Альфред Роллер

Альфред Роллер (нім. Alfred Roller; 2 жовтня 1864, Брно 21 червня 1935, Відень) — австрійський художник, ілюстратор, театральний декоратор, сценограф, дизайнер, графік і педагог. Один із основоположників модерну в австрійському живописі.

Альфред Роллер
нім. Alfred Roller

Народження 2 жовтня 1864(1864-10-02)[1][2][…]
Брно, Землі Богемської Корони, Австрійська імперія[1][3]
Смерть 21 червня 1935(1935-06-21)[1][4][…] (70 років) або 12 червня 1935(1935-06-12)[5] (70 років)
  Відень, Федеративна держава Австрія[1]
Поховання
Країна  Австрія[6]
Навчання Академія образотворчих мистецтв (Відень)
Діяльність художник, педагог, літограф, дизайнер, fashion figure artist, сценограф, графік, педагог
У шлюбі з Mileva Rollerd
Родичі Raoul Stojsavljevicd

 Альфред Роллер у Вікісховищі

Біографія

Альфред Роллер вивчав архітектуру та живопис у Віденській академії образотворчих мистецтв, був учнем Християна Гріпенкерля та Едуарда Пейтнера фон Ліхтенфельса.

1897 року разом із Густавом Клімтом, Йозефом Ольбріхом, Коломаном Мозером, Йозефом Хофманом став одним із засновників, а з 1902 — президентом групи художників Австрії Віденська сецесія. З 1899 був професором за класом малюнка Віденської художньо-промислової школи (Kunstgewerbeschule), а потім став її директором.

У 1903 році композитор і диригент Густав Малер запросив Роллера у Віденську Придвору оперу на посаду головного художника, що виявилася вакантною після відходу Генріха Лефлера. Його робота з Малер принесла революційні зміни в оперний театр.

Невдовзі після відходу Малера Роллер залишив Придворну оперу; з 1909 року був директором Віденської художньо-промислової школи. У 1911 році він повернувся до роботи в театрі, оформляв спектаклі в Дрездені та на Зальцбурзькому фестивалі, останніми роками знову працював у Віденській опері.

Творчість

На початку своєї творчої кар'єри Роллер активно займався в галузі графічного дизайну та графіки. Створив численні обкладинки та віньєтки для періодичних видань, а також плакати до четвертої, чотирнадцятої та шістнадцятої виставок Сецесіону. Він також спроектував макет самих виставок та був їх учасником.

Разом з іншими митцями-модерністами створив журнал «Ver Sacrum», який займався широким поширенням їхніх ідей.

Автор цілого ряду плакатів, екслібрисів, ілюстрацій та картин. Розробив оригінальний сецесійний шрифт.

Галерея

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.