Алашехір

Алашехі́р (тур. Alaşehir) — місто та район у Західній Туреччині. Розташований на схід Ізміра на 105 км, з'єднаний з ним залізницею. Розташований в ілі Маніса. Населення на 2000 рік становило 39 590 мешканців.

Алашехір
тур. Alaşehir
Основні дані
38°21′ пн. ш. 28°31′ сх. д.
Країна  Туреччина
Регіон Маніса

Межує з

— сусідні нас. пункти
Salihlid, Kulad, Sarıgöld, Eşmed, Kuyucakd, Nazillid, Kirazd ?
Площа 997 км²
Населення 39 590 (2000)
Висота НРМ 189  м
Часовий пояс +2
Номери автомобілів 45
GeoNames 324172
Поштові індекси 45600
Міська влада
Вебсайт alasehir.bel.tr
Мапа
Алашехір
Алашехір (Туреччина)


 Алашехір у Вікісховищі

Алашехір знаходиться у долині річки Кузу (Когамус в античності) біля підніжжя гір Боздаг (Тмолус в античності). В одному з мінеральних джерел — популярна в Туреччині вода. За межами Туреччини відомий сушеним виноградом сорту Султана.

Місто аж до турецького завоювання носило назву Філадельфія.

Історія

Заснований царем Пергама Євменом II — він назвав місто на знак любові до свого брата, який став його наступником Атталу (159–138 до н. е.). Аттал II своєю лояльністю заробив прізвисько «Philadelphos», буквально означає «єдиний, хто любить свого брата». Не мав спадкоємця Аттал III Філометр, останній з правителів-Атталідів Пергамського царства, заповів своє царство своїм римським союзникам, коли помер у 133 р. до н. е. У 129 р. до н. е. Рим заснував провінцію Азія, об'єднавши провінцію Іонія і колишнє Пергамський царство.

З 133 до н. е.. місто належить Римській імперії, а після падіння Риму його спадкоємиці Візантії. У другій половині XIV століття Філадельфія — незалежне грецьке місто-держава. Узятий військами Баязида II і Мануїла II Палеолога у 1390 після довгого опору, у той час як інші міста Азії капітулювали. Після цього перейменовано в Алашехир.

Через 12 років місто було захоплене Тимуром, який побудував стіну з трупів своїх бранців. Фрагмент зображення цьієї споруди знаходиться у бібліотеці Кафедрального собору у Лінкольні (Англія). Потім 1402 місто було знову захоплене султаном Мурадом II.

Філадельфія була останньою Візантійської твердинею у внутрішній Малій Азії. Греки, що жили тут, втекли з міста протягом першої світової війни і створили у Греції Нову Філадельфію.

Під час другої греко-турецької війни місто окуповане військами Греції з 1919 по 1922.

Збереглися залишки візантійської церкви.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.