Аллан Джордж Барнард Фішер

Аллан Джордж Барнард Фішер (англ. Allan George Barnard Fisher, *26 жовтня 1895(18951026), Крайстчерч, Нова Зеландія 8 січня 1976, Лондон, Англія) — відомий економіст з Нової Зеландії, професор, доктор філософії.

Аллан Фішер
Allan George Barnard Fisher
Аллан Фішер в 1918 р. в Палестині на верблюді під час служби в австралійській армії у Першій світовій війні
Народився 26 жовтня 1895(1895-10-26)
Крайстчерч
Помер 8 січня 1976(1976-01-08) (80 років)
Лондон
Громадянство  Нова Зеландія
Діяльність економіст
Відомий завдяки економіка
Alma mater Лондонська школа економіки та політичних наук
Науковий ступінь доктор філософії
Вчене звання професор
Заклад Університет Отаго і Університет Західної Австралії
Учасник Перша світова війна

Найбільш помітним його внеском було дослідження економічного розвитку з точки зору послідовного домінування різних секторів економіки: первинного, вторинного та третинного секторів (теорія трьох секторів).[1][2]

Життєпис

Аллан народився в Новій Зеландії, але разом із батьками переїхав до Австралії, де навчався в Шотландському коледжі та Мельбурнському університеті.

З 1916 р. до початку 1918 р. Аллан служив в австралійській армії в 14-му австралійському загальному госпіталі в Каїрі та Порт-Саїді[3]. Пізніше він переїхав до Палестини і провів 5 місяців на дорозі «Яффа Єрусалим» з австралійською польовою машиною швидкої допомоги 5-го верблюжого корпусу. Після повернення до Мельбурнського університету в 1919 році він став викладачем кафедри філософії. Він виступив з доповіддю на тему «Палестина та Єрусалим», копії якої зберігаються в бібліотеці Мельбурнського університету та у Британській бібліотеці.

У 1924 році він здобув ступінь доктора філософії в Лондонській школі економіки. Нотатки про лекції, які він робив, зберігаються в архіві «LSE». Він повернувся до Австралії в 1925 році і був професором економіки в Університеті Отаго з 1925 р. до 1935 року.

У 1930—1931 роках Аллан отримав стипендію Рокфеллера, що дозволило йому подорожувати та навчатися в Китаї, Росії, Польщі, Швейцарії (Женева), Англії та Сполучених Штатах.

У 1936—1937 роках Аллан був професором економіки в Університеті Західної Австралії в Перті. У 1938 році його сім'я переїхала до Англії, коли Аллан отримав посаду професора дослідження цін у Королівському інституті міжнародних відносин, відомому як «Chatham House», у Лондоні, і став професором міжнародної економіки в м. Лондоні. Це включало поїздки до Скандинавії та на Балкани, а в 1939 р. його родина переїхала до Оксфорда. Лекції, які читав Фішер були включені в спеціальний випуск онлайн-архіву «Chatham House».

У 1934 р. Алан став головним редактором журналу «Economist Bank of New South Wales». Під час Другої світової війни він оплатив дві поїздки в Сполучені Штати, до підготовчої комісії ФАО і 1944 р. був радником в посольстві Нової Зеландії в Вашингтоні (округ Колумбія). Він також взяв участь у Бреттон Вудській конференції, а також 1946 року у Паризькій мирній конференції, перш ніж приступити того ж року до праці в Міжнародному валютному фонді. Аллан вийшов на пенсію в 1960 році і прожив в Англії до кінця свого життя.

Праці

Примітки

  1. (англ.) Endres, Anthony M. «‘Structural'economic thought in New Zealand: The inter‐war contribution of AGB Fisher∗.» New Zealand Economic Papers 22.1 (1988): 35–49.
  2. (англ.) Hogan, W. 2002, 'A.G.B. Fisher: Trans-Tasman Economist', History of Economic Thought Society of Australia Conference in History of Economic Thought Society of Australia Conference.
  3. (англ.) Allan George Barnard Fisher.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.