Іфігенела Андрусова

Іфігенела Андрусова (Iphigenella andrussowi[1]) — вид ракоподібних, ендемічний для чорноморсько-каспійського регіону, занесений в Червону книгу України.

?
Іфігенела Андрусова
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Клас: Вищі ракоподібні (Malacostraca)
Підклас: Eumalacostraca
Надряд: Peracarida
Ряд: Бокоплави (Amphipoda)
Підряд: Бокоплавовидні (Gammaridea)
Надродина: Gammaroidea
Родина: Іфігенелові (Iphigenellidae)
Рід: Іфігенела (Iphigenella)
Вид: Іфігенела Андрусова
Iphigenella andrussowi
(G. 0. Sars, 1896)

Таксономічна характеристика

Один з 3 видів роду; всі 3 види зустрічаються у фауні України.

Природохоронний статус

В Червоній книзі України має природохоронний статус «Вразливий». У виданні 2009 року біноміальна назва помилково записана як Iphigenella andrussovi.[2] У виданні 1994 року біноміальна назва також була помилковою Iphigenella andrusowi.[3]

Поширення

Знайдена в пониззях Дунаю, Дністра (на віддалі 25 км від впадіння в лиман), Дніпра (ділянка між впадінням р. Інгульця у Дніпро і його гирлом), Південного Бугу (від гирла до смт Матвіївки Миколаївської області), а також у Дністровському i Дніпровсько-Бузькому лиманах. Акліматизована в Каховському водосховищі та у водоймах Інгулецької зрошувально-обводнювальної системи. Ізольована популяція виду існує в середній частині Каспійського моря на широті м. Красноводська (Туркменістан).

Місця перебування

Прісноводні та солонувато-водні ділянки лиманів та пониззя річок. Піщані, мулисто-піщані та піщано-черепашкові біотопи. Трапляється на глибинах до 5 м.

Чисельність

Незначна (1 — 3 особини на 1 м² дна). Причини зміни чисельності Забруднення водойм.

Особливості біології

Евритермний вид.

Розмноження у неволі

Проводилося для акліматизації.

Заходи охорони

Слід вивчити особливості біології виду, взяти під охорону характерні для нього біотопи.

Примітки

Джерела інформації

Марковский Ю. М., 1953, 1954, 1955; Ярошенко М. Ф., 1957; Цееб Я. Я., Оліварі Г. А., 1958; Мордухай-Болтовской Ф. Д., 1960; Журавель П. А. 1963; Коненко Г. Д., Підгайко М. Л., Радзимовський Д. О., 1965; Атлас беспозвоночных Каспийского моря, 1968; Пидгайко М. Л., Кражан С. А., 1972; Дедю И. И., 1980.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.