Альзакола білоброва

Альзако́ла білоброва[2] (Cercotrichas leucophrys) — вид горобцеподібних птахів родини мухоловкових (Muscicapidae). Мешкає в Східній, Центральній і Південній Африці.

?
Альзакола білоброва

Білоброва альзакола (підвид C. l. leucophrys)

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Мухоловкові (Muscicapidae)
Рід: Альзакола (Cercotrichas)
Вид: Альзакола білоброва
Cercotrichas leucophrys
(Vieillot, 1817)

Ареал поширення виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Erythropygia zambesiana
Erythropygia ruficauda
Erythropygia leucophrys
Посилання
Вікісховище: Cercotrichas leucophrys
Віківиди: Cercotrichas leucophrys
ITIS: 559132
МСОП: 22709927
NCBI: 228331

Опис

Білоброва альзакола (підвид C. l. zambesiana
Білоброва альзакола (підвид C. l. leucophrys)

Довжина птаха становить 14-16,5 см. Виду не притаманний статевий диморфізм. Тім'я каштанове, оливково-коричневе або сірувато-коричневе. Над очима білі "брови". Крила темні, покривні пера на кінці білі. На грудях темні смуги, кількість яких різиться в залежності від підвиду. Груди і боки охристі, спина, в залежності від підвиду, коричнева, каштанова або руда. Забарвлення хвоста варіюється від сірувато-коричневого до рудого, ні кінці чорна смуга, кінчик білий.

Підвиди

Виділяють дев'ять підвидів:[3]

Поширення і екологія

Білоброві альзаколи мешкають в Південному Судані, Ефіопії, Сомалі, Джибуті, Уганді, Руанді, Бурунді, Кенії, Танзанії, Демократичній Республіці Конго, Республіці Конго, Габоні, Анголи, Замбії, Зімбабве, Мозамбіку, Намібії, Ботсвані, Есватіні і Південно-Африканській Республіці. Живуть в саванах, сухих тропічних лісах і чагарникових заростях, на полях і плантаціях, в садах. Зустрічаються на висоті до 1400 м над рівнем моря. Ведуть переважно осілий спосіб життя, за винятком крайнього півдня. Живляться комахами. зокрема термітами і мурахами, яких шукають на землі. Білоброві альзаколи є моногамними птахами, гніздяться влітку. Гніздо робиться з сухої трави, розміщується серед трави на висоті від 10 до 20 см над землею. В кладці 3 кремових з коричневими і пуропуровими плямками яйця розміром 20×14 мм. Насиджує лише самичка.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Cercotrichas leucophrys.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Chats, Old World flycatchers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 27 лютого 2022.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.