Баріонікс

Баріонікс (Baryonyx) рід динозаврів з родини спінозаврових. Описаний із нижнього крейдового періоду.

Баріонікс
Період існування: баремський вік, 130–125 млн р. т.
Скелет баріонікса
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Тероподи (Theropoda)
Родина: Спінозаврові (Spinosauridae)
Рід: Баріонікс (Baryonyx)
Charig & Milner, 1986
Вид:
B. walkeri
Біноміальна назва
Baryonyx walkeri
Charig & Milner, 1986
Вікісховище: Baryonyx

Опис

Динозавр середніх розмірів, завдовжки близько 6-11 м, вагою 500—2000 кг. Передні були озброєні гострими кігтями. Він мав незвичайно довгий череп, схожий на череп крокодила. Припускають, що барионікс їв рибу, живучи біля водойм. Був двоногим хижаком, але при риболовлі вставав на всі чотири. Мав довге тіло, з довгою і гнучкою шиєю. Морда була схожа на крокодилячу, а на носі був кістковий виріст. Через крокодилячу форму морди, науковці припустили, що він жив біля води, як крокодил. Відмінною рисою його тіла був гігантський кіготь. Саме через нього цей динозавр і отримав свою назву (грец. βαρύς — «масивний», «потужний» та ὄνυξ — «кіготь», «пазур»). Це ще один доказ того, що баріонікс жив біля води (або вів земноводний спосіб життя). Своїм кігтем він ловив рибу, як гарпуном. Барионікса вважають небезпечним суперником для інших хижих динозаврів. Науковці знайшли цікаву і загадкову знахідку — скам'янілі останки двох ящерів. Після вивчення знахідки дослідники прийшли до висновку, що обидва хижаки загинули під час смертельної сутички. У шлунку одного з динозаврів була виявлена велика, доісторична риба, яку ящір-рибалка зловив незадовго до своєї смерті.

Реконструкція баріонікса

Посилання

  • Mateus, O., Araújo, R., Natário, C. & Castanhinha, R. (2011). «A new specimen of the theropod dinosaur Baryonyx from the early Cretaceous of Portugal and taxonomic validity of SuchosaurusZootaxa 2827: 54-68.
  • Paul Barrett and José Luis Sanz. «Larousse de los Dinosaurios», Larousse, 2000.
  • Benton MJ, Spencer PS (1995). Fossil Reptiles of Great Britain. Chapman & Hall. ISBN 0-412-62040-5.
  • BBC documentary 'Claws: A New Kind of Dinosaur' 1983
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.