Баранцеві (птахи)

Баранцеві (Scolopacidae) — родина птахів ряду сивкоподібних (Charadriiformes).

?
Баранцеві

Чорноволик (Calidris alpina)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Родина: Баранцеві (Scolopacidae)
Rafinesque, 1815
Роди

22 роди, див. текст

Посилання
Вікісховище: Scolopacidae
Віківиди: Scolopacidae
EOL: 7988
ITIS: 176568
NCBI: 8917
Fossilworks: 39581

Загальна характеристика

У викопному стані відомі з верхнього Еоцену та пізніших відкладів Європи та Північної Америки. Відомі 55 видів, з яких 31 мешкають у наші дні. Маса тіла від 20 г до 1,1 кг. Оперення щільне, зазвичай неяскравих тонів. Сезонні, вікові та статеві відмінності у забарвленні виражені різною мірою. Дзьоб у більшості видів видовжений, прямий або вигнутий донизу чи доверху, у деяких короткий, що звужується до вершини. Верхівка може мати численні комірки, в яких залягають нервові закінчення, що виконують функцію дотику .Ноги довгі, або відносно короткі, задній палець різної довжини або відсутній. При основі передніх пальців може бути плавальна перетинка. Крила різної ширини, але частіше вузькі, гострі, інколи з видовженими другорядними маховими. Хвіст прямий або заокруглений, або з невеликою вирізкою, Поширені переважно у помірних та арктичних широтах Північної півкулі. Населяють зволожені або заболочені ландшафти, сирі ліси.

Більшість моногами, лише деякі полігами. Гніздяться частіше окремими парами, деякі утворюють колонії. Гнізда, як правило, у вигляді ямки у субстраті зі скупою вистилкою; деякі будують власні або використовують чужі гнізда. У кладці зазвичай 4 яйця, насиджування близько 3 тижнів. Виводкові птахи. Насиджують та водять пташенят обидва члени пари або тільки самка. У віці 2−3 тижнів пташенята здатні перелітати.Ведуть переважно денний спосіб життя, але є види з присмерковою або нічною активністю. Живляться різноманітною тваринною їжею (комахи та їх личинки, які мешкають на поверхні або у самому ґрунті, у воді, ракоподібними, молюсками, червами тощо), деякі (кульони, грицики) вживають ягоди та насіння. Способи добування здобичі різноманітні (ловля на ходу на суходолі або мілководді, зондування ґрунту тощо).

Систематика

Класифікація складна, зазвичай виділяють 22 роди[1]:

Посилання

  1. Фесенко Г. В. Назви родів у вітчизняному іменуванні птахів світу. Негоробині. Частина 1. Вісник Національного науково-природничого музею, 2013, № 11. — С. 63-86.
  • Фауна мира: птицы: Справочник / Галушин В. М., Дроздов Н. Н., Ильичев В. Д. и др. — М.: Агропромиздат, 1991. — 311 с.

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.