Бахромчата черепаха Штайндахнера

Бахромчата черепаха Штайндахнера (Palea steindachneri) — єдиний вид черепах роду Бахромчата черепаха родини Трикігтеві черепахи. Отримала назву на честь австрійського зоолога Франца Штайндахнера. Інша назва «шипошийна м'якотіла черепаха». Лише у 1987 році відокремлено у самостійний рід.

?
Бахромчата черепаха Штайндахнера

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: М'якотілі черепахи (Trionychoidea)
Родина: Трикігтеві черепахи
Рід: Бахромчата черепаха
Вид: Бахромчата черепаха Штайндахнера
Siebenrock, 1906
Синоніми
Trionyx steindachneri
Посилання
Вікісховище: Palea steindachneri
Віківиди: Palea steindachneri
EOL: 791223
ITIS: 208695
МСОП: 15918
NCBI: 161718

Опис

Завдовжки карапакс досягає 42,6 см. Голова середнього розміру, доволі широка. Ніс дуже витягнутий, особливо у новонароджених черепашенят. Карапакс має овальну форму. На карапаксі у молодої черепахи є безліч дрібних опуклостей, які з віком зникають. У основи шиї знаходиться значна кількість жорстких вусиків або відростків. Звідси й походить назва цієї черепахи.

Забарвлення голова і кінцівок коливається від оливкового до коричневого відтінку. На голові є темні смужки і крапочки, що розташовуються над, під і біля ока. Блідо—жовта смуга починається від ока і йде назад до шиї, стаючи вже ближче до тіла. У кутку щелеп є жовта пляма. Забарвлення голови і шиї з віком пропадає. Відтінок забарвлення карапакса дорослих черепах коричневий, оливково—коричневий, сіро—коричневий. Пластрон жовто—кремовий, сіруватий, звичайно з темними мітками.

Спосіб життя

Полюбляє болота і дренажні канали. Зустрічається на висоті до 1500 м над рівнем моря. На берег вилазять не часто, тільки молодняк іноді наважується виповзати. Харчується рибою, мишами, молюсками, земноводними , цвіркунами, деякими рослинами.

Відкладання яєць відбувається в червні, вилуплення черепашенят відбувається у серпні та вересні. У кладці від 3 до 28 яєць діаметром 22 мм з тендітною шкаралупою. У новонароджених черепашенят круглий карапакс розміром 54—58 мм помаранчево—коричневого забарвлення з темними плямами. На голові присутні темні смужки, а на шиї жовта смуга.

Розповсюдження

Мешкає на півдні Китаю: провінції Гуандун, Гуансі, Юньнань, о. Хайнань. Зустрічається також у В'єтнамі. Було завезено на Гаваї (США) і о. Маврикій.

Джерела

  • Ziegler, T. 2002. Die Amphibien und Reptilien eines Tieflandfeuchtwald-Schutzgebietes in Vietnam. Natur und Tier Verlag (Münster), 342 pp.
  • Ernst, Carl H.; Lovich, Jeffrey E. 2009. Turtles of the United States and Canada, 2nd edition. Johns Hopkins University Press, 827 pp.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.