Бабкін Сергій Миколайович

Сергій Миколайович Бабкін (нар. 7 листопада 1978(19781107), Харків) — український музикант, актор, автор і виконавець власних пісень. Учасник гурту 5'nizza. Тренер 7-го та 8-го сезонів вокального шоу «Голос країни». Учасник 5-го сезону шоу «Танці з зірками» (разом із дружиною Сніжаною Бабкіною).

Сергій Бабкін
рос. Сергей Николаевич Бабкин
На M1 Music Awards 2019
Основна інформація
Повне ім'я Сергій Миколайович Бабкін
Дата народження 7 листопада 1978(1978-11-07) (43 роки)
Місце народження Харків, УРСР
Роки активності 2000 — дотепер
Громадянство  Україна
Професія актор
музикант
Освіта Харківський національний університет мистецтв імені Івана Котляревського
Співацький голос баритон
Інструменти акустична гітара
флейта
Мова українська
російська
Жанр авторська пісня
джаз
реґґі
рок
Псевдоніми рос. Отец Родной
Колективи 5'nizza
Сергій Бабкін
Брюссель
sbabkin.com.ua
Цитати у Вікіцитатах
 Файли у Вікісховищі

Життєпис

Сергій Бабкін закінчив Харківський ліцей мистецтв № 133 та музичну школу № 13 по класу флейти. 2000 року закінчив Театральне відділення Харківського державного університету мистецтв (факультет «актор театру драми і кіно»).

З шести років за ініціативою матері відвідував гуртки бальних танців і фігурного катання та школу образотворчого мистецтва. Паралельно захоплювався театром. У середній школі брав активну участь у шкільній самодіяльності, КВК та ходив у драмгурток.

Гітару вперше взяв у 12 років. На Сергія у цей час вплинули гурти «Браво», «Чиж & C», пізніше Володимир Висоцький.

1994 року після закінчення 9-го класу і дитячої музичної школи вступив на театральне відділення харківського Ліцею мистецтв (закінчив 1996-го). Тоді ж Сергій розглядав варіанти вступу у музичне училище (була готова програма для вступу) і в оркестр військового училища, проте віддав перевагу акторській кар'єрі. У ліцеї познайомився з Андрієм Запорожцем.

Будучи студентом Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, в лютому 1999 року поїхав до Санкт-Петербурга, щоб випробувати вдачу і вступити у місцеві театри, проте повернувся до Харкова.

Громадянська позиція

Сергій Бабкін на фестивалі MRPL City 2018.

Після початку російсько-української війни активно продовжує виступати в Росії, так і в Україні (зокрема, в окупованому Росією Криму): в рамках проєкту 5'nizza з Андрієм Запорожцем, так і сольно. На виступах неодноразово заявляв, що він «поза політикою і поза війною» і не вважає Росію агресором[1].

Свої виступи в Росії та окупованому Криму пояснював «перемогою», коли «10 тисяч людей в центрі Москви співають українською». За словами Бабкіна, він виступає в РФ не для політиків, а для слухачів[2].

Через це його позицію часто засуджують, зокрема 7 жовтня 2017 року запланований концерт у Львові було скасовано[3], коли активісти заблокували концертну залу[4]. Це сталось після того, як музикант відмовився підтвердити факт, що Росія є агресором[5]. Згодом Сергій пояснить, що він «патріот своєї країни», а натомість йому «не дають свободу»[6].

Після неодноразових звинувачень співака у позиції щодо політики і скасування кількох концертів через дії патріотично налаштованих активістів, Сергій публічно заявив, що «вважає уряд РФ агресором», а «Крим — окупованою територією України»[7]. Це було зроблено у жовтні 2017-го, коли активісти Правого сектора та «Свободи» виставили пікет біля концертного залу у Дніпрі із вимогами висловити свою точку зору та скасувати виступи в РФ[8].

Музика

Початок кар'єри

Після закінчення Ліцею Мистецтв Бабкін та Запорожець продовжують дружити, починають писати і виконувати свої пісні. 2000-го було придумано назву і написані перші пісні для гурту. Одного разу після прогулянки-фотосесії, де червоний колір домінував у одязі, поетеса Галина Давидова, придумала назву «Красная Пятница», яку Сергій згодом поміняв, прибравши слово «красная» через асоціації з групою «Красная плесень», і залишив тільки «П'ятниця». Наступного дня Андрій придумав емблему «5'NIZZA».

На студії «М.A.R.T.» за півтори години було записано всі 17 пісень, які були складені на той час. Відразу ж їх було зведено і записано 35 копій дисків. Музиканти самостійно розробили дизайн обкладинки, а потім за допомогою ксерокса розмножили на жовтому папері. Запис першого альбому, в майбутньому виданого неофіційно, і за кілька тижнів розпроданого через піратську мережу величезними тиражами, обійшовся групі у 30 $.

Популярність

Влітку 2002 року гурт вирушив на КаZантип, де їх живі пляжні виступи викликали помітний інтерес слухачів. На КаZантипі музиканти познайомилися з лідером групи «W.K.?» Едуардом Шумейком («Шум»), у якого на фестивалі проходили виступи. Шум настільки був вражений музикою 5'nizza, що домовився з президентом КаZантипу про те, щоб хлопці виступили на головній сцені, після чого групу для себе відкрила велика кількість людей.

Через два тижні після КаZантипу Шум запропонував музикантам виступи в Москві, восени 2002 року 5'nizza дає перший концерт в Росії. На ньому були присутні 100 чоловік, але з кожним наступним виступом їх кількість збільшувалася. Популярність швидко привела до численних інтерв'ю на телебаченні, статей в журналах, ротацій на радіо і закордонним гастролям: США, Канада, Німеччина, Ізраїль, Латвія, Литва, Естонія, Польща.

2005 року вийшов другий альбом групи під назвою «О5».

16 червня 2007 року у польському Кракові відбувся останній на той момент концерт групи, після чого 5'nizza оголосила про розпад.

Третій альбом

Після численних прохань шанувальників, 4 березня 2015 року група оголосила про об'єднання. 21 квітня на створеному каналі YouTube групи був опублікований кліп на нову пісню «I Believe In You» (за лічені дні відео набрало мільйон переглядів)[9], а 1 травня була опублікована друга записана після возз'єднання пісня «Вперёд».

У лютому 2017 року гурт випустив третій альбом «КУ»[10], після чого музиканти провели тур на його підтримку. Концерти пройшли в Україні, окупованому Криму, Росії та Білорусі[11].

Сергій Бабкін

Обкладинка альбому «Ура!» Сергія Бабкіна (2004).

Після повернення з КаZантипу, Бабкін разом з Сергієм Савенком (кларнет) записав на студії «М.A.R.T.» 30 пісень, написаних ними самостійно, але вибивались з концепції 5'nizza. Також за 5 годин одним махом записали весь наявний матеріал. Сергій сам записав диски, купив порожні бокси для двійників і зробив оформлення.

Після того, як 5'nizza стала відомою, з'явився інтерес і до учасників групи. Виявилося, що Сергій Бабкін — актор «Театру 19» і ще автор, композитор і виконавець своїх пісень. Едуард Шумейко запропонував випустити альбом, і з 30 записаних композицій були обрані 16, які стали альбомом «УРА!» (2004). Частина пісень, що залишилася, лягла в основу альбому «БИС!» (2005).

Пізніше відбулося знайомство з піаністом Юхимом Чупахіним, і близько півтора року хлопці грали втрьох, вперше відвідали Ізраїль, випустили альбом «СЫН» (2005), присвячений синові Сергія. Після приєднання до них бас-гітариста Ігоря Фадєєва був випущений альбом «МОТОР» (2007).

П'ятірка «класичної програми», почала функціонувати повною мірою з приєднанням ударника — Костянтина Шепеленка.

2018 — вийшов сольний україномовний альбом «Музасфера[12]», а трохи пізніше дві екранізації його пісень — кліпи «Дихай повільно[13]» (2018) та «Моє кохання[14]» (2019).

Актор

Сергій Бабкін в першу чергу актор. Виконуючи пісні, він підходить до цього з театральною подачею, влаштовує на сцені мініспектакль.

У квітні 2008 року вийшов альбом «Аминь.ru», це пісні, які не знаходили собі місця у всіх попередніх альбомах. Початкова задумка — записати їх під гітару, але звукорежисер Володимир Філатов запропонував інший варіант. Разом: акордеон — Григорій Міщенко, гітара — Роман Абашидзе, кларнет — Геннадій Фомін, і Сергій Бабкін — гітара, вокал. За п'ять років вийшов альбом «Ура!».

Бабкіну цікаві музичні експерименти, завдяки чому світ побачили окремі програми (сам Сергій позиціонував їх як нові групи) «Взблатнулось» (пародія на шансон) і «K.P.S.S.» (названа за першими літерами імен учасників: Костянтин Шепеленко, Петро Целуйко, Станіслав Кононов, Сергій Бабкін) — в першому наближенні рок, але насправді компіляція накопичених вражень, починаючи з юності і по сьогоднішній день, улюбленої музики такого стилю, або чогось близького до цього. На цей момент «Взблатнулось» і «K.P.S.S.» не граються.

  • 2010 року був випущений альбом «Снаружи и Внутри», який, на думку самого артиста, зв'язав акторську пісню з класичною музикою. Цього вдалося досягти завдяки залученню симфонічного оркестру до запису альбому.
  • 2012 року група випускає альбом «STAR'YO», вже відомі пісні, записані в новій, незвичній обробці.
  • 2013 року виходить альбом «Сергевна», присвячений дочці. Презентація альбому в Харкові відбулася у Палаці Спорту, в Києві у клубі StereoPlaza.
  • 2016 року випущений подвійний альбом «#неубивай». За цей рік Сергій грає більше 100 концертів у складі своєї групи і групи 5'nizza, дає серію ексклюзивних «квартирників» у 6 містах України (Миколаїв, Одеса, Львів, Суми, Дніпро, Запоріжжя).
  • 2017-го Бабкін стає черговим наставником шоу «Голос Країни», замінивши Святослава Вакарчука[15].

«Брюссель»

2010 року Святослав Вакарчук відвідує «квартирник» Бабкіна у Києві, на якому на нього справляє враження нова пісня «Зелений чай». Вакарчук запрошує Сергія взяти участь в його новій супергрупі, спільно з такими музикантами як Дмитро Шуров (рояль, електропіаніно, електрооргани, металофон), Макс Малишев (барабани, перкусія), Петро Чернявський (бас-гітара, гітари). Сам Сергій, крім вокальної участі, грає в проєкті на флейті й гітарі.

Проєкт отримує назву «Брюссель». Однойменний альбом записується в серпні 2011 року в Брюсселі на студії ICP Recording Studios. В альбом увійшли 12 композицій, які звучать українською та англійською мовами. Всі пісні альбому написані Святославом Вакарчуком, крім пісні «Зелений чай» (слова і музика — Сергій Бабкін).

Спільна презентація проєкту відбулася 13 грудня і транслювалася онлайн на каналі YouTube[16]. У квітні 2012 року відбувся тур на підтримку цього альбому.

Актор театру

У січні 1999 року на III курсі, Сергія було зараховано до штату Харківського Російського Драматичного театру ім. Пушкіна, в якому пропрацював до 2002 року.

У театрі Сергій знайомиться з Ігорем Ладенком, який незабаром за місяць до закінчення Харківського Залізничного Інституту, кидає навчання і вступає до ХІМ на факультет «режисура драми». На II курсі замість 20 хвилинного уривку Ігор ставить повноцінний двогодинний спектакль «Емігранти» за п'єсою Славомира Мрожека, з акторами-друзями Сергієм Бабкіним та Олегом Дідиком.

Спектакль вийшов настільки якісним, що ставився на сцені протягом 12 років. Після «Емігрантів» були поставлені спектаклі «Кохання» і «Павло I». При постановці останнього, багато знайомих відмовляли Сергія від участі в ньому, оскільки не бачили в ньому Павла I. Все ж спектакль було запущено, і на всеукраїнському театральному фестивалі «Культурні герої-2002» він стає переможцем, отримуючи путівку до Києва. До столиці поїхала Студентська лабораторія Харківського Інституту Мистецтв з виставою «Павло I», а повернувся «Театр 19», який пiзнiше став культовим харківським театром.

Керівництво театру Пушкіна було незадоволено виникненням нового театру, і Ігоря Ладенка звільняють з посади «Майстра монтувального цеху». Наступного дня Бабкін та Олег Дідик також звільняються.

Бабкін грав у «Театрі 19» протягом 12 років (до 2012 року). На його рахунку такі ролі, як X («Емігранти»), Біс («Чмо»), Капітан («Двері»), Гамлет («Наш Гамлет»). У театрі 2007 року він познайомився зі своєю майбутньою дружиною — Сніжаною Вартанян[17].

2013 року разом зі Сніжаною приєднався до нещодавно утвореного харківського театру «Прекрасные цветы», що працює в унікальному безсловесному жанрі фанк-футуризм, використовуючи пластику тіла та політ думки. Крім вистав показаних у рідній країні, «Прекрасные цветы» брали участь у театральних фестивалях Коста-Рики, Німеччини, Польщі, Азербайджану. На даний момент подружжя бере участь в спектаклях «Жир» і «Dracula».

Актор кіно

Першим досвідом у кіно став епізод у фільмі «Русское» (Мосфільм, 2005). Фільм знятий за мотивами творів Едуарда Лимонова. Зйомки проходили в Харкові.

2007 року взяв участь у зйомках фільму «День радіо», де зіграв самого себе.

2009 року зіграв головну роль у фільмі Володимира Лерта «Відторгнення». Разом з Бабкіним у фільмі знімався Богдан Ступка, саундтрек до фільму написала група «Бумбокс». Їх кліп «Наодинці» був знятий на знімальному майданчику фільму, а один з головних героїв кліпу — Сергій Бабкін[18].

2014 року разом з дружиною Сніжаною бере участь у фільмі «Олександр Довженко. Одеський світанок» (2014 року)[19]. Сергій грає молодого Олександра Довженка, Сніжана — його дружину Юлію Солнцеву. На цей момент знято короткометражний фільм. Пізніше планувалися зйомки повного метра, однак зараз проєкт тимчасово призупинено.

Крім цього Бабкін епізодично знявся у фільмах:

  • «Как завести женщину» (2013) — могильник
  • «Хэппи-энд» (2013) — гравець в Мафію
  • «Первая любовь» (2009) — Mc Максим
  • «Сокровище: Страшно новогодняя сказка» (ТВ, 2007) — Макс
  • «Феномен» (2005)
  • «Я, ти, він, вона» (2018)
  • «11 дітей з Моршина» (2019)
  • «Чорний ворон» (2019) — відлюдник Варфоломій

Дублювання та озвучення українською

Рік Українська назва Оригінальна назва Роль Актор оригіналу Дж.
2018 Грінч англ. The Grinch Грінч Бенедикт Камбербетч [20]

Родина

З дружиною Сніжаною Бабкіною (дівоче прізвище Вартанян) Сергій познайомився 2007 року, коли вона приєдналася до «Театру 19». 11 травня 2008 року вони вінчаються, 27 березня 2009 року реєструють шлюб.

Сергій і Сніжана виховують трьох дітей: дочку Веселину, синів Артура та Єлисея.

Бабкін часто зазначає, що сім'я для нього є найважливішим у житті. Подружжя намагається весь вільний час проводити з дітьми, плануючи гастрольні графіки таким чином, щоб часто бути вдома і якомога менше бути відсутніми[17]. Сусіди довгий час були впевнені в тому, що Сергій Бабкін є безробітним, оскільки регулярно бачили його, коли він гуляв з дітьми[21].

Також у Сергія Бабкіна є син Ілля (від першого шлюбу).

  • Батько — підполковник у відставці.
  • Мати — вихователь у дитячому садку.
  • Брат (1972 р.н.) — військовий у званні майора.

Танці з зірками

Цікаві факти

  • Раніше, на багатьох концертах він наносив на обличчя грим «усміхненого чоловічка», ідею якого запозичив у Олександра Литвинова (Веня Д'ркин).
  • Сергій Бабкін на своїх концертах часто виступає босоніж.
  • Прізвисько «Отец Родной» з'явилося після виходу передачі про Висоцького. Режисер «Театру на Таганці» Юрій Любимов розповідав, що після похорону сина батько Висоцького сказав: «Його поховали поряд з самим Столяровим!» І від себе Любимов додав: «Отец Родной». Сергію це сподобалося, він розповів Андрію Запорожцю, з того моменту кличка до нього приклеїлась.
  • В юності був змушений підробляти, вичищаючи з друзями старі підвали для офісів; займаючись розфасовкою макаронів по мішках; працюючи вантажником; мийником скла машин, що стоять на світлофорах; продавцем хліба та булочок у метро. На літніх канікулах, перебуваючи у бабусі в період збирання пшениці, працював помічником комбайнера. У студентські роки підробляв офіціантом, працював як «мім — жива статуя» в нічному клубі «Маска».
  • Під час роботи в театрі ім. Пушкіна отримав повістку з армії. Прибувши до військкомату, дізнався список необхідних речей для збірного пункту. На зворотному шляху розговорившись iз прапорщиком, розповів, що працює в театрі, і що сьогодні грає у виставі. Прапорщик пожартував, сказавши «Ну в кінці вийдеш і скажеш, мовляв, до побачення, побачимося через 2 роки» і додав, що «наш генерал — Головком, сьогодні начебто збирається до вас на виставу». Наступного дня Сергій прийшов до керівництва театру забирати документи, але директор не захотів втрачати перспективного актора, подзвонив «головкому» і став просити, пояснюючи, що це дуже потрібний молодий актор Сергій Бабкін. На що той відповів так голосно, що було чути з трубки, що набридло давати поблажки вам артистам. Що він днями митрополиту відмовив за сина, і крапка, піде служити як усi. Директор розвів руками. Але через кілька хвилин пролунав дзвінок. Це був той же головком. Він запитав «А вчора в спектаклі цей Бабкін був?». Йому відповіли: «Ну звичайно, він грав головну роль. Такий кудлатий, гасав по сцені». Генерал сказав «Зараз передзвоню». У кабінеті всі завмерли, і з подивом чекали. Через 3 хвилини зателефонував генерал і сказав «Гаразд хай грає собі спокійно, а то дружина сказала, забереш Бабкіна в армію, я від тебе піду!»
  • Улюблений мультфільм — «Ёжик в тумане»[17].

Дискографія

Альбоми

  • 2004 УРА!
  • 2005 БИС!
  • 2005 Сын
  • 2007 Мотор
  • 2008 Аминь.ru
  • 2008 Взблатнулось
  • 2010 Снаружи и внутри
  • 2012 STAR'YO
  • 2013 Сергевна
  • 2016 #неубивай
  • 2018 Музасфера

Сингли

  • 2005 СН.Г.!
  • Моя Любовь (2012)
  • ГГГ (2016)
  • Петя (2016)

Нагороди

  • 2019 — музична премія Top Hit Music Awards, перемога у номінації «Пісня року (чоловічий вокал)» за пісню «Де би я».

Див. також

Примітки

  1. Концерт Бабкіна хочуть зірвати ще в одному місті. www.depo.ua. Процитовано 6 листопада 2017.
  2. Бабкін пояснив, чому співав в окупованому Криму та на Росії. www.depo.ua. Процитовано 6 листопада 2017.
  3. У Львові активісти блокували концерт Сергія Бабкіна. Радіо Свобода. Процитовано 8 жовтня 2017.
  4. У Львові зірвали концерт Бабкіна: музикант зробив заяву - 24 Канал. 24 Канал. Процитовано 8 жовтня 2017.
  5. У Львові активісти блокують концерт Бабкіна: почались сутички - 24 Канал. 24 Канал. Процитовано 8 жовтня 2017.
  6. Допис Sergey Babkin.5nizza.Musician. в Instagram • Жов 7, 2017 о 5:01 UTC. Instagram (укр.). Процитовано 8 жовтня 2017.
  7. ТСН (13 жовтня 2017). Сергій Бабкін перед концертом у Дніпрі визнав уряд РФ агресором. Процитовано 6 листопада 2017.
  8. Бабкін публічно визнав Росію країною-агресором. www.depo.ua. Процитовано 6 листопада 2017.
  9. 5nizza (21 квітня 2015). 5'nizza - I Believe in You (Official Video). Процитовано 21 січня 2017.
  10. Альбом в Apple Music: КУ (5'nizza) (ru-ru). 15 лютого 2017. Процитовано 8 жовтня 2017.
  11. 5'NIZZA: Весенний кавер-концерт группы, 11 марта - Ночной клуб «Art-club ARTISHOCK» в Севастополе | Афиша Севастополя — 8692.ru. www.8692.ru (ru-RU). Процитовано 8 жовтня 2017.
  12. notatky.com.ua (3 жовтня 2018). Сергій Бабкін – Музасфера (Альбом). Нотатки про українську музику (укр.). Процитовано 1 квітня 2019.
  13. notatky.com.ua (10 грудня 2018). Сергій Бабкін – Дихай повільно (Кліп). Нотатки про українську музику (укр.). Процитовано 1 квітня 2019.
  14. notatky.com.ua (1 квітня 2019). Сергій Бабкін – Моє кохання (Кліп). Нотатки про українську музику (укр.). Процитовано 1 квітня 2019.
  15. Сергей Бабкин заменит Вакарчука на посту тренера в «Голосі країни». LiRoom (ru-RU). Архів оригіналу за 16 січня 2017. Процитовано 21 січня 2017.
  16. Первый в Украине живой концерт на YouTube нового проекта Святослава Вакарчука “Брюссель” собрал более 100 тысяч зрителей. ITnews (рос.). Процитовано 21 січня 2017.
  17. Сергей Бабкин о семейной жизни: "Я счастливый подкаблучник и страстно люблю жену". viva.ua (ru-RU). Процитовано 21 січня 2017.
  18. ValdemarLERT (3 січня 2010). Бумбокс Наодинцi - HD. Процитовано 21 січня 2017.
  19. Сергей Бабкин сыграл Александра Довженко (фото). www.segodnya.ua (рос.). Процитовано 21 січня 2017.
  20. Сергій Бабкін озвучив головного персонажа в анімаційному фільмі "Грінч". 112.ua (uk-UA). Процитовано 23 січня 2019.
  21. Хэппибездей недели. Сергей Бабкин. Karabas Live (ru-RU). 7 листопада 2016. Процитовано 3 квітня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.