Батальйон поліції «Львів»

Батальйон поліції особливого призначення «Львів» — добровольчий батальйон патрульної служби поліції особливого призначення, створений у квітні 2014 року у структурі ГУ МВС України у Львівській області. Командир — майор поліції Цьорох Володимир Романович.

Батальйон поліції особливого призначення «Львів»
На службі з 18 квітня 2014
Країна  Україна
Вид Спецпідрозділ з охорони громадського порядку
Тип Національна поліція
Чисельність 250 чоловік.
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Командир батальйону майор поліції Цьорох Володимир Романович
Заступник командира батальйону Соломійчук Василь Юрійович

Історія

Створення

Створення батальйону «Львів» як і інших подібних спеціальних підрозділів міліції з охорони громадського порядку розпочалося на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України 352 від 16 квітня 2014 року[1][2]. Метою створення спецбатальйону було забезпечення захисту та охорони життя, прав, свобод та законних інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорона громадського порядку та забезпечення громадської безпеки на території Львівської області[3]. Львівська ОДА розробила заходи щодо матеріально-технічного забезпечення нового батальйону міліції[4].

До лав батальйону приймали осіб, віком від 20 до 35 років, визнаних придатними до проходження військової служби, за умов відсутності у них судимості. На службу також приймалися особи, звільнені з лав органів внутрішніх справ з званням молодшого начальницького складу[5].

У червні розпочалося інтенсивне бойове злагодження спецбатальйону. Не обійшлося без організаційних недоліків та пов'язаних з ними інциндентів. 27 червня за офіційною інформацією міліції розташування навчально-тренувального центру Внутрішніх військ у Золочеві через незадовільні побутові умови самовільно залишили 60 бійців батальйону. Спочатку було заявлено, що тренування займе три дні, потім його через дощі продовжили на тиждень. В результаті, особовий склад опинився без належного одягу і взуття у протікаючих наметах. Після цього на території навчально-тренувальної бази батальйону була проведена зустріч особового складу з начальником ГУ МВС України у Львівській області полковником міліції Дмитром Загарія на яку були запрошені журналісти та представники громадськості. За результатами перевірки 22 особи з батальйону написали рапорти на звільнення[6][7].

У липні 2014 року майбутні міліціонери пройшли вишкіл у навчально-тренувальному центрі «Верещиця» Львівського державного університету внутрішніх справ. Під час навчань бійці батальйону пройшли курс стрілецької підготовки з пістолета Макарова та автомата Калашникова, отримали навички з супроводження колон та їх захисту, а також освоїли тактику проведення зачисток у населених пунктах, лісовій місцевості, захисту блокпостів тощо[8]. Допомогу у проведенні навчань надали також офіцери Західного оперативного територіального об'єднання Національної гвардії України, які провели з новобранцями практичні заняття з військово-інженерної та військово-медичної підготовки[9]. Командиром батальйону спеціального призначення «Львів» був призначений старший лейтенант міліції Ігор Вольський[10]; його заступником і командиром роти став колишній оперуповноважений по боротьбі з економічною злочинністю Зореслав Каїнський[11][12].

12 липня 2014 року бійці батальйону «Львів» склали присягу на вірність українському народові. На складанні присяги були присутні заступник Міністра внутрішніх справ Микола Величкович, керівник обласної міліції Дмитро Загарія, а також начальник Департаменту організації діяльності міліції особливого призначення Віктор Чалаван та ректор Львівського державного університету внутрішніх справ полковник міліції Валерій Середа[13].

Як заявив 24-річний Роман Борсакевич, який вже відслужив строкову службу у Внутрішніх військах, а потім вирішив вступити до лав спецбатальйону щоб захищати Україну: «Серед нас чимало активістів Євромайдану, є навіть колишні сотники. Усі вони вирішили, що сьогодні патріоти мусять одягати міліцейську форму»[10].

У боях

24 липня 2014 року вирушив в зону АТО для участі в бойових діях проти терористів та російських загарбників[14][15].

17 серпня 2014 року бійцями батальйону було звільнено від проросійських терористів село Кримське Луганської області. Унаслідок бою загинув боєць батальйону Володимир Попович, 2 інших бійців отримали поранення[16].

З осені 2014 року батальйон несе службу, забезпечуючи охорону правопорядку, в Дебальцевому та його околицях, Станиці Луганській та її околицях.

В другій половині дня 10 лютого 2015 року під Логвиновим потрапили у засідку та були поранені начальник львівської обласної міліції Дмитро Загарія й командир батальйону спеціального призначення МВС «Львів» Ігор Вольський. Від вибуху фугасу загинув Дмитро Терновий — начальник УВБ на Львівській залізниці. Офіцери кілька годин тримали оборону та зуміли з боєм прорватися назустріч підоспілій підмозі — бійці спецбатальйону «Львів» та підрозділ Нацгвардії провели 3 бойових рейди для порятунку, з третьої спроби група із 8 бійців батальйону «Львів» на чолі з командиром роти — за підтримки ЗСУ — деблокували офіцерів [17].

2015 р. Біловодськ, Костянтинівка, Слов'янськ, Маріуполь

2016 р. Слов'янськ, Маріуполь. 2017 рік Маріуполь.

30 вересня 2016 року радник міністра внутрішніх справ України Іван Стойко та заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Сергій Зюбаненко у Маріуполі, де відбувається ротація бійців батальйону поліції особливого призначення «Львів», кращих правоохоронців-учасників АТО  нагородили відзнаками Міністра внутрішніх справ України.[18]

Командування

Заступники
  • (2014—2017) Дяків Роман
  • (2014-2018) Соломійчук Василь Юрійович

Втрати

Див. також

Примітки

  1. Аваков сформує регіональні спецпідрозділи МВС на основі громадських утворень
  2. МВС набирає добровольців спецпідрозділу з охорони порядку на південному сході
  3. Понад 200 чоловіків добровільно записались у батальйон «Львів»
  4. Львівська ОДА розробила проект Програми щодо матеріально-технічного забезпечення батальйону патрульної служби міліції «Львів»
  5. Триває набір до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Львів». Архів оригіналу за 19 серпня 2014. Процитовано 18 серпня 2014.
  6. На Львівщині здійняли бунт бійці батальйону «Львів»
  7. 22 бійці батальйону «Львів» звільнили, ще 38 — під питанням (ФОТО)
  8. Допомога і підтримка українським правоохоронцям потрібні як ніколи (ФОТО). Архів оригіналу за 19 серпня 2014. Процитовано 18 серпня 2014.
  9. Нацгвардійці навчали новобранців батальйону «Львів» (ФОТО). Архів оригіналу за 21 січня 2015. Процитовано 18 серпня 2014.
  10. «У колишню міліцію служити б не пішов. Але нині мушу захищати людей». Архів оригіналу за 21 січня 2015. Процитовано 20 січня 2015.
  11. Каїнський Зореслав Ігорович. Архів оригіналу за 20 січня 2015. Процитовано 20 січня 2015.
  12. По Дебальцевому стріляє місцевий мінометник, — в.о. комбата «Львів»
  13. Зважте кожне слово клятви, яку ви сьогодні давали, пам'ятайте про неї завжди — Дмитро Загарія (ФОТО). Архів оригіналу за 19 серпня 2014. Процитовано 18 серпня 2014.
  14. Батальйон «Львів» вже приступив до служби на Сході України
  15. - Жоден боєць батальйону «Львів» не буде нести службу в зоні АТО, якщо він не буде забезпечений усіма необхідними засобами захисту, — Дмитро Загарія. Архів оригіналу за 19 серпня 2014. Процитовано 18 серпня 2014.
  16. Батальйон добровольців звільнив від бойовиків село Кримське на Луганщині
  17. Аваков: Двох поранених львівських офіцерів вдалося евакуювати з третьої спроби
  18. У зоні АТО нагородили бійців батальйону «Львів»
  19. Бійця батальйону «Львів» Ігоря Гуменчука поховають завтра у Львові

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.