World Community Grid

World Community Grid (WCG) — це проєкт для розподілених обчислень (глобальна спілка користувачів, які надають вільні ресурси своїх комп'ютерів для вирішення складних завдань), запроваджений 2004 року. Розвивався компанією IBM (з технічного боку) у співпраці з Національним інститутом охорони здоров'я США, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, ООН[1]. У вересні 2021 року було оголошено, що право власності IBM передала Крембільському науково-дослідному інституту.

World Community Grid
Тип Розподілені обчислення
Розробник IBM
Перший випуск 16 листопада 2004
Платформа BOINC
Операційна система Windows
Linux
Mac OS
Android
Мова програмування C++
Стан розробки Активний
Вебсайт www.worldcommunitygrid.org

Проекти WCG проаналізували дані, пов'язані з геномом людини, Мікробіомом людини, хворобами людини, моделюванням опадів, врожайністю рису, екологічно чистою енергією, очищенням води, та деякі інші дані[2].

Проєкт обчислюється не лише добровольцями (у число яких може вступити кожен), але і партнерськими організаціями з багатьох країн. На 2/2/22 року нараховується 805 958 зареєстрованих користувачів[3], процесорних обчислень більш, ніж на 500 тисяч років.

Історія

Спочатку WCG підтримував лише Windows і працював на платформі компанії United Devices (авторів проєкту grid.org). Займався підпроєктом в grid.org, Smallpox Research Project — націленим на розвиток медикаментів проти натуральної віспи. Дослідження віспи проаналізувало ефективність сполук за допомогою великої розподіленої обчислювальної сітки. Пізніше відбувся перехід на платформу BOINC, який дозволив розширити коло користувачів з іншими операційними системами, наприклад Андроїд.

Команда WCG почала передавати дані для всіх активних проектів WCG до Крембільського науково-дослідного інституту. Початок тестування всієї системи відбудеться 28 лютого 2022 року.[4]

Інформація по міграції:

Веб-сайт World Community Grid проходить планове технічне обслуговування, але ми повернемося найближчим часом. У той же час, відвідайте нас на Фейсбук і Твіттер для отримання додаткової інформації.

Триває завершальний етап міграції WCG до Крембільського науково-дослідного інституту WCG.

  • World Community Grid призупиняє відправку робочих підрозділів: 14 лютого 2022 року.
  • World Community Grid призупиняє прийом робочих одиниць: 27 лютого 2022 року.
  • Сайт і форум будуть в автономному режимі: з 28 лютого по 22 квітня 2022 року.

Дякуємо за підтримку, терпіння і розуміння. Опубліковано 28 Лют 2022.[5]

Проєкти

Учасник може зробити вибір із низки досліджень, станом на лютий 2022 року є 5 активних проєктів і 26 завершених.

Активні

  • Search for potential treatments for COVID-19 (початок 14 травня 2020[6]) — Перевіряє хімічні сполуки, які можуть допомогти в боротьбі з COVID-19. Інструменти та методи, розроблені науковцями для боротьби з хворобою, можуть бути використані в майбутньому всіма дослідниками для швидшого пошуку методів лікування потенційних пандемій[7]. У співпраці з інститутом Скріппса[8].
  • Smash Childhood Cancer (початок 15 лютого 2016[9]) — Починаючи з 2009 року, World Community Grid є частиною боротьби з дитячим раком. Цей проєкт продовжує роботу, розширюючи пошук кращих методів лікування до більшої кількості видів дитячого раку.[10] У співпраці з Тібським університетом та Японською асоціацією дитячих онкологів[11], послуговуючись інструментом AutoDock.
  • Africa Rainfall Project (початок жовтень 2019 року[12]) — В Африці сільське господарство сильно залежить від локалізованих опадів, які важко передбачити. У співпраці з Трансафриканською гідрометеорологічною обсерваторією (TAHMO[13]) дослідники будуть моделювати опади на континенті. Головний дослідник проекту, професор Нік ван де Гізен, Ван Куфелер[14] а також Delft Global Initiative[15]. Використовуватиме обчислювальну потужність World Community Grid, дані The Weather Company та інші дані для покращення моделювання опадів, що може допомогти фермерам у країнах Африки на південь від Сахари успішно вирощувати свої врожаї.[16]
  • Help Stop TB (початок березень 2016[17]) — Мета допомогти боротися з хворобою туберкульоз, хворобою, спричиненою бактерією, яка розвиває стійкість до доступних на даний момент методів лікування. Розрахунки цього проекту спрямовані на міколеві кислоти в захисній оболонці бактерії, моделюючи поведінку цих молекул, щоб краще зрозуміти, як вони захищають бактерії. У співпраці з Ноттінгемським університетом.
  • Mapping Cancer Markers (початок листопад 2013[18])— дослідження спрямоване на виявлення маркерів, пов'язаних з різними типами раку, і аналізує мільйони точок даних, зібраних із тисяч зразків тканин здорових і ракових пацієнтів. До них належать тканини з раком легенів, яєчників, передміхурової залози, підшлункової залози та молочної залози. Порівнюючи ці різні точки даних, дослідники прагнуть визначити моделі маркерів для різних видів раку та співвіднести їх з різними результатами, включаючи чутливість до різних варіантів лікування. Дослідження зосереджено на 4 типах раку, з першим акцентом на рак легенів, а також на рак яєчників, рак простати та саркому.[19]

Не постійні або на стадії запуску

  • Beta Testing (стартував 1 серпня 2006) — це перевірка проєктів на стабільність і можливі помилки, перш ніж офіційно відбудеться запуск в WCG.

Завершені

  • Human Proteome Folding — Phase 1 (16 листопада 2004 — 18 липня 2006) — Першим великим проектом, що працює в мережі, був Проект згортання протеомів людини, або HPF1, який був призначений для прогнозування структури людських білків. Цей проект був унікальним у тому, що обчислення було виконано в тандемі з grid.org розподіленим обчислювальним проєктом.[20] Розроблений Річардом Бонно з Інституту системної біології, проєкт використовував грід-обчислення для отримання ймовірних структур для кожного з білків, використовуючи оцінку Розетти. Проєкт був покликаний створити ймовірну структуру для кожного білка. Дослідники сподіваються, що з цих прогнозів вони зможуть передбачити роль мільйонів різних білків. Краще розуміння людського білка може бути життєво важливим у пошуку ліків від хвороб людини.[21] Нью-Йоркський університет.
  • Human Proteome Folding — Phase 2 (23 червня 2006—2013) — розрахунок структури білків у людському тілі[22]. Цей проект, що випливає з HPF1, був зосереджений на білках, що виділяються людиною, з особливим акцентом на біомаркери та білки на поверхні клітин, а також плазмодію, організм, який викликає малярію. HPF2 генерує білкові моделі з більш високою роздільною здатністю, ніж HPF1. Хоча ці моделі з більш високою роздільною здатністю є більш корисними, вони також вимагають більшої обчислювальної потужності для створення.[23] Нью-Йоркський університет.

У звіті про стан у липні 2012 року вчені проекту повідомили, що результати, отримані за розрахунками WCG, використовуються доктором Маркусом Ландталером з Центру молекулярної медицини Макса Дельбруха (MDC) в Берліні. Результати HPF2 допомогли доктору Маркусу Ландталеру та його співробітникам написати нову статтю на «MRNA-пов'язаний протеом та його глобальний профіль зайнятості на стенограмах кодування білків»[24]

  • Help Defeat Cancer (20 липня 2006 — квітень 2007)[25] — Його мета полягає в тому, щоб краще вилікувати рак молочної залози, голови і шиї під час прогресування захворювання. Досліджував мікрослайди тканин, аби визначити як можна поліпшити терапію раку на ранньому етапі діагностики, тепер це Help Conquer Cancer (дивись далі).[26]

Лабораторія професора Девіда Форана в Інститут раку в Нью-Джерсі[27], UMDNJ — Медична школа Роберта Вуда Джонсона веде спільний проект з групою слідчих Університет Рутгерса[28] та Пенсильванський університет.[29] У співпраці з Національним інститутом раку (США).

  • Genome Comparison (21 листопада 2006[30] — 21 липня 2007[31]) — розшифровка інформації геномів різних організмів.[32] Oswaldo Cruz Institute.
  • Help Defeat Muscular Dystrophy — Phase 1 (початок грудень 2006[33] закінчився у червні 2007[34]) — досліджував білок-білкові взаємодії, за яких виникає захворювання м'язової дистрофії.[35]
  • Computing for Clean Water (21 вересня 2010[36] закінчився в липні 2015[37]) — досліджував застосування нанотехнологій для очищення води. Автор проєкту Франсуа Грей[38]. У співпраці з Університет Цінхуа, Citizen Cyberscience Centre.
  • FightAIDS@Home (Містив дві фази. Перша фаза стартувала 21 листопада 2005[39] Завершена була 11 листопада 2015[40]. Друга фаза стартувала 30 вересня 2015 р.[41] призупинена 14 жовтня 2020[42]) — це пошук нових методів лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу. Метою є знайдення серед мільйонів хімічних сполук речовини, здатної блокувати вірусну протеазу, що робить неможливим розмноження вірусу.[43] Це другий великий дослідницький проєкт WCG, який проводиться у співпраці The Scripps Research Institute і Prof. Arthur J. Olson's laboratory. І був першим проектом World Community Grid, який працював на смартфонах і планшетах з операційною системою Android. Фаза 2 була більш радикальною, ніж випливає з назви — волонтери World Community Grid мали можливість допомогти нам перевірити нову перспективну парадигму досліджень, яка може допомогти в пошуку лікування багатьох захворювань, а не тільки ВІЛ. Поточний стан проєкту «Призупинено».[44]
  • Help Conquer Cancer (стартував 6 листопада 2007[45]) — завдання полягало в тому, аби поліпшити результати рентгенівської кристалографії, яка допомагає дослідникам не лише описати невідомі структури протонеми людини, але і значним чином зрозуміти як утворюється рак. За підтримки Інституту дослідження раку Онтаріо[46] і Університетської мережі охорони здоров'я Торонто.
  • Nutritious Rice for the World (стартував 12 травня 2008[47]) — покращування властивостей сортів рису, в першу чергу для країн третього світу. University of Washington.
  • The Clean Energy Project (стартував 5 грудня 2008[48]) — це перша стадія проєкту перед якою поставлене завдання обрати з комбінацій молекул найбільш продуктивні для створення дешевих, гнучких і ефективних сонячних елементів. За підтримки Гарвардського університету i Department of Chemistry and Chemical Biology.
  • Help Fight Childhood Cancer (стартував 13 березня 2009[49]) — цей проєкт допоможе знайти ліки, які зможуть заблокувати три види білків звичайно позв'язуваних із розвитком нейробластоми (різновид раку) — одного з видів щільних пухлин, які найчастіше розвиваються у дітей у ранньому віці. Chiba University Chiba Cancer Center's[50]. Розрахунок цих ліків потенційно може зробити хворобу набагато більш виліковною в поєднанні з хіміотерапією.[51]
  • Influenza Antiviral Drug Search (стартував 5 травня 2009[52] — перша фаза закінчилась 22 жовтня 2009 року[53]) — намагаються знайти хімічні сполуки, які інгібують (блокують) ключові компоненти білкової оболонки вірусу грипу. Тринадцятий запущений проєкт працює у співпраці з The University of Texas Medical Branch i Galveston National Laboratory.
  • Help Defeat Muscular Dystrophy — Phase 2 (стартував 12 травня 2009[54] завершився травень 2013[55]) — створення нової бази даних з інформацією про функціонально взаємодійні білки. Decrypthon, AFM (French Muscular Dystrophy Association), CNRS (French National Center for Scientific Research), Universite Pierre et Marie Curie, IBM.
  • Discovering Dengue Drugs — Together (Перша фаза початок 21 серпня 2007[56] — 11 серпеня 2009[57] Друга фаза початок лютий 2010[58]) — пошук ліків і вакцин від денге, гарячки Західного Нілу, гепатиту C і жовтої гарячки. The University of Texas Medical Branch.
  • AfricanClimate@Home (жовтень 2007[59] — 9 липня 2008[60]) — перша стадія розробки точніших кліматичних моделей для різних регіонів Африки. University of Cape Town.
  • Microbiome Immunity Project (запущений в серпні 2017 р.[61] — 17.12.2021[62]) — Ми закінчили розрахунки WCG для проекту імунітету Мікробіома людини кілька місяців тому, але дослідження все ще тривають. Багатство даних, які ви допомогли нам придбати, є справжньою скарбницею для біологічних відкриттів![63] У співпраці з Університет Каліфорнії у Сан-Дієго, Броад інститут MIT та Гарвард, а також Інститут Флатірон Фонд Саймонс.[64]

Дослідники кажуть…

«Без World Community Grid ми б навіть не подумали про цей проект.»

Оригінальний текст (англ.)
«Without World Community Grid, we wouldn't have even contemplated this project.»

Роб Найт, доктор філософії Професор кафедри педіатрії та інформатики та інженерії Директор Центру мікробіомних інновацій Співголовний дослідник проекту імунітету мікробіома.

Примітки

  1. The New York Times. Published: November 16, 2004
  2. Research Overview. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 10 січня 2022.
  3. Global Statistics. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 9 січня 2022.
  4. WCG Data Transfer Underway, Stress Test of New Infrastructure Scheduled For Feb 28th. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  5. Home. www.worldcommunitygrid.org (англ.). Процитовано 28 лютого 2022.
  6. Help Stop COVID-19 and Future Pandemics in Their Tracks. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 27 січня 2022.
  7. OpenPandemics - COVID-19 | Research | World Community Grid. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 27 січня 2022.
  8. Your computer can help scientists seek potential COVID-19 treatments. www.scripps.edu (англ.). Процитовано 27 січня 2022.
  9. Smash Childhood Cancer | Research | World Community Grid. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 27 січня 2022.
  10. Welcome to the Help Fight Childhood Cancer project.. www.project-hfcc.jp. Процитовано 10 січня 2022.
  11. Children's Cancer Association of Japan. ccaj-found.or.jp. Процитовано 28 січня 2022.
  12. Announcing the Africa Rainfall Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 29 січня 2022.
  13. The Trans-African Hydro-Meteorological Observatory (TAHMO). tahmo.org. Процитовано 30 січня 2022. (англ.)
  14. Ondersteuning door Familie Vereniging "Van Kuffeler". TU Delft. Процитовано 30 січня 2022. (нід.) (англ.)
  15. TU Delft | Global Initiative. TU Delft. Процитовано 30 січня 2022. (англ.)
  16. Super computing power for rainfall modelling in Africa. TU Delft (амер.). Процитовано 10 січня 2022.
  17. Researchers Partner with World Community Grid to Help Stop a Leading Killer. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 29 січня 2022.
  18. Mapping Cancer Markers project launch. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 29 січня 2022.
  19. MappingCancerMarkers. www.cs.utoronto.ca. Процитовано 10 січня 2022.
  20. World Community Grid - View Thread - Launch of Human Proteome Folding Phase 2 project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 2 лютого 2022.
  21. Human Proteome Folding. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 23 грудня 2021.
  22. Human Proteome Folding - Phase 2. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 7 грудня 2021.
  23. Human Proteome Folding - Phase 2. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 2 лютого 2022.
  24. Baltz, Alexander G.; Munschauer, Mathias; Schwanhäusser, Björn; Vasile, Alexandra; Murakawa, Yasuhiro; Schueler, Markus; Youngs, Noah; Penfold-Brown, Duncan та ін. (8 червня 2012). The mRNA-Bound Proteome and Its Global Occupancy Profile on Protein-Coding Transcripts. Molecular Cell (English) 46 (5). с. 674–690. ISSN 1097-2765. PMID 22681889. doi:10.1016/j.molcel.2012.05.021. Процитовано 2 лютого 2022.
  25. World Community Grid - View Thread - Help Defeat Cancer project launched. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 2 лютого 2022.
  26. Help Defeat Cancer. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 23 грудня 2021.
  27. Homepage | Rutgers Cancer Institute of New Jersey. www.cinj.org. Процитовано 2 лютого 2022.
  28. Rutgers University. Rutgers University (англ.). Процитовано 2 лютого 2022.
  29. University of Pennsylvania. www.upenn.edu. Процитовано 2 лютого 2022.
  30. World Community Grid - View Thread - Launch of Fiocruz Genome Comparison Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 28 лютого 2022.
  31. World Community Grid - View Thread - Genome Comparison project near completion. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 28 лютого 2022.
  32. Fiocruz Genome Comparison. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 23 грудня 2021.
  33. World Community Grid - View Thread - Launch of the Help Cure Muscular Dystrophy Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  34. World Community Grid - View Thread - Encore merci à tous / Thanks again very much. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  35. Help Cure Muscular Dystrophy. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 23 грудня 2021.
  36. Launch of the Computing for Clean Water Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 4 лютого 2022.
  37. Enhancing the potential for nanotechnology to improve access to clean water for millions. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 4 лютого 2022.
  38. Prof. Francois Grey. cui.unige.ch. Процитовано 4 лютого 2022.
  39. Pioneering new techniques in the fight against HIV. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 7 грудня 2021.
  40. A decade of progress is just the beginning in our fight against AIDS. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  41. Pioneering new techniques in the fight against HIV. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  42. October Update: FightAIDS@Home. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  43. FightAIDS@Home. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 23 грудня 2021.
  44. October Update: FightAIDS@Home. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  45. World Community Grid - View Thread - Launch of Help Conquer Cancer Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 7 грудня 2021.
  46. Weiss, Todd R. (6 листопада 2007). Cancer research gets boost from World Community Grid project. Computerworld (англ.). Процитовано 9 січня 2022.
  47. End of Nutritious Rice for the World project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 7 грудня 2021.
  48. World Community Grid - View Thread - Launch of The Clean Energy Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 19 лютого 2022.
  49. World Community Grid - View Thread - Launch of the Help Fight Childhood Cancer Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 26 лютого 2022.
  50. Help Fight Childhood Cancer | Research | World Community Grid. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 26 лютого 2022.
  51. Help Fight Childhood Cancer | Research | World Community Grid. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 26 лютого 2022.
  52. World Community Grid - View Thread - Launch of Influenza Antiviral Drug Search Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  53. World Community Grid - View Thread - Influenza Antiviral Drug Search (Phase 1) Completion. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  54. World Community Grid - View Thread - Launch of the Help Cure Muscular Dystrophy – Phase 2 Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  55. End of the Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  56. World Community Grid - View Thread - Launch of Discovering Dengue Drugs - Together Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  57. World Community Grid - View Thread - Discovering Dengue Drugs – Together (Phase 1) Completion. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  58. Launch of Discovering Dengue Drugs - Together - Phase 2 Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  59. World Community Grid - View Thread - Launch of AfricanClimate@Home Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  60. World Community Grid - View Thread - Thank you Grid Users. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 22 лютого 2022.
  61. The Bacteria Inside Us: Gaining a New Understanding of Human Disease. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 20 лютого 2022.
  62. Closing summary from Microbiome Immunity Project. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 20 лютого 2022.
  63. Microbiome Immunity Project | Research | World Community Grid. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 30 грудня 2021.
  64. Microbiome Immunity Project Researchers Create Ambitious Plans for Data. www.worldcommunitygrid.org. Процитовано 20 лютого 2022.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.