Агуапанела

Агуапанела (ісп. Aguapanela) — це напій, широко поширений по всій Південній Америці, в деяких частинах Центральної Америки та Карибського басейну. Назва напою означає «панелова вода», тому що він являє собою настій, приготований з панели — нерафінованого брикетованого тростинного цукру.

Агуапанела
Колумбійська кава на основі агуапанели з булочкою пандебоно.
Тип напій
Походження Латиноамериканська кухня
Необхідні компоненти Панела, вода.
Зазвичай використовувані компоненти Лимон, лайм, молоко, кориця.

Хоча варіації рецепту існують по всій Південній Америці, агуапанела найбільш популярна в Колумбії, Венесуелі та деяких частинах Бразилії, де вона становить помітну конкуренцію чаю і каві.

Приготування

Агуапанела готується шляхом додавання шматочків панели в гарячу воду і перемішування до повного розчинення шматочків. Напій можна подавати як гарячим, так і охолодженим, часто з додаванням лимону чи лайму. У гарячому вигляді до агуапанели іноді додають молоко, або навіть просто розводять панелу гарячим молоком замість звичайної води.

Поява і поширення агуапанели пов'язана з тим, що панела має набагато більш насичений смак, ніж звичайний цукор, навіть тростинний, і відмінно додає смак напою сама по собі.

Проте агуапанела може слугувати й основою для інших напоїв, наприклад, для кави.

Існує також алкогольна версія агуапанели під назвою канелазо (ісп. Canelazo), куди додаються кориця і тростинна горілка агуарденте, зроблена з тієї ж самої цукрової тростини. Канелазо зазвичай подають, розтерши цукор по краях склянки.

Поширення

Нині Колумбія є світовим лідером з виробництва та вживання панели на душу населення, причому значна частина споживається саме в вигляді агуапанели. Зустріти цей напій можна майже скрізь, від сільської таверни до столичних кафе-бутиків.

Агуапанела зустрічається також в Еквадорі, Чилі, Перу, Коста-Риці (під назвою agua dulce — «свіжа вода») та деяких інших країнах.

Корисні властивості

Існують переконання про наявність у агуапанели різних корисних властивостей, але серйозною наукою це не підтверджується[1].

Примітки

  1. Ph.D, Alan Barclay; Sandall, Philippa; Shwide-Slavin, Claudia. The Ultimate Guide to Sugars and Sweeteners: Discover the Taste, Use, Nutrition, Science, and Lore, of Everything from Agave Nectar to Xylitol. Workman Publishing. ISBN 9781615192168.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.