Антихрист (фільм)

«Анти́христ» (англ. Antichrist) — фільм Ларса Фон Трієра, прем'єра якого відбулася 18 травня 2009 року на Каннському кінофестивалі, де він був неоднозначно сприйнятий публікою та критиками.[2][3][4][5]

Антихрист
Antichrist
Жанр драма, фільм жахів
Режисер Ларс фон Трієр
Продюсер Мета Луїза Фолдагер
Сценарист Ларс фон Трієр
У головних
ролях
Віллем Дефо
Шарлотта Генсбур
Оператор Ентоні Дод Мантл
Композитор Крістіан Ейднес Андерсен
Монтаж Андерс Рефн
Кінокомпанія Zentropa
Дистриб'ютор Nordisk Film і Budapest Filmd[1]
Тривалість 104 хв.
Мова англійська
Країна Данія
 Німеччина
 Франція
 Швеція
 Італія
 Польща
Рік 2009
Дата виходу 18 травня 2009
Кошторис 11 млн. $
Касові збори 0,8 млн. $
IMDb ID 0870984
Рейтинг MPAA: R
www.antichristthemovie.com

Сюжет

Головні герої фільму — родина європейських інтелектуалів, імен яких у стрічці не називають. Героїня Шарлотти Генсбур історик і письменниця, що пише дисертацію про полювання на відьом у середньовічній Європі. Герой Віллема Дефо (її чоловік) психотерапевт. У той час, як чоловік і дружина кохаються, їхній маленький син випадає з вікна. Після цих страшних подій жінка потрапляє в психіатричну клініку, де місяць не приходить до тями. Її мучать відчай та почуття провини. Чоловік як практикуючий психотерапевт сумнівається у правильності лікування, яке надається його дружині, і самовпевнено вважає, що зможе сам вивести жінку із її важкого емоційного стану. У терапевтичних цілях подружжя вирушає до власного лісового будиночка, який називається Едем і якого героїня чомусь боїться, як вогню. Саме там і розгортається дія фільму. Трієрівська героїня поступово проходить усі стадії прийняття втрати близької людини: шок, гнів, депресію та примирення. Проте хвороба заводить Жінку на манівці, і замість примирення, на неї та її Чоловіка очікує «скорбота», «біль» та «відчай» (так називаються і розділи у фільмі фон Трієра). Жінка втрачає контроль над своїми відчуттями, остаточно божеволіє і починає катувати саму себе і свого чоловіка. Коли Чоловік це розуміє, його цивілізованість відступає перед інстинктом самозбереження.

Фільм складається з таких частин:

  • Пролог
  • Біда
  • Біль (Хаос править)
  • Відчай (Мізогінія)
  • Троє жебраків
  • Епілог

У ролях

Виконавці головних ролей.

Цікаві факти

  • Голос лиса належить Віллему Дефо.
  • На фільм «Антихрист» було написано більше рецензій, ніж на усі попередні фільми Трієра разом узяті.
  • За словами Фон Трієра, в основу образного змісту картини лягли його власні сни про жорстокість і секс[6].
  • Під час показу в Каннах глядачі, серед яких були присутні кінокритики і журналісти, відкрито демонстрували свою неприязнь: відпускали їдкі коментарі з приводу фільму, голосно сміялися, викрикували й свистіли[6]. Під час прем'єрного показу щонайменше 4 особи знепритомніли.[7][8]
  • Очолювана Ларсом фон Трієром компанія Zentropa заявила про запуск відеогри «Едем» за мотивами фільму «Антихрист»[9].
  • „Я нічого не можу сказати в захист «Антихриста»… єдине — це моя абсолютна віра у фільм — найважливіший фільм у всій моїй кар'єрі“, — зізнався Ларс фон Трієр відразу після провального показу[10]. Відомий невротик Ларс фон Трієр не раз зізнавався у власних душевних негараздах, які навіть потребували клінічного лікування. За словами режисера, головною метою цього фільму було вилікувати самого Трієра від депресії[11].
  • Стрічка викликала бурхливе обговорення, викликане у першу чергу садистськими порнографічними сценами у ній. Екуменічне журі Каннського кінофестивалю, яке зазвичай відзначає фільми, що пропагують гуманістичні та загальнолюдські цінності, навіть дало «Антихристу» спеціальну антинагороду за мізогінію[12].
  • Під час зйомок фільму Трієр відійшов від правил «Догми 95», скомбінувавши зйомки ручною камерою та новою цифровою камерою RED. Також у фільмі залучена комп'ютерна графіка, що дуже нетипово для Трієра.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.