War Thunder

War Thunder масова багатокористувальницька онлайн-гра. Присвячена бойовій авіації, бронетехніці і флоту часів Другої Світової війни, післявоєнного періоду і Холодної війни. Проект розробляється і видається компанією Gaijin Entertainment, яка відома в першу чергу, своїми ігровими авіасимуляторами для ПК і консолей. Станом на 1 травня 2013 проект знаходиться у стадії відкритого бета-тесту[1].

War Thunder
Розробник Gaijin Entertainment
Видавець Gaijin Entertainment
Дистриб'ютор Steam і Microsoft Store
Жанр(и) ММО, Симулятор
Платформа PC (Microsoft Windows), Mac OS, PS4, Xbox 360, Xbox One
Дата анонсу 1 квітня 2011 року
Дата випуску 01.11.2012
Режим гри Мультиплеєр,
синглплеєр
Мова російська, англійська, французька, німецька, італійська, іспанська, португальська, польська, чеська, угорська, сербська, румунська, білоруська, українська, турецька, китайська мова, корейська і японська
Технічні деталі
Рушій Dagor Engine
Носій цифрова дистрибуція
Офіційний сайт

Користувачеві пропонується взяти участь в боях на всіх головних театрах бойових дій, вступити в змагання з реальними гравцями по всьому світу. Приділено велику увагу техніці, розвитку гравця та його можливостей. Користувач може випробувати сотні моделей літаків, зрозуміти, як літають реальні літаки, а опинившись всередині деталізованої кабіни, максимально зануритися в атмосферу битв. Крім того, в War Thunder представлена ​​різноманітна наземна і морська техніка — і нею теж можна керувати.[2]

Історія розробки

Розробка нової глобальної онлайн ігри йде з 2009 року[3].

Ил-2 Штурмовик: Крылатые хищники, Apache: Air Assault та Birds of Steel — попередні авіаційні ігри Gaijin Entertainment, досвід створення яких застосовується в роботі над новим проектом.

1 Квітня 2011 відбувся анонс проекту World of Planes[3]. Деякі ігрові ЗМІ сприйняли і ретранслювали цей анонс як першоквітневий жарт, проте новина виявилася правдивою: Gaijin Entertainment підтвердили факт розробки World of Planes — браузерного симулятора військової техніки (кораблів, танків і літаків).

6 Червня 2011 стартувала процедура прийому заявок на закритий альфа-тест World of Planes.

17 Червня 2011 був запущений офіційний сайт проекту.

25 Серпня 2011 на YouTube опублікований перший офіційний трейлер з гри — відеоролик з DirectX9 бенчмарка альфа-версії гри. У ролику показаний реальний геймплей ранньої версії гри, американські і японські винищувачі і бомбардувальники, військовий флот, у тому числі авіаносці.[4]

6 Вересня 2011 став доступний новий трейлер, змонтований із запису ігрового процесу в альфа-версії гри. Новий ролик демонструє локацію Кубань, повітряні бої між радянськими та німецькими літаками, битви наземної техніки (танків), штурмування наземний цілей.[5]

6−9 Жовтня 2011 World of Planes демонструвався на виставці Ігромір-2011. Усім охочим була надана можливість пограти в альфа-версію на стенді проекту. На початку жовтня був запущений закритий альфа-тест. Участь у тестуванні брали віртуальні пілоти з Росії, країн СНД, з країн Європи та Північної Америки. Геймплейні ролики, зняті в альфа-версії деякими з тестерів, були допущені до публікації розробником.[6]

10 Жовтня 2011 був опублікований новий трейлер. У ролику показаний повітряний бій над Британією, СРСР і на Тихоокеанському ТВД, наземні бої і штурмовка наземних і морських цілей. Вперше показані реактивні винищувачі F-86 і Міг-15[7]

24 Грудня 2011 розробники анонсували початок ЗБТ World of Planes — перший квартал 2012 року

9 Січня 2012 популярне британське ігрове видання PC Gamer включило World of Planes до свого списку «Найкращих ігор 2012 року» в розряді ММО.[8].

24 січня 2012 розробник і видавець гри Gaijin Entertainment оголосив про зміну офіційної назви проекту на «War Thunder» у зв'язку з тим, що в майбутньому ігровий всесвіт буде розширений за межі авіасимулятора и дасть можливість керувати також і наземною, и морською технікою в одному бою. Цього ж дня був перезапущений офіційний сайт гри.[9]

30 березня 2012 Стартував закритий бета-тест War Thunder[10].

10 серпня 2012 гра перейшла на новий етап — Глобальна бета[11], досі в закритому режимі, за запрошеннями.

14 травня 2013 — вийшов тизерний ролик наземної техніки.

Загальні відомості про гру

Про гру

  • Гра була анонсована 1 квітня 2011.
  • У першу чергу буде реалізовано дерево розвитку літаків.
  • Можна буде розвивати екіпаж літака: точність стрільців, їх витривалість; у пілотів — стійкість до перевантажень.
  • Можна буде кастомізувати літак як за функціоналом (вибирати бойові завантаження), так і за зовнішнім виглядом (фарбування, можливість нанесення лого, вогню або стріл і т. д.).
  • Планується створення серверів, для різних країн.
  • Льотна модель створена з нуля з урахуванням досвіду гри Крилаті Хижаки.
  • У грі будуть різні типи літаків, але повний список поки тримається в секреті.
  • Буде можливість записувати відео, у тому числі з безлічі різних камер для відео повторів і користувальницьких роликів.
  • Збереження історичної достовірності є одним з важливих пріоритетів.

Технічна частина

  • Гра War Thunder створюється на третій версії ігрового рушія Dagor Engine. Технологія належить власне розробнику гри, компанії Gaijin Entertainment.
  • Рушієм підтримуються текстури у високій роздільній здатності, сучасні технології освітлення, а також 3D і TripleHead відео-режими.
  • Звук для гри готувався протягом довгого часу: записувався звук моторів реальних літаків часів Другої світової.[12]
  • Музика до гри створювалася за участю Балтійського симфонічного оркестру і російських і зарубіжних композиторів. Заголовна тема написана американським композитором Джеремі Соул (Jeremy Soule), 33 оркестрові композиції були написані російськими композиторами в наступному співвідношенні: 21 — Георгій Жеряков (Georgy Zheryakov) і 12 — Захар Антонов (Zahar Antonov). Роботи по запису і відома здійснені російською компанією займається виключно звуком і музикою в іграх — Strategic Music. Крім того в грі представлені кілька класичних оркестрових композицій.[13]

Локалізація

Гра WarThunder підтримує 18 мов: англійську, російську, німецьку, французьку, польську, чеську, турецьку, італійську, іспанську, китайську (спрощену), китайську (традиційну), японську, корейську, португальську, угорську, білоруську, сербську та українську. Українську локалізацію було офіційно додано до гри 18 вересня 2017 року в оновленні 1.71 «Нова ера» .

Сюжетна частина

  • Планується створення глобальної багатокористувацької війни, але він ще знаходиться в розробці і може бути введений в гру не відразу в день релізу.
  • Режим PvP пропонує тривалу 'Динамічну кампанію', завдання в якої засновані на реальних історичних подіях на фронтах Другої світової війни.

Ігровий процес

  • Залежно від режиму гри гравці зможуть стартувати або з аеродромів, або відразу в небі.
  • Одночасно взяти участь у битві на одній карті зможуть до 32-х гравців (заявлено, що технічно можливо і більше).
  • Гравець буде автоматично отримувати інформацію про виявлені союзниками супротивників. Будуть враховуватися сліпі зони (індикація залежить від налаштувань матчі).
  • Боєкомплект і паливо будуть закінчуватися. Доведеться повертатися на базу на дозаправку і поповнення боєкомплекту (залежить від налаштувань матчі).
  • Можливо буде виконувати такі маневри, як «Іммельман» і подібні, засновані на відмінностях в конструкції і аеродинамічній стійкості літаків.
  • У місіях будуть реалізовані нічні битви.
  • Буде реалізовано форсаж двигуна.
  • Залежно від режиму гри буде дотримуватися баланс за кількістю гравців.
  • Балістика буде реалістична, з урахуванням впливів середовища, типів снарядів тощо.
  • Літаки можуть мати різне підвісне озброєння — бомби, ракети, торпеди тощо.
  • Згідно з останніми скріншотам, в кабіні літаків будуть промальовані руки і ноги пілотів.

Події в грі будуть охоплювати період Другої світової війни. Вибравши ВВС СРСР, Німеччини, Японії, Англії або США, гравці отримають доступ до літаків відповідної нації та зможуть, отримуючи досвід, модернізувати їх, в кінці прокачавшись до реактивної авіації.

У War Thunder буде доступно більше ста видів літаків. Для відтворення місцевостей, над якими йшли повітряні бої, розробники використовують супутникові знімки поверхні Землі, а для максимальної історичної достовірності вносяться зміни по картах 1940-х років. Підсумки окремих битв будуть підсумовуватися і зрештою впливати на хід війни в цілому. Остаточну перемогу здобуде та команда яка зможе повністю знищити наземні війська і тилову інфраструктуру противника. У цілому війна буде триває близько трьох місяців, після чого все почнеться заново.

В основу геймплея будуть покладені змодельовані в грі військові операції часів Другої світової війни. Згідно з FAQ на сайті гри, будуть доступні PvP і PvE режими.

PvP

  • Випадкові бої — основний режим багатокористувацької мережевої гри. Битви будуються по ряду сценаріїв і з відповідними бойовими завданнями, виконання яких — запорука перемоги команди. Гравці б'ються за перевагу в повітрі або на аеродромах, штурмують або обороняють укріплені позиції, конвоюють або знищують конвої або танкові клини, забезпечують повітряне прикриття морській піхоті або під прикриттям ночі торпедують авіаносці — доступна маса реалістичних і історично можливих сценаріїв боїв.
  • Глобальна війна — наймасштабніший ігровий режим, який перетворює гру в комплексну реконструкцію війни. Гравцям належить вибрати свою сторону в цій війні і боротися до перемоги: тиждень, місяць, квартал — поки сили противника не вичерпаються і глобальна картка не буде перекроєна під ваші лекала. Режим Глобальної війни стане доступний через деякий час після виходу гри.
  • Пісочниця — режим дає доступ до редактора місій, зокрема можна вибрати фронт і рік, точне місце, час дня і погоду; визначити, яку реальну військово-повітряну операцію взяти за основу; безліч варіантів налаштувань місій та складності управління літаком. Тобто режим має широким інструментарієм для проведення приватних ігор.

На момент старту відкритого бета тесту доступні режими:

  • Аркада (випадкові бої, для гри доступні всі нації, за сесію для вильоту доступно до 9 літаків)
  • Історичні бої (випадкові бої з реалістичної моделлю польоту, обмеженням беруть участь країн і одним доступним для вильоту літаком за сесію)
  • Пісочниця (див. вище)
  • Одиночні місії (заздалегідь створені сценарії, де за кожну сторону до гри можуть приєднатися живі гравці)
  • Реалістичні бої (фактично, історичні бої, але з єдиним доступним видом з кабіни, ще більш ускладненою моделлю польоту і зіткненнями дружніх літаків при зльоті)

PvE

  • Динамічна кампанія — кілька наборів взаємопов'язаних місій, які послідовно пропонуються гравцеві, закономірно змінюючись з урахуванням результатів виконання кожного попереднього завдання. Головна особливість Динамічної кампанії в тому, що вона дає гравцям відмінний шанс вплинути на хід змодельованих в грі реальних військових операцій часів Другої світової. Виконувати місії можна як поодинці (з партнерами, керованими ШІ), так і об'єднавшись з ще 3 гравцями онлайн в ланку.
  • Швидкий редактор місій — як і Пісочниця, цей режим забезпечує гравця широким інструментарієм для створення власних місій. Основна відмінність — битися доведеться проти ворога, керованого ШІ, а на допомогу собі гравець може взяти ще тільки 3 друзів.
  • Користувальницькі місії.

Розвиток гравця

  • За запевненням розробників, в War Thunder гравець зможе розвивати навички команди: пілота, механіка, стрільців. Це, як правило, фізичні параметри, які можуть відрізнятися у різних людей і розвиватися тренуваннями-витривалість, влучність (для ШІ стрільців), пильність і спостережливість, стійкість до перевантажень і так далі.
  • Також гравець буде розвивати свій літак (відповідно історичним реаліям і ігровому балансом) — це означає підвісне озброєння, вибір боєзапасу, більш налагоджений двигун літака і більше надійна зброя (споконвічно гравець отримує старий і зношений літак) тощо.

Інтерфейс і управління

  • За замовчуванням можна літати з клавіатури і мишки, але для повноти відчуттів, бажано, мати джойстик; також підтримується геймпад для Windows.
  • Управління в грі не можна назвати максимально зручним, який грає велику частину часу «бореться» з керуванням своїм літаком, ніж з літаком противника.
  • Буде підтримка TrackIR.

Ігровий світ

  • Розмір карт досягає 100х100 км (зазвичай 65х65). Для реактивних літаків часів Корейської війни — 200x200 км. Якщо знадобиться, можливо, збільшення, наприклад, до 300x300 км.
  • Можна знищувати будинки, дерева і мости, іноді навіть потрібно.
  • Залежно від карти число аеродромів буде змінюватися.
  • Технічно вже реалізовані погодні умови (вітер, дощ, сніг тощо), З 22 листопада було введено.
  • Наземна бойова техніка буде рухатися і вести бій в реальному часі.
  • Буде реалізована різна піхота, в основному — самостійні одиниці
  • Наземні юніти можуть управлятися ШІ і скриптами.
  • Будуть введені особливості для PvE режими гри — подробиць поки немає.

Онлайн

  • Гра буде здійснюватися на виділених серверах.
  • Абонентської плати не буде.
  • DRM захисту (технічні засоби захисту авторських прав) не буде.
  • Буде кооперативний режим.

Техніка, представлена ​​у грі

У War Thunder будуть представлені три види військ, які зможуть брати участь в одному бою, або ж окремо. Зміна видів військової техніки буде здійснюватися через один клієнт гри в головному меню за допомогою трьох вкладок «Авіація», «Армія» і «Флот», які вже представлені в бета-версії гри, але ще не функціонують. Примітно, що друга вкладка названа «Армія», а не «Бронетехніка» або «Танки», що наводить на підозри, що наземна техніка не буде обмежена тільки бронетанковими військами.

Авіація

У бета-тестуванні бере участь більше двох сотень літаків, проте розробники планують збільшувати їх кількість. Не всі літаки забезпечені деталізованими кабінами пілота. До релізу планується постачити кабінами всі ЛА, доступні в грі[14].

«Релізний лінійки» літаків[15] були викладені на офіційному сайті проекту ще в березні, до офіційного старту ЗБТ. Вони вказували літаки, які планувалося ввести в гру до релізу. Але за багатьма параметрами на даний момент, план «релізний лінійок» був вже перевиконано.

Зараз у грі представлені літаки різних країн (СРСР, Німеччина, США, Японія, Велика Британія, Італія, Австралія, Франція). Рідкісні літаки, побудовані в єдиних екземплярах; а так само, «трофейні» в основному є преміумного, тобто не входять в основну «Лінійку розвитку», які є «Подарунковий», або їх можна купити.

У грі представлені різні класи літаків часів 30-50 років: бомбардувальники різних типів, штурмовики, винищувачі тощо.

Армія

Ні для кого не секрет, що в War Thunder будуть введені одиниці наземної і надводної техніки, керованої гравцями[14].

Керована наземна техніка буде брати участь у боях не тільки проти аналогічної техніки, але і на одній карті з іншими родами військ, як флот і авіація, що обіцяє бути дуже цікавим та інноваційним. Розробники планують реалізувати бої, враховуючи всі аспекти поведінки техніки, доводячи рівень деталізації та симуляції до такого рівня, до якого ще ніколи не були доведені, схожі за концепції, ідеї спільних боїв різних видів техніки в іграх серії Battlefield, Battlestations тощо Перший рекламний ролик наземної техніки представлений 14 травня 2013 на офіційному сайті гри.[16].

Флот

Надводна техніка — ще один вид військ, керованих гравцями, який буде найближчим часом представлений в грі War Thunder. Скріншоти з першими зразками японських кораблів, які будуть в «лінійці розвитку», вже опубліковані на офіційному сайті[17].

War Thunder і злочинність

Фінансування тероризму

Видавець гри War Thunder фінансує терористичні організації на окупованій території України через оплату реклами бойовика [18]

Публікування державної таємниці на форумі

У липні 2021 року один з гравців із Великої Британії надіслав розробниками повідомлення на форумі, що зображення в грі танка Challenger 2 AESP має неточності. Гравець, представившись командиром такого танка, прикріпив фото документації справжньої військової техніки, що привернуло увагу Міністерства оборони Великої Британії, адже документація виявилася державною таємницею, хоча і з грифом «розсекречено». Модератор форуму повідомив, що потрібне підтвердження розсекречення, в іншому випадку гравцеві загрожує до 14 років позбавлення волі. Викладені фото було видалено[19].

Посилання

Примітки

  1. Відкритий бета тест War Thunder!. Архів оригіналу за 5 червня 2017. Процитовано 7 червня 2013.
  2. Команда War Thunder розкриває подробиці про гру. Архів оригіналу за 8 травня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  3. Анонс World of Planes на GameTech
  4. Перший офіційний трейлер
  5. Другий офіційний трейлер
  6. Фан-відео от альфа-тестерів. Архів оригіналу за 4 лютого 2012. Процитовано 7 червня 2013.
  7. Відео повітряного бою
  8. The best PC games of 2012
  9. War Thunder раздвигает границы. Архів оригіналу за 22 січня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  10. Стартував закритий бета-тест War Thunder. Архів оригіналу за 3 червня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  11. Глобальная бета War Thunder в день 100-летия российской авиации!. Архів оригіналу за 3 червня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  12. Дневники саунд-дизайнера[недоступне посилання з червня 2019]
  13. Дневники саунд-дизайнера2
  14. План разработки на ближайшее время
  15. Релизная линейка самолётов. Архів оригіналу за 28 червня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  16. Тизер наземной техники
  17. Первые скриншоты японской линейки кораблей. Архів оригіналу за 3 червня 2013. Процитовано 7 червня 2013.
  18. Видавець гри War Thunder купує рекламу в відео з бойовиками “ДНР”
  19. Allison, George (16 липня 2021). Classified Challenger tank specs leaked online for videogame (en-GB). Процитовано 17 липня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.