювання за допомогою пасток у більшої частини південно-східної Азії. Знаходиться в кількох природоохоронних територіях[1].

Джерела

Примітки

  1. Timmins, R.J., Duckworth, J.W., Chutipong, W., Ghimirey, Y., Willcox, D.H.A., Rahman, H., Long, B. & Choudhury, A. 2016. Viverra zibetha. The IUCN
  2. Charles M. Françis A field guide to the mammals of South-East Asia — New Holland Publishers, 2008, pp. 287, 288

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.