Івано-Франківський меморіальний сквер

Івано-Франківський меморіальний сквер сквер у місті Івано-Франківську, Україна, має статус пам'ятки державного значення.

Івано-Франківський меморіальний сквер
Центральний вхід до Івано-Франківського меморіального скверу, травень 2010
Центральний вхід до Івано-Франківського меморіального скверу, травень 2010
Інформація про цвинтар
48°55′01″ пн. ш. 24°42′00″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Івано-Франківськ
Відкрито 1982
Статус меморіал і Сквер
Кількість поховань 25

Івано-Франківський меморіальний сквер
Івано-Франківський меморіальний сквер (Івано-Франківська область)
Капличка в Меморіальному сквері

Облаштований на території зруйнованого за радянської влади міського цвинтаря поблизу вулиці Сапіжинської (нині Незалежності), відомого також як Станиславівський некрополь, Станіславський некрополь, де було поховано понад 10000 осіб.

Історія

Вхід до скверу розташовується між нинішніми готелем «Надія» та обласним музично-драматичним театром імені Івана-Франка. Праворуч від входу була німецька євангельська церква (1883), яку за радянських часів перетворили на спортзал, а пізніше повністю зруйнували. Навпроти розташовувалася спеціальна майстерня, де виробляли унікальні, не подібні між собою надгробні скульптури та гробівці. Тут працювали станиславівські, львівські, віденські майстри Ян Бембнович, Маріан Антоняк, Юліан Марковський, Антон Шімзер. Але, на жаль, їхні роботи з часом були знищені та безповоротно втрачені.

На початку 1980-х років старий некрополь міста був зруйнований майже повністю. Ймовірною причиною знищення могил у той час могло бути поховання 143-ох січових стрільців, а також учасників «польського» повстання 1831 р. та Січневого повстання (18631864 рр.). Після цього цвинтар закрили й перетворили його на сквер.

У 1982 році була виконана реконструкція скверу на меморіальний, — реставрували уцілілі могили, встановлені меморіальні дошки.

Повторна реконструкція меморіального скверу відбулася у 2002, під час якої на його території звели капличку Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Пам'ятник Романові Гурику

Поховані

Учасники Війни на сході України

Герої Майдану

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.