Адміністративна реформа в Естонії (2017)
Адміністративна реформа в Естонії 2017 року — адміністративно-територіальна реформа місцевого самоврядування, що завершилась у 2017 році. Мета адміністративної реформи — забезпечити ефективність самоврядування в питаннях надання громадських послуг, використання переваг для розвитку регіонів та підвищення конкурентоспроможності, а також забезпечити більш рівномірний регіональний розвиток. Для виконання мети реформи передбачалося зміна адміністративно-територіальної організації волостей і міст, а саме укрупнення одиниць самоврядування шляхом добровільного, а в деяких випадках, і примусового злиття. У результаті реформи кількість місцевих самоврядувань зменшилася з 213 (30 міських та 183 волосні) до 79: 15 міст-муніципалітетів та 64 волості.
Підготовка та проведення реформи
6 липня 2016 року Рійґікоґу прийняв Закон про адміністративну реформу, згідно з яким на території місцевого самоврядування має проживати не менш ніж 5 000 чоловік. За прийняття закону проголосували 56 депутатів, проти — 38.[1]
Органам самоврядування була дана можливість до кінця 2016 року прийняти рішення про добровільне об'єднання. З 213 чинних на той момент самоврядувань 160 прийняли рішення про добровільне злиття на етапі ініціативи місцевих органів. Варіанти об'єднання решти самоврядувань визначив Уряд Республіки.
Злиття самоврядувань супроводжувалося зміною повітових кордонів, коли з одного повіту волость або її частина приєднувалася до самоврядування, підпорядкованого іншому повіту. Однойменні села, що потрапляли при об'єднанні волостей до одного і того ж самоврядування, отримували нові назви.
15 жовтня 2017 року в Естонії відбулися вибори в органи місцевого самоврядування. Адміністративно-територіальні зміни набули чинності в день оголошення результатів виборів (тобто на наступний день після опублікування рішення про реєстрацію членів місцевих рад)[2].
Зміни в адміністративному поділі Естонії
Примітки
- Riigikogu võttis vastu haldusreformi seaduse. Riigikogu.
- Kõik omavalitsuste ühinemised ja liitumised on jõustunud. Rahandusministeerium. 13.11.2017.
Джерела
- Riigikogu võttis vastu haldusreformi seaduse. Riigikogu. (ест.)
- Правительство одобрило продолжение объединения местных самоуправлений и исключения из правил административной реформы (рос.)
- Valitsus leppis kokku omavalitsuste ühinemissuunad (ест.)
- Kõik omavalitsuste ühinemised ja liitumised on jõustunud. Rahandusministeerium. (ест.)
Посилання
- Haldusreform (Адміністративна реформа). Rahandusministeerium. (ест.)