Їжатець малайський

Їжатець малайський (Hystrix brachyura) — вид гризунів із родини їжатцеві роду їжатець (Hystrix).

?
Їжатець малайський
Hystrix brachyura

Hystrix brachyura
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Підряд: Їжатцевиді (Hystricomorpha)
Родина: Їжатцеві (Hystricidae)
Рід: їжатець (Hystrix)
Вид: Їжатець малайський
Hystrix brachyura
Linnaeus, 1758

Мапа розповсюдженості виду Hystrix brachyura
Посилання
Вікісховище: Hystrix brachyura
Віківиди: Hystrix brachyura
EOL: 1038712
ITIS: 584683
МСОП: 10749
NCBI: 143286

Опис

Це великий і товстий гризун. Вкритий голками або шипами у верхніх частинах тіла з чорними і білими або пожовклими смугами. Має короткі кремезні ноги, покриті коричневими волосками. Є чотири кігті на передніх і п'ять задніх ногах. І передні й задні ноги мають гладкі підошви. Голова й тіло близько 63-72.5 см, а хвіст становить близько 6-11 см. Вага складає близько 0.7 кг-2.4 кг.

Поширення

Мешкає в південно-східній Азії, в країнах Бангладеш, Китай, Індія, Індонезія, Лаос, Малайзія, М'янма, Непал, Таїланд, В'єтнам. Може жити і серед чагарників і на відкритих площах, прилеглих до лісу і в лісах на висотах до 1500 м. Може також проживати й у сільськогосподарських районах, але йому потрібна поруч кам'яниста місцевість, щоб створювати там лігва чи рити нори.

Поведінка

Нори, як правило, займають сім'ї. Вони, як правило харчуються корінням, бульбами, корою та опалими плодами; також їдять падло й комах. Ведуть нічний спосіб життя. Можуть бути знайдено окремо або в парах.

Відтворення

Після періоду вагітності близько 110 днів, два або три дитинча народжуються. Два приплоди можуть бути на рік.

Загрози та охорона

У Південно-Східній Азії, на нього полюють через продовольство і в лікарських цілях, але це не вважається, серйозним впливом на популяцію. У Південній Азії, він перебуває під загрозою втрати середовища проживання через будівництво гребель, населених пунктів та іншого розвитку інфраструктури. Цей вид присутній в багатьох охоронних районах.

Примітки

  1. (англ.) Lunde, D., Aplin, K. & Molur, S. (2008). Hystrix brachyura. 2008 Червоний список Міжнародного союзу охорони природи. МСОП 2008. Переглянуто 5 січня 2009.

Джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.