Аргаяшський район

Аргаяшський район (рос. Аргаяшский район, башк. Арғаяш районы) - муніципальне утворення в Челябінській області Росії.

Аргаяшський район

рос. Аргаяшский район

башк. Арғаяш районы
Герб Прапор
Муніципальне утворення:
муніципальний район
Село Аргаяш
Країна  Росія
Область Челябінська область
Номерний знак 74, 174
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 40 735 (2015)
 - густота 14,6
Площа
 - повна 2791 км²
Висота
 - максимальна 284 м
 - мінімальна 284 м
Часовий пояс MSK+2 (UTC+5)
Дата заснування 20 серпня 1930
Голова районної
адміністрації
Валішин Ісрафіль Макинович
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Аргаяшський район

Адміністративний центр - село Аргаяш.

Географія

Район розташований у північній частині Челябінської області. Район займає площу 2 791 км², з них 26% - ліси, 11% - водойми (це 50 озер і 9 річок). Площа сільськогосподарських угідь 140,8 тис. га. Загальна протяжність кордонів - 250 км.

Історія

Башкирське самоврядування у регіоні було організоване восени 1917 року М.-Г. Курбангалієвим; був утворений Аргаяшський кантон Башкурдистану. З 1919 року по 1930 рік кантон перебував у складі Башкирської АРСР, і представляв собою анклав всередині величезної Уральської області. Район утворений в 1930 році в складі Башкирської АРСР шляхом поділу кантону на 2 райони (Аргаяшского та Кунашацького). При поділі Уральської області в 1934 році, Аргаяшський район увійшов до складу Челябінської області, при цьому в 1934 році входив до складу Аргаяшського національного округу Челябінської області [1].

Населення

Населення - 40 735 чол.

Національний склад

У районі розташовані переважно башкирські населені пункти. Росіяни переважають в селах Кузнецьке, Увільди та Губернське, селі Марксист, селищах Міаській та Каракульмяк, а також у райцентрі Аргаяш. Татари проживають серед башкир в селі Кулуево, селищі Ішаліно та в райцентрі Аргаяш, татарських населених пунктів в районі немає.

Муніципальне-територіальний устрій

У Аргаяшского районі 85 населених пунктів у складі 12 сільських поселень:

Економіка

Герб 1999 року

Сільськогосподарські угіддя - 140,8 тис. га. У районі вирощують зернові та зернобобові культури, картоплю, овочі. Розводять велику рогату худобу, коней, овець, кроликів, птицю.

Є родовища золотих руд, кольорового мармуру. Район багатий сапропелем та торфом. [1]

Кліматичний і бальнеологічний курорт Увільди.

Пам'ятки

Дмитрієвський собор

Архітектурні пам'ятники: в селі Кулуево старовинна Мечеть, в селі Губернське - Дмитрієвський собор (1899), в селі Кузнецьке - церква Різдва Богородиці (1805). Неолітичні стоянки Ново-Соболево та Старо-Соболево в Норкінській сільраді.

Див. також

Примітки

  1. Території Челябінської області / Аргаяшского район Архівовано 30 березня 2015 у Wayback Machine., Сайт виборчої комісії Челябінської області.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.